30بوک
کتاب عمومی
طنز
داستان طنز
طنزآوران جهان نمایش

طنزآوران جهان نمایش (31)

(0)
نویسنده:

1,250,000ریال

1,125,000 ریال

دفعات مشاهده کتاب
125

علاقه مندان به این کتاب
1

می‌خواهند کتاب را بخوانند
1

کسانی که پیشنهاد می کنند
0

کسانی که پیشنهاد نمی کنند
0

نظر خود را برای ما ثبت کنید

توضیحات کتاب طنزآوران جهان نمایش

انتشارات گویا منتشر کرد:
ژان پل سارتر
(1980 - 1905)
فیلسوف ، مقاله نویس، منتقد ادبی رمان نویس ، فیلم نامه نویس و نمایش نامه نویس ،فرانسوی نامدارترین اندیشمند متعهد قرن بیستم مشهورترین نمایش نامه های وی عبارتند :از مگس ها (1972)؛ شایعه (1943)؛ پشت در بسته (دوزخ) (1944؛ مرده های بی کفن و دفن (1946) دست های آلوده (1948)؛ شیطان و خدا (1951)؛ گوشه گیران آلتونا (1959)؛ زنان تروا (1965) و چرخدنده (1969-1946)
تئاتر سارتر، تئاتر" موقعیت " است. به گمان او موقعیت" در نمایش می تواند جانمایه های زندگانی امروز را به خود انسان باز نمایاند و او را به نظارت و قضاوت درباره این موقعیت ها یعنی زندگی اجتماعی- سیاسی خویش فراخواند.
سارتر ، در نمایش نامه هایش بیش از آن که به آرا و افکار فلسفی خویش تکیه کند ، سعی بر بازنمایی موقعیت های شاخص و برجسته اجتماعی و سیاسی انسان امروز دارد.
گرچه در تمامی آثار نمایشی و حتا داستانی سارتر می توان رگه هایی از طنز هوشمندانه و اندیشمندانه را مشاهد کرد اما باید گفت که نکراسوف (1956) تنها کمدی هجوآمیز ( ساتیریک ( اوست. سارتر در این اثر در یک موقعیت نمایشی کم نظیر و تعمیم پذیر نظام رسانه ای مطبوعاتی جامعه خویش را به باد انتقاد گرفته است.
داریوش مؤدبیان ( -1328)
پژوهشگر، نویسنده، بازیگر، کارگردان، مدرس و مترجم تئاتر، رادیو، تلویزیون و سینما. در نوجوانی کار نمایش در رادیو و تلویزیون را آغاز می‌کند و خیلی زود به تئاتر و صحنه روی می‌آورد. در هیجده سالگی به «گروه تئاتر مردم» (استاد علی نصیریان) می‌پیوندد و تاکنون همچنان وفادارانه کار خود را با این گروه دنبال می کند. تحصیلات دانشگاهی (در دو رشته نمایش و زبان شناسی را ابتدا در ایران و سپس در فرانسه پی می‌گیرد و به اتمام می رساند.
داریوش مؤدبیان دارنده لقب و نشان «شوالیه هنر و ادب» از کشور فرانسه است.
مجموعه طنزآوزان جهان نمایش، حاصل پنج دهه پژوهش و فعالیت وی در عرصه نمایش کمدی است.
فروشگاه اینترنتی 30بوک

نظرات کاربران (0)

نظر شما در مورد این کتاب

امتیاز شما به این کالا:

نظرات دیگر کاربران

بریده ای از کتاب (0)

بریده ای از این کتاب

بریده های دیگر کاربران

عیدی