قلمرو ادبی (آرایه های ادبی)(دهم یازدهم دوازدهم)(موضوعی)

(0)
نویسنده:

موجود نیست

دفعات مشاهده کتاب
67

علاقه مندان به این کتاب
0

می‌خواهند کتاب را بخوانند
0

کسانی که پیشنهاد می کنند
0

کسانی که پیشنهاد نمی کنند
0

نظر خود را برای ما ثبت کنید

توضیحات کتاب قلمرو ادبی

انتشارات مشاوران منتشر کرد:
کتاب قلمرو ادبی از جمله کتاب‌های موضوعی است و در بردارنده تمامی مباحث آرایه.های ادبی است که در پایه‌ های دهم، یازدهم و دوازدهم می‌ خوانید و در آزمون سراسری با آن روبه‌ رو می‌ شوید. در درسنامه جامع کتاب با دو بخش “شاهد مثال” و”تمرین” دانش شما را در یافتن آرایه ها تقویت می‌ کنیم. ۷۰۱ پرسش چهارگزینه‌ ای در قالب آزمون‌ های مبحثی و جامع نیز مهارتتان را در تست‌‌.زنی و یافتن ترفندهای پاسخ‌ دهی به سوالات آرایه بالا می‌ برد.
سوالات مربوط به قلمرو ادبی در کنکور سراسری، از مهم‌ترین و جدی‌ ترین مباحث تلقی می‌.شود که پاسخ به آن‌ ها می‌.تواند سکوی پرش برای داوطلبان به شمار آید. از ۲۵ سوال طرح شده در آزمون سراسری، چهارسوال آن مربوط.به قلمرو ادبی است، بنابراین پاسخ صحیح به این سوال‌ ها که به زعم بسیاری از داوطلبان از دشوارترین سوال‌.های ادبیات است، می‌ تواند نقش به‌ سزایی در افزایش اعتماد به نفس داوطلب ایفا نماید.
از سویی دیگر، اهمیت آرایه های ادبی آنجا پررنگ تر جلوه می‌کند.که عامل درک بهتر و عمیق‌تری از مفاهیم ادبی فراهم می‌شود. تا جایی که می‌توان مدعی شد هر چه داوطلب بر قلمرو ادبی مسلط‌‌‌ تر باشد، دریافت او از مفهوم و حقیقت متن یک شعر یا نثر ادبی، عمیق‌تر است، به گونه‌ای که دانش‌ آموزان بعد از اتمام درس آرایه، قادر خواهند بود که به مطالعه دیوان حافظ یا غزلیات سعدی پرداخته و آرایه های ادبی موجود در اشعار را کشف کرده و از خوانش آن لذت برند، البته لازم به ذکر است که دستیابی به این التذاذ ادبی، در گرو تمرین بسیار است.
نگارنده به مدد تجربه چندین ساله تدریس و بررسی و تحلیل تست‌.های مختلف، نهایت سعی خود را بر آن استوار کرده تا در قالب ارائه شواهد و مثال‌های متنوع، مباحث مهمی چون.تشبیه، استعاره، مجاز، ایهام، ایهام تناسب و… را ملموس‌تر جلوه دهد و راه کارهای مناسبی را فراروی داوطلبان برای دستیابی به پاسخ درست، ارائه نماید.
کتاب آرایه های ادبی مشاوران در سه بخش (بیان، بدیع و قالب‌های شعری) طراحی شده است که هر بخش آن، سه رویکرد: آموزش، مثال و تمرین‌های متناسب تستی را مورد تاکید قرار داده است.
فروشگاه اینترنتی 30بوک

نظرات کاربران (0)

نظر شما در مورد این کتاب

امتیاز شما به این کالا:

نظرات دیگر کاربران

بریده ای از کتاب (0)

بریده ای از این کتاب

بریده های دیگر کاربران

قرعه کشی بزرگ