مهربانی با خود

(0)
نویسنده:

1,200,000ریال

1,080,000 ریال

دفعات مشاهده کتاب
3596

علاقه مندان به این کتاب
41

می‌خواهند کتاب را بخوانند
3

کسانی که پیشنهاد می کنند
3

کسانی که پیشنهاد نمی کنند
0

نظر خود را برای ما ثبت کنید

توضیحات کتاب مهربانی با خود

انتشارات شمعدونی منتشر کرد:
فقط 14 روز تمرین شفقت، می‌تواند تغییرات قابل توجه و چشمگیری در مغز، ذهن و رفتار شما ایجاد کند.
شیوه‌هایی که در این کتاب تمرین ارائه شده‌اند، در مطالعات تصادفی، دقیق و کنترل شده موردپژوهش قرار گرفته (شبیه به روش شرکت‌های دارویی برای آزمایش داروی جدید) و دانشمندان به این نتیجه رسیده‌اند که حداقل 30 دقیقه در روز و به مدت 14 روز برای ایجاد تغییرات واقعی و پایدار کافی است.
بخش اول کتاب، برای آمادگی شماست. این بخش توضیح می‌دهد که شفقت چیست، چرا بسیار مهم است، و نشان می‌دهد در موقعیت‌های مختلف چگونه به کار می‌آید. این درک مفهومی و عمیق از شفقت، شما را آماده می‌کند تا تمرین عملی خود را آغاز کنید.
بخش دوم کتاب، برنامه آموزشی تمرین عملی شما در توسعه و رشد شفقت است. من پیشنهاد می‌کنم که برای این کار، 14 روز، هر روز 30 دقیقه برای انجام این تمرین‌ها وقت بگذارید. در پایان این مدت، احتمالاً درمی یابید که ازلحاظ احساسی حالتی پایدارتر و راحت‌تر نسبت به خودتان دارید. متوجه می‌شوید که دریافت احساس شادی برای‌تان راحت‌تر می‌شود و ترس و اضطراب‌تان کاهش می‌یابد. زمانی که خودتان شخصاً مزایای تمرین‌های خودشفقتی را تجربه می‌کنید، تصمیم می‌گیرید که تا ابد به این تمرین ادامه دهید.
فروشگاه اینترنتی 30بوک

نقد و بررسی تخصصی نقد و بررسی تخصصی

اینفوگرافیک کتاب مهربانی با خود

کتاب مهربانی با خود

معرفی کتاب مهربانی با خود

برنامه‌ای 14 روزه برای این که با خودمان رابطۀ بهتری داشته باشیم.

مهربانی با خود یا خودشفقتی، که از معنای خودِ واژه نیز مشخص است، یعنی این‌که نسبت به خودتان احساس شفقت یا دلسوزی داشته باشید. خودشفقتی یعنی زمانی که اوضاع بر وفق مراد است شاد باشید و با لذت بردن از زندگی و احساس رضایت و شادکامی، زندگی را با طعمی متفاوت تجربه کنید و زمانی که در شرایط سخت زندگی قرار گرفته‌اید با خودتان مهربان باشید و نسبت به خود بخشش داشته باشید. با هم‌زیستی و پذیرش دردها و رنج‌ها، زندگی توأم با شفقت را تجربه می‌کنید.

معرفی کتاب مهربانی با خود اثر تیم دزموند

کتاب مهربانی با خود اثر تیم دزموند با ترجمۀ پیمان رحیمی‌نژاد یکی از بهترین کتاب‌های خودیاری است. تحقیقات جدید نشان می‌دهد که مهربانی با خود نه تنها مهارتی است که هر کسی می‌تواند با تمرین تقویتش کند بلکه باعث قوی‌تر شدن سلامت روان و تندرستی می‌شود. شیوه‌های این کتاب به طور ویژه برای هدف قرار دادن و تقویت آنچه دانشمندان علوم اعصاب «مدار مراقبت» مغز می‌نامند تهیه شده‌اند. فقط 14روز تمرین شفقت می‌تواند تغییرات قابل توجه و چشمگیری در مغز، ذهن و رفتار شما ایجاد کند. 

بنابراین تنها سی دقیقه در روز و تنها چهارده روز از خود را به این تمرینات ساده اختصاص دهید و نتایج متحول کنندۀ آن را ببینید. مهربانی با خود اثر تیم دزموند، ذهن، قلب و روح شما را درگیر می‌کند. تمرینات این کتاب در واقع توانایی شما برای ایجاد انگیزه و مهربانی با خودتان را بهبود می‌بخشد. با این کتاب احساسات شدید، اضطراب و افسردگی خودتان را تنظیم و خنثی کنید؛ در برابر چالش‌های زندگی انعطاف‌پذیر شوید و انتقاد از خود و رفتار مخرب را کنار بگذارید و تجربیات دردناک‌تان را التیام بخشید و با دیگران بهتر ارتباط برقرار سازید و مهربان‌تر باشید. 

چطور از کتاب مهربانی با خود استفاده کنیم؟

بخش اول کتاب برای آمادگی شماست. در این بخش نویسنده توضیح داده که شفقت چیست، چرا بسیار مهم است و نشان می‌دهد در موقعیت‌های مختلف چگونه به کار می‌آید. این درک مفهومی و عمیق از شفقت در واقع شما را آماده می‌کند تا تمرینات عملی کتاب را شروع کنید. بخش دوم کتاب، برنامۀ آموزشی تمرین عملی شما در توسعه و رشد شفقت است. در پایان این مدت احتمالا خودتان متوجه می‌شوید که از لحاظ احساسی حالتی پایدارتر و راحت‌تر نسبت به خودتان دارید. 

حس می‌کنید که دریافت احساس شادی برایتان راحت‌تر شده و ترس و اضطراب‌تان کاهش می‌یابد. اگر فکر می‌کنید که نمی‌توانید 30 دقیقه در روز تمرین کنید یا نمی‌توانید 14 روز پشت سر هم تمرینات کتاب را انجام دهید، اهمیت چندانی ندارد و این تمرین را به هر نحوی انجام دهید که می‌توانید. مثلاً 5 دقیقه تمرین کردن در روز بهتر از این است که کاملاً تمرین کردن را رها کنید. در هر جلسۀ تمرینی این کتاب، طبق نقشه‌ای به سمت خود-شفقتی و مهربانی با خود حرکت می‌کنید.

خواندن کتاب مهربانی با خود را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

آیا با استرس و احساس‌های منفی مبارزه می‌کنید؟ گام به گام، تکنیک‌های قدرتمند مبتنی بر ذهن آگاهی را بیاموزید تا احساس شادی و سرزندگی بیشتری داشته باشید.  بیاموزید که چگونه با خودتان مهربان باشید و چگونه مهربانی با خود می‌تواند به شما کمک کند سلامت، آرامش، ثبات عاطفی و شادی بیشتری پیدا کنید.

دربارۀ نویسندۀ کتاب مهربانی با خود

عکس تیم دزموند نویسنده مهربانی با خود

تیم دزموند، متخصص و روان‌درمانگر ازدواج و خانواده، محقق بودایی، نویسنده و مربی تمرکز حواس در نیوهمپشایر است. او همچنین دانشجوی استاد ذنِ تیچ ناتهان نیز هست. تیم دزموند استاد دانشگاه ممتاز در دانشگاه آنتیوچ و بنیان‌گذار «مرکز خورشید صبح ذهن‌ آگاهی» است،‌ سرویسی که وظیفه‌اش بهبود اساسی دسترسی به حمایت سلامت روان از طریق مشاورۀ آنلاین با مشاوران برجسته است.

تیم دزموند در شهر نیویورک زندگی می‌کند و ذهن‌آگاهی و شیوه‌های خودشفقتی را به مخاطبان حرفه‌ای و محبوب در سراسر جهان می‌آموزد. وی در صدها کنفرانس، سمینار و دانشگاه از جمله دانشکدۀ پزشکی ییل، سمپوزیوم شبکۀ روان‌درمانی و مؤسسۀ مراقبه و روان‌درمانی ارائه کرده است و به هزاران نفر کمک می‌کند تا مزایای قدرتمند خود شفقتی را کشف کنند. کتاب دیگرش، خودشفقتی در روان‌درمانی است.

دربارۀ مترجم کتاب مهربانی با خود

دکتر پیمان رحیمی‌نژاد، درمانگر و پژوهشگر روان‌شناسی مثبت‌نگر، کارشناس روان‌شناسی و ارشد صنعتی و سازمانی و دانشجوی دکترای روان‌شناسی بالینی مثبت و مترجم است. وی طی سال‌های 86 تا 89 پژوهشگر نمونه و همچنین کتاب روان‌درمانی مثبت‌نگرش در بخش ترجمه، کتاب برتر سال معرفی شد. او همچنین کارشناس مستند تلویزیونی «در جستجوی عشق» کاری از گروه ادب و فرهنگ شبکۀ 4 سیما است و 10 سال سابقۀ تدریس حرفه‌ای در سازمان‌ها و دانشگاه‌های کشور دارد. از ترجمه‌هایش می‌توان به «مربیگری برای عملکرد بهتر»، «ذهن‌آگاهی»، «عشق والا»، «آفریده‌‌های یک روز» و «سایه سازمانی» اشاره کرد.

اگر از خواندن این کتاب لذت بردید، نگاهی به کتاب محکم در آغوشم بگیر نیز بیاندازید.

نمایش کامل نقد و بررسی تخصصی

نظرات کاربران (0)

نظر شما در مورد این کتاب

امتیاز شما به این کالا:

نظرات دیگر کاربران

بریده ای از کتاب (0)

بریده ای از این کتاب

بریده های دیگر کاربران

عیدی