ادعایی علیه واقعیت

(0)

1,080,000ریال

972,000 ریال

دفعات مشاهده کتاب
3032

علاقه مندان به این کتاب
47

می‌خواهند کتاب را بخوانند
3

کسانی که پیشنهاد می کنند
4

کسانی که پیشنهاد نمی کنند
0

نظر خود را برای ما ثبت کنید

توضیحات کتاب ادعایی علیه واقعیت

انتشارات سایلاو منتشر کرد:
یک مطالعه میان رشته ای جذاب در باب ماهیت هستی و واقعیت بین حوزه های علوم شناختی، روانشناسی تکاملی، فیزیک کوانتوم، فلسفه و فرگشت
«آیا تصور می کنید می دانید که واقعاً چه چیزی در آن بیرون است؟ با تور خیره کننده و بی سابقه این کتاب همراه شوید که تمام غرابت و رمزوراز عمیق پنهان در تجربیات و فرضیات ما را روشن می کند.»
دیوید ایگلمن
ما انسان ها در زندگی روزمره ی خود تمایل داریم ادراکات خود از جهان و هستی را بازنمودی از جهان واقعی تصور کنیم. با این حال دونالد هافمن، این استاد برجسته علوم شناختی در نتیجه مطالعات سه دهه گذشته خود در خصوص مغز، ادراک، هوش مصنوعی و تکامل نشان می دهد جهانی که ما با ادراکاتمان می شناسیم، به هیچ وجه شباهتی به واقعیت ندارد، بلکه در بهترین حالت نوعی شبیه سازی درونی از واقعیت خارجی است؛ توهمی باشکوه که با پنهان کردن حقیقت به نفع ماعمل می کند.
از زمانی که هوموساپینس روی زمین قدم گذاشته، انتخاب طبیعی موافق ادراکاتی بوده است که حقیقت را پنهان می کنند. این فرایند، حواس ما را به نحوی شکل داده است که زنده بمانیم و تولید مثل کنیم. وقتی خودرویی را می بینیم که به سرعت حرکت می کند، جلوی آن نمی پریم و وقتی کیک روی نان را می بینیم، آن را نمی خوریم، با این حال، این برداشت ها واقعیت عینی نیستند. درست همان طور که ایکون یک فایل روی صفحه دسکتاپ، نمادی سودمند است اما بازنمودی واقعی از شکل یک فایل کامپیوتری نیست، اشیائی که هرروزه می بینیم نیز صرفا آیکون هایی هستند که به ما کمک می کنند راحت و ایمن مسیرمان در این جهان را یافته و در آن مسیر حرکت کنیم.
این کشف پیامدهای بسیاری در زندگی واقعی دارد؛ از بررسی این که چرا طراحان مد لباس هایی ابداع می کنند که توهم جذاب تر بودن شکل بدن را می دهند گرفته تا تحقیق درباره اینکه چگونه شرکت ها از رنگ برای برانگیختن هیجانات خاص در مصرف کنندگان استفاده می کنند و حتی کنار گذاشتن این تصور که فضا-زمان واقعیت عینی است.
در تمام طول عمرمان هدست واقعیت مجازی بر سر داشته ایم و از دریچه آن جهان را دیده ایم، هافمن در این کتاب به ما در برداشتن این هدست که ساخت خود ماست و نمی دانستیم تمام مدت آن را بر سر داشته ایم، کمک می کند. پس از برداشتن این هدست درمی یابیم که چگونه فریب خطای ادراکی مان راخورده ایم...
مغزمان چگونه جادوی آگاهی را خلق می ‌کند؟ این گوشت سه پوندی از چه طریقی ذهن آگاه را به وجود می آورد؟ ما چه نوع موجوداتی هستیم که باورها، خواسته ها، شخصیت ها و شاید سرنوشت روح هایمان را با چاقوی جراحی می توان شکافت؟ چرا آگاهیم؟ آگاهی چیست؟ آیا علوم اعصاب می تواند معمای دیرپای آگاهی انسان را رمزگشایی کند؟
نگاهی تازه به اینکه ما واقعا کیستیم؟ دیدگاهی فراتر از ادراکاتی که ما آن ها را به عنوان واقعیت می پذیریم.
فروشگاه اینترنتی 30بوک

نظرات کاربران (0)

نظر شما در مورد این کتاب

امتیاز شما به این کالا:

نظرات دیگر کاربران

بریده ای از کتاب (0)

بریده ای از این کتاب

بریده های دیگر کاربران

قرعه کشی بزرگ