اشیا کمیاب

(0)
نویسنده:

موجود نیست

دفعات مشاهده کتاب
548

علاقه مندان به این کتاب
8

می‌خواهند کتاب را بخوانند
2

کسانی که پیشنهاد می کنند
2

کسانی که پیشنهاد نمی کنند
0

نظر خود را برای ما ثبت کنید

توضیحات کتاب اشیا کمیاب

انتشارات کوله پشتی منتشر کرد:
اواخر دورۀ ممنوعیت تولید و فروش مشروبات الکلی و آغاز دوران رکود اقتصادی بزرگ، در شهری که بین ثروت و فقر دو پاره شده است، دو دوست که دوستی‌شان بعید به نظر می‌رسید همدیگر را در شرایطی ناامیدکننده ملاقات می‌کنند و به‌خاطر رازی مشترک به هم گره می‌خورند...
بوستون سال 1933. مِیو فنینگ مهاجر ایرلندی نسل اولی ا‌ست که در کنار خانواده‌های فقیر و زحمتکش ایتالیایی محلۀ نورث‌اِند بوستون متولد شده و با مادر بیوه‌اش زندگی می‌کند. باهوش، توانا و همان‌طور که موهای سرخش به آن معروف‌اند، سرسخت است. با وجود سختی‌های دوران رکود اقتصادی مصمم است پیشرفت کند.
با‌وجود‌این مِیو علاقۀ خطرناکی به مردهای غریبه و نوشیدنی‌های غیرقانونی دارد. به‌زودی عطش سرکشش برای تجربه کردن باعث می‌شود از گردابی رو به زوال و یک زندگی دوگانه سر در بیاورد. هنگامی‌که سختی‌ها به او فشار می‌آورند، مِیو ناخواسته در بیمارستان روانی بستری می‌شود. در آنجا با زن جوان و مرموزی دوست می‌شود که مانند خودش نمی‌تواند یا نمی‌خواهد میلش برای آزادی را محار کند. پس از بیرون آمدن از بیمارستان روانی، میو باید دوباره از اول شروع کند. این کار را هم با یک قوطی رنگ مو و چند دروغ مصلحتی شروع می‌کند و در یک عتیقه‌ فروشی عجیب‌و‌غریب مشغول به کار می‌شود. کار این عتیقه‌فروشی تهیۀ اجناس کمیاب و خاص برای ثروتمندترین و عجیب‌‌ترین کلکسیونرهای بوستون است. این فروشگاه منحصربه‌فرد که توسط یک استاد مردم‌شناسی و یک باستان‌شناس گریزپا اداره می‌شود، پنجره‌ای به‌سوی بهشتی از آثار هنری کمیاب و اشراف‌ جامعۀ آمریکا باز می‌کند.
فروشگاه اینترنتی 30بوک

نظرات کاربران (0)

نظر شما در مورد این کتاب

امتیاز شما به این کالا:

نظرات دیگر کاربران

بریده ای از کتاب (0)

بریده ای از این کتاب

بریده های دیگر کاربران

عیدی