پزشک دهکده

(0)

3,550,000ریال

3,195,000 ریال

دفعات مشاهده کتاب
208

علاقه مندان به این کتاب
7

می‌خواهند کتاب را بخوانند
1

کسانی که پیشنهاد می کنند
0

کسانی که پیشنهاد نمی کنند
0

نظر خود را برای ما ثبت کنید

توضیحات کتاب پزشک دهکده

انتشارات نیلوفر منتشر کرد:
کتاب پزشک دهکده یکی از آثار انوره دو بالزاک، نویسنده‌ی برجسته‌ی فرانسوی و مبدع سبک واقع‌گرایی، به کوشش هژبر سنجر‌خانی ترجمه شده است. «کمدی انسانی» نامی است که او برای مجموعه‌ی آثارش ـ 90 رمان و داستان ـ برگزیده است.

توصیف دقیق و جذاب رویدادها، شخصیت‎‌ها و حوادث باعث شده بالزاک به یکی از مهم‌ترین نویسندگان دو سده‌ی اخیر جهان بدل شود. او در خانواده‌ای متوسط در شهر تور فرانسه به دنیا آمد. به دلیل مهاجرت به پاریس تحصیل در زادگاه‌اش نیمه‌تمام ماند. در سال 1819 وقتی از مدرسه‌ی حقوق فارغ‌التحصیل شد، خود را وقف ادبیات کرد. شیفته‌ی «والتر اسکات» بود و با الگوبرداری از آثارش داستان‌های تاریخی نوشت که بعدها آن‌ها را «مزخرفات ادبی» نامید. انتشار «چرم ساغری»، دومین اثر بالزاک، شهرت زیادی برای نویسنده به ارمغان آورد.

در کتاب پزشک دهکده، «ژزف ژنستاس»، افسری لایق و سلیم‌النفس که همه‌ی عمر در خدمت ارتش بوده، بلافاصله پس از صادر شدن مرخصی هشت‌روزه‌اش به روستایی کوچک می‌رود. ژزف در آن‌جا با پزشکی به نام «بناسیس» ملاقات می‌کند که تهیدستان را رایگان درمان می‌کند و در طول یک دهه اقامتش، روستا را از مکانی متروک به محلی شاد و رو به رشد بدل کرده است. ژنستان که مجذوب بناسیس شده، سعی می‌کند به بهانه‌ی تسکین دادن دردهایش و پرداخت مبلغی ناچیز در خانه‌ی پزشک مستقر شود. این افسر ارتش به مرور و در بین گفت‌و‌گوهای طولانی با بناسیس درمی‌یابد او بذر امیدواری و پیشرفت را در روستا پراکنده و به عنوان شهردار انتخاب شده است. در انتها، رازهای آن دو برملا می‌شود.
فروشگاه اینترنتی 30بوک

نظرات کاربران (0)

نظر شما در مورد این کتاب

امتیاز شما به این کالا:

نظرات دیگر کاربران

بریده ای از کتاب (0)

بریده ای از این کتاب

بریده های دیگر کاربران

عیدی