مازاری (یا واژگان حكیم دیلمی)

(0)

1,500,000ریال

1,350,000 ریال

دفعات مشاهده کتاب
38

علاقه مندان به این کتاب
1

می‌خواهند کتاب را بخوانند
0

کسانی که پیشنهاد می کنند
0

کسانی که پیشنهاد نمی کنند
0

نظر خود را برای ما ثبت کنید

توضیحات کتاب مازاری

انتشارات آموت منتشر کرد:
دانش‌پژوه بر آن است که معنی نام کتاب تحفه‌المومنین، ارمغان مؤمنین نیست. بلکه به معنی ارمغان دو مؤمن است یعنی: خود مولف و پدرش که هر دو لقب مؤمن داشته‌اند.

سرزمین‌ها و مردمی که حکیم دیلمی واژه‌هایی از زبان آنها را یاده کرده، عبارتند از:

گروه اول لغات محلی مردم و سرزمین‌های ایران مانند:

دیلمی، تنکابنی، اصفهانی، گیلانی، طبرستانی، مازندرانی، گرگانی، دارالمرزی، خراسانی، لرستانی، فرس قدیم، زابلی، تبریزیگروه دوم از زبان‌ها و کشورهای دیگرند، مانند:

فارسی، عربی، یونانی، سریانی، عبرانی، رومی، ترکی، مصری، اندلسی، سودانی، مغربی، هندی، صقلابی، نبطی، عراقی، شام و دیار بکر، و لغت اهل مکه، که بیشتر صورت معرب دارند.«عبدالرحمان عمادی» شاعر، پژوهشگر و حقوقدان، بهمن 1304 خورشیدی در روستای «‌‌ای نی» اشکور در خانواده‌ای از طایفۀ سادات دیلمانی، از نوادگان مشاهیر دیلمی به دنیا آمد و شب چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398 در سن 94 سالگی در شهر رودسر گیلان، دارفانی را وداع گفت.

عمادی پس از تحصیل در مکتب‌خانه روستا، روانه رودسر، رشت و قزوین شد و تحصیلات متوسطه را در این شهرها گذراند. وی در زمان حکومت مصدق (1331) موفق به دریافت لیسانس قضایی از دانشگاه تهران شد.

عبدالرحمان عمادی هم‌زمان با وکالت؛ به پژوهش در مباحث ایرانشناسی روی آورد که بخشی از مقالاتش طی نیم قرن گذشته در مجلات معتبر منتشر شده‌اند.
فروشگاه اینترنتی 30بوک

نظرات کاربران (0)

نظر شما در مورد این کتاب

امتیاز شما به این کالا:

نظرات دیگر کاربران

بریده ای از کتاب (0)

بریده ای از این کتاب

بریده های دیگر کاربران

عیدی