کفشدوزک تفاوت ها (12)(3 تا 6 سال)

(0)
نشر:

250,000ریال

225,000 ریال

دفعات مشاهده کتاب
87

علاقه مندان به این کتاب
0

می‌خواهند کتاب را بخوانند
0

کسانی که پیشنهاد می کنند
0

کسانی که پیشنهاد نمی کنند
0

نظر خود را برای ما ثبت کنید

توضیحات کتاب کفشدوزک تفاوت ها

انتشارات سلام منتشر کرد:
مونته سوری که از بزرگترین دانشمندان عرصه تعلیم و تربیت کودکان پیش دبستانی می باشد، معتقد است که دستکاری و تقویت حواس مختلف موجب رشد و شکوفایی استعدادهای ذهنی کودکان می گردد. با فراهم آوردن محتوای مناسب آموزشی برای کودکان پیش از دبستان، زمینه ای سازنده و خلاق برای به کارگیری حواس مختلف به ویژه حس بینایی فراهم می گردد. هدف مجموعه کتاب های آموزشی کفشدوزک که به آموزش مفاهیم اساسی به کودکان 3 تا 6 ساله می پردازد تقویت جستجوگری و پرسشگری، اندیشیدن سازمانی، انتقادی و خلاق، از طریق پرورش حواس و مهارت های ادراکی کودکان این رده سنی است. از آنجایی که این کودکان از لحاظ شناختی و ذهنی در دورۀ پیش عملیاتی هستند سعی شده است مفاهیم آموزشی به ساده ترین شکل و در عین حال با رویکردی کاملاً علمی به کودکان ارائه گردد.
از جمله فعالیت هایی که توانایی تشخیص و ادراک دیداری کودکان را افزایش می دهد، پیدا کردن تفاوت های موجود بین دو موقعیت یا دو زمینه است. پیدا کردن تفاوت های بین تصاویر فعالیتی است که به کودک کمک می کند که تمرکز کند، فکر کند و توجه به جزئیات را بیاموزد. در نگاه اول تصاویر یکسان به نظر می رسند، امّا وقتی کودک با دقت به آن ها نگاه می کند تفاوت هایی جزئی بین آنها می یابد.
توصیه می گردد هنگام انجام فعالیت ها، دستور کار هر فعالیت را به ساده ترین شکل ممکن برای کودک بیان کنید. سپس با کودک در مورد هر تصویر گفت و گو کنید و چنانچه برای پیدا کردن تفاوت ها نیاز به کمک داشت ابتدا از او بخواهید تا بیشتر دقت کند، زیرا صرف زمان برای پیدا کردن تفاوت ها خود تأثیر آموزشی زیادی دارد. در نهایت در صورت چالش زیاد او را اندکی راهنمایی کنید.
فروشگاه اینترنتی 30بوک

نظرات کاربران (0)

نظر شما در مورد این کتاب

امتیاز شما به این کالا:

نظرات دیگر کاربران

بریده ای از کتاب (0)

بریده ای از این کتاب

بریده های دیگر کاربران

قرعه کشی بزرگ