کشاکش آرا در جامعه‌شناسی

کشاکش آرا در جامعه‌شناسی

نشر:

680,000ریال

612,000 ریال

دفعات مشاهده کتاب
960

دفعات پیشنهاد کتاب
2

کسانی که می‌خواهند کتاب را بخوانند
0

کسانی که کتاب را پسندیدند
10

کسانی که کتاب را نپسندیدند
0

نظر خود را برای ما ثبت کنید

توضیحات کتاب کشاکش آرا در جامعه‌شناسی

انتشارات نی منتشر کرد:
نظریه های جامعه شناسی همواره راه های تازه ای برای اندیشیدن به خود و جهانی که در آن زندگی می کنیم پیش پای ما گذاشته اند. آرمان علم جدید اجتماعی ساختن جهانی انسانی تر بود، اما جامعه شناسی هر روز بیش از پیش از این آرمان فاصله می گیرد. نظریه های جامعه شناسی، حیات عمومی و مخاطبان خود را فراموش کرده اند.
دغدغه های نظری نظریه پردازان اجتماعی جایگزین مسائل واقعی و روزمره ی زندگی انسان ها شده اند. بحث بر سر منطق کنش، برتری پارادایم نظم یا تضاد و رابطه ی سطوح خرد و کلان جایگزین دفاع از آزادی های فردی و نهادهای اجتماعی شده اند. درعین حال، زبان نظریه پردازان اجتماعی امروزی چنان پیچیده شده است که تنها متخصصان این رشته ها قادر به مطالعه ی آثار آن ها هستند و بدین ترتیب دانش اجتماعی به تدریج مخاطبان عمومی خود را از دست می دهد.
این اثر دعوتی است به بازگشت به آرمان اخلاقی کم رنگ شده ی کنت، مارکس، دورکیم، وبر، پارسونز، برگر، سی. رایت میلز، هابرماس و بسیاری دیگر: «تلاش برای ساختن جهانی بهتر».
هادی جلیلی متولد سال 1349 در تهران است. او فارغ التحصیل کارشناسی علوم اجتماعی از دانشكده ی علوم اجتماعی دانشگاه تهران و کارشناسی ارشد جامعه شناسی از دانشكده ی علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی ست.
فروشگاه اینترنتی 30بوک

دفعات مشاهده کتاب
960

دفعات پیشنهاد کتاب
2

کسانی که می‌خواهند کتاب را بخوانند
0

کسانی که کتاب را پسندیدند
10

کسانی که کتاب را نپسندیدند
0

 • نظر شما در مورد این کتاب

  نظرات دیگر کاربران

  • تصویر کاربر

   • مسعود قاضی زاده خسروشاهی
   • پاسخ به نظر

   منبع امتحانی ارشد جامعه شناسی

 • بریده ای از این کتاب

  بریده های دیگر کاربران