قلب سگی

قلب سگی (جیبی)

200,000ریال

180,000 ریال

بخشی از کتاب
نشر:

توضیحات کتاب قلب سگی

انتشارات ماهی منتشر کرد:
داستان بلند قلب سگی مشهور‌ترین اثر طنز انتقادی میخاییل بولگاکوف است. این اثر سال‌ها پس از مرگ نویسنده انتشار یافت، زیرا در زمان او به هیچ‌وجه قابل انتشار نبود و هرکه آن را می‌خواند از صراحت ضد کمونیستی‌اش به هراس می‌افتاد. بولگاکوف در قلب سگی اسطوره‌ی ایدئولوژیک آفرینش «انسان نو» یا «انسان شوروی» را نفی می‌کند و نشان می‌دهد انسانی که بدون خواندن رابینسون کروزو سرگرم خواندن مکاتلات انگلیس و کائوتسکی شود، چه ذهن خام و گمراهی پیدا خواهد کرد.
میخاییل بولگاکوف داستان قلب سگی را در سال 1925 نوشت، اما این کتاب حدود 35 سال پس از درگذشت او مجال انتشار یافت؛ در سال 1987، زیرا در زمان حیات او به‌هیچ‌وجه قابل انتشار نبود و هر که آن را می‌خواند از صراحت ضدکمونیستی‌اش به هراس می‌افتاد. قلب سگی همچنین مشهورترین اثر طنز انتقادی بولگاکوف به‌شمار می‌رود و از زبان یک سگ روایت می‌شود؛ سگی که به دست پروفسوری به نام پری آبراژینسکی جراحی و شده و به قامت یک انسان در آمده است. بولگاکوف دیدگاه‌های خود درباره‌ی انقلاب شوروی را از زبان پروفسور آبراژنسکی ابراز کرده است. آنچه بیش از همه مایه‌ی آزردگی پروفسور می‌شود غفلت مردم از کار و وظیفه‌ اصلی‌شان است و پرداختن به کارهایی که در آن‌ها تخصص ندارند.
فروشگاه اینترنتی 30بوک

تعداد مشاهده این کالا:
2796 بار
تعداد دفعات پیشنهاد شده:
8 بار
تعداد دفعات پیشنهاد نشده:
0 بار
کسانی که کتاب را خوانده اند:
3 نفر
کسانی که علاقمند کالا هستند:
52 نفر

 • نظر شما در مورد این کتاب

  نظرات دیگر کاربران

  • تصویر کاربر

   • صفا مرادی
   • پاسخ به نظر

   این کتاب شاهکارِ دیگری از بولگاکف نویسنده ی توانای اثر معروف مرشد و مارگریتا می باشد شخصیت پردازی و طنز این کتاب بسیار جالب و خواندنی است شخصیت شاریکوف یک حیوان (انسان) آداب و رسوم بلد شده ی تازه به دوران رسیده است که نماد انسان های به ظاهر متمدن اما بی ریشه می باشد و بطن کلی داستان به این موضوع اشاره دارد که فرق حیوان و انسان در بلد بودن / نبودن ادب و آداب است

  • تصویر کاربر

   • حانیه صفت جو
   • پاسخ به نظر

   کتابی به شدت عجیب. بعد خوندن کتاب حتما نقد هایی که دربارش شده بخونید چون هر شخصیت نماد یک سری اشخاص خاص هست

 • بریده ای از این کتاب

  بریده های دیگر کاربران