در یکی از ممالک (دیدآور)

(0)
نویسنده:

400,000ریال

360,000 ریال

دفعات مشاهده کتاب
185

علاقه مندان به این کتاب
1

می‌خواهند کتاب را بخوانند
0

کسانی که پیشنهاد می کنند
0

کسانی که پیشنهاد نمی کنند
0

نظر خود را برای ما ثبت کنید

توضیحات کتاب در یکی از ممالک

انتشارات دوران منتشر کرد:
مهمت نصرت نسین، معروف به عزیز نسین، مقاله نویس، طنزپرداز، نمایشنامه نویس، رمان نویس و شاعر مشهور ترکیه ای است که بنابر رده بندی اعلام شده از جانب یونسکو، بعد از اورهان پاموک، یاشار کمال و ناظم حکمت در رتبه ی چهارم بزرگ ترین نویسندگان ترکیه ای قرار گرفته که آثارشان به بیشترین زبانهای خارجی ترجمه شده است. عزیز نسین در میان صد ادیب برتر تاریخ ادبیات ترکی در تمام اعصار شناخته شده است.
طنز عزیز نسین به شدت اجتماعی و رادیکال است. او در عمر هشتادساله اش بیش از صد عنوان کتاب نوشت. جامعه ی ترکیه ی روزگارش به خصوص در دهه های بعد از مرگ آتاتورک موضوع اصلی آثار او بودند. نسین نویسنده ی محبوب چپ ها بود. مشی انتقادی اش و حملات مداومش به بروکراسی بیمار ترکیه، شیفتگی دولت مردان و طبقه ی متوسط به غرب، زندگی پرتناقض در استانبول و فقر شدید اقتصادی و بینش به شدت مذهبی ترک ها در سال های نویسندگی اش درون مایه ی اکثر داستان های او هستند.
در یکی از ممالک نقدی ست اجتماعی- سیاسی مشتمل بر 19 داستان که کلیتی واحد و همگن دارند. نقدهایی آیرونیک در ناکجا آبادهای ذهن نویسنده. عزیز نسین این بار با بهره گیری از بستری که افسانه ها و متل های کهن در زبان ترکی و اقلیم آناتولی دارند، داستان های طنز و اندیشه های انتقادی خود را با جدیتی مستتر در لحن و محتوا، با شخصیت هایی از پادشاهان خیالی و عوام الناس گرفته تا پیامبران و حیوانات بیان می کند. داستان هایی از زبان رسولی شوخ طبع و وظیفه شناس که با نقل هر روایت به رسالتی که در قبال تبار انسان دارد عمل می کند.
فروشگاه اینترنتی 30بوک

نظرات کاربران (0)

نظر شما در مورد این کتاب

امتیاز شما به این کالا:

نظرات دیگر کاربران

بریده ای از کتاب (0)

بریده ای از این کتاب

بریده های دیگر کاربران

عیدی