اثر ولتاژ

(0)
نویسنده:

1,690,000ریال

1,521,000 ریال

دفعات مشاهده کتاب
269

علاقه مندان به این کتاب
3

می‌خواهند کتاب را بخوانند
0

کسانی که پیشنهاد می کنند
0

کسانی که پیشنهاد نمی کنند
0

نظر خود را برای ما ثبت کنید

توضیحات کتاب اثر ولتاژ

انتشارات هورمزد منتشر کرد:
«جان لیست، نویسنده ای متفکر است که مطلب ساده یا فریبنده نمی نویسد... کتاب او مملو از داستان های متقاعد کننده از کسب و کارهایی ست که شکست خورده اند و دیگرانی که به اوج رسیده اند»- وال استریت ژورنال
چرا برخی از ایده ها شکست می خورند در حالی که برخی دیگر دنیا را تغییر می دهند؟ اوج گیری یا scale کلمه ای آشنا در اکوسیستم استارتاپی است. اوج گیری تنها به معنای جذب کاربران یا سهم بیشتری از بازار نیست بلکه به این معناست که آیا ایده ای که در میان گروه کوچکی موفق بوده در مقیاس بزرگتر هم موفق خواهد بود؟
شانس به شما رو کرده است تا با یکی از کارشناسان طراز اول جهان که در حال همکاری با شرکت های موفقی مانند اوبر و لیفت است، همراه شوید. جان لیست، اقتصاد دان دانشگاه شیکاگو در کتاب «اثر ولتاژ» شما را با خود همراه می کند تا بفهمید کدام ایده ها اوج پذیرند و کدام ها نیستند. او نشان می دهد که تبدیل ایده به یک اثر فراگیر تنها به یک چیز بستگی دارد: توانایی رسیدن آن به « ولتاژ بالا»؛ تکرار پذیری در هنگام اوج گیری.
نویسنده در این کتاب توضیح می دهد که ایده های اوج پذیر دارای مجموعه ای از ویژگی های مشترک هستند. او با تکیه بر پژوهش های خود و همچنین مثال هایی جذاب از حوزه کسب وکار، سیاست گذاری، آموزش و سلامت عمومی، پنج ویژگی حیاتی یک ایده اوج پذیر را شناسایی می کند و استراتژیهای اثبات شده ای را برای جلوگیری از افت ولتاژ و افزایش آن ارائه می کند. حتی برای مبتکرترین افراد هر نقصی در هر یک از این علائم می تواند یک ایده را اوج ناپذیر کند و هیچگاه هیچ بنگاهی در برابر افت ولتاژ مصونیت ندارد – نه شرکت های موفقی نظیر اوبر و نه حتی دولت آمریکا (یا هر دولت دیگری) و نه مدیران خوش طینتی که مرتکب این اشتباه متداول شدند که آنچه در جاهای دیگر جواب داده، در همه جا جواب می دهد. عواقب چنین دیدگاهی میتواند بسیار وخیم باشد و به همین دلیل است که محافظت در برابر افت ولتاژ از زمان اولین جرقه ها در ذهن تا عرضه محصول و حتی پس از موفقیت آن بسیار مهم است.
مشکلاتی که ما به عنوان افراد و به عنوان جامعه جهانی در قرن 21 با آنها مواجهیم ترسناک ترین و گسترده ترین مشکلاتی است که بشر تاکنون با آن دست و پنجه نرم کرده است. به این معنا که اگر بخواهیم آن مشکلات را قبل از اینکه خیلی دیر شود حل کنیم به نوآوری هایی نیاز داریم که اوج پذیر باشند. جان لیست با ارائه مثال ها از دنیای واقعی آزمون هایی ساده و کاربردی ارائه می دهد تا بتوانید با آن ایده های خود را قضاوت کنید.
فروشگاه اینترنتی 30بوک

نظرات کاربران (0)

نظر شما در مورد این کتاب

امتیاز شما به این کالا:

نظرات دیگر کاربران

بریده ای از کتاب (0)

بریده ای از این کتاب

بریده های دیگر کاربران

عیدی