زوربای یونانی

زوربای یونانی

1,250,000ریال

1,125,000 ریال

بخشی از کتاب
نشر:

توضیحات کتاب زوربای یونانی

انتشارات نگاه منتشر کرد:
راوی یك روشنفكر جوان یونانی است كه می خواهد برای مدتی كتابهایش را كنار بگذارد.و برای راه اندازی مجدد یك معدن زغال سنگ سفری به جزیره كرت می كند.
درست قبل از مسافرت با مرد 65 ساله راز آمیزی آشنا می شود به نام آلكسیس زوربا كه اورا قانع می كند كه او را به عنوان سركارگر معدن استخدام كند.
آنها وقتی كه به جزیره كرت می رسنددر هتل قراضه مادام هورتنس اتراق می كنند. كه او یك فاحشه فرانسوی است و بعد از اتراق شروع به كار روی معدن می كنند.راوی نمی تواند بر وسوسه اش بر ای كار بر روی دستنوشته های ناتمامش در باره زندگی و اندیشه بودا خوداری كند.
در طول ماههای بعد زوربا تاثیر بسیار عمیقی بر مرد می گذارد و معمولا او را ارباب خطاب می كند و راوی در پایان به درك تازه ای از زندگی و لذت های آن می رسد
زوربای یونانی را بسیاری شاهکار نیکوس کازانتزاکیس نویسنده بزرگ یونان می‌دانند. نویسنده در اثر با خلق شخصیتی اپیکور گونه، ما را به سرزمین شادی، رقص و امید می‌برد. زوربا قلندری است که با شیوه خوشباشی خود جلوه‌های رنگین زندگی را در برابر ما جلوه‌گر می‌سازد، اما تنها این نیست، زوربا مفهوم انسانیت ناب است. آن‌جا که باید پا پیش گذارد و ایثار کند، ازبن جان چنین می‌کند، حتی عشق را دستاویزی برای تجلی انسانیت می‌سازد رمانی که در سطر سطرش روح سرزندگی، نشاط و انسانیت جریان دارد.
فروشگاه اینترنتی 30بوک

تعداد مشاهده این کالا:
2224 بار
تعداد دفعات پیشنهاد شده:
4 بار
تعداد دفعات پیشنهاد نشده:
0 بار
کسانی که کتاب را خوانده اند:
2 نفر
کسانی که علاقمند کالا هستند:
41 نفر

 • نظر شما در مورد این کتاب

  نظرات دیگر کاربران

  • تصویر کاربر

   • محمد کریمی
   • پاسخ به نظر

   کتابی با داستانی جذاب و گیرا. شاید داستان نقطه عطف خاصی نداشته باشه ولی شخصیت پردازی جالبی داره. شخصیت زوربا جنبه هایی داره که باید آدم بهشون فکر کنه. ولی با این گفته که باید کلا مثل زوربا باشیم اصلا موافق نیستم. در ضمن احتمالا دیدگاه این کتاب به زنها اصلا باب میل ایشان نیست، هر چند که تقریبا اکثرش، حقیقته.

 • بریده ای از این کتاب

  بریده های دیگر کاربران