مسئله اسپینوزا

نویسنده:
نشر:

850,000ریال

765,000 ریال

دفعات مشاهده کتاب
2409

دفعات پیشنهاد کتاب
2

کسانی که می‌خواهند کتاب را بخوانند
1

کسانی که کتاب را پسندیدند
24

کسانی که کتاب را نپسندیدند
0

نظر خود را برای ما ثبت کنید

توضیحات کتاب مسئله اسپینوزا

انتشارات ترانه منتشر کرد: هنگامی كه آلفرد روزنبرگ شانزده ساله را به سبب اظهارات ضد یهودی‌اش به دفتر مدیر مدرسه فراخواندند، برای تنبیه، او را واداشتند تا بخش‌هایی را كه گوته در زندگی‌نامه خود به اسپینوزا پرداخته بود، حفظ كند. روزنبرگ از اینكه در می‌یابد گوته، نابغه آلمانی، فیلسوف یهودی قرن هفدهم، باروخ اسپینوزا همچنان ذهن روزنبرگ را تا مدت‌ها پس از فارغ التحصیلی‌اش به خود اشتغال داشت؛ چگونه عضوی از نژاد پست كه روزنبرگ آن را در مقایسه با نژاد خود خوار می‌شمرد و مصمم به نابودی آن بود، الهام‌بخش نابغه آلمانی، گوته بوده است؟ اسپینوزا خود را در طول حیاتش از ستم و آزار مصون نبود در سال 1656 در سن بیست و چهار سالگی او را به سبب دیدگاه های غیر مذهبی اش از جامعه یهود آمستردام طرد کردند و او را از یگانه دنیایی که تا آن زمان شناخته بود،راندند.گرچه عمرش کوتاه بود و در فقر و انزوایی سخت زیست،با این حال آثاری از خود به جا گذاشت که مسیر تاریخ را دگرگون ساخت با گذشت سال ها،روزنبرگ به تدریج پیشرفت کرد و تئوریسین صریح و بی پرده حزب نازی،خدمتگزار وفادار هیتلر و نویسنده اصلی سیاست های رایش سوم مبدل شد با این وجود وسواس فکری وی درباره مسئله اسپینوزا همچنان باقی می ماند. دکتر اروین د.یالوم با بکارگیری فصل مشترک غیر منتظره زندگی روزنبرگ و اسپینوزا،اندیشه های این دو شخصیت تاریخی را بررسی میکند که با فاصله سه قرن در دو دنیای متفاوت زیستند.دکتر یالوم با استفاده از مهارت های روانپزشکی خود زندگی درونی اسپینوزا،فیلسوف پرهیزگار..و آلفرد روزنبرگ،این مبتکر اردوگاه های کشتار جمعی مرگ نازی،را کاوش میکند. فروشگاه اینترنتی 30بوک

دفعات مشاهده کتاب
2409

دفعات پیشنهاد کتاب
2

کسانی که می‌خواهند کتاب را بخوانند
1

کسانی که کتاب را پسندیدند
24

کسانی که کتاب را نپسندیدند
0

 • نظر شما در مورد این کتاب

  نظرات دیگر کاربران

  • تصویر کاربر

   • سعید منوچهری
   • پاسخ به نظر

   نویسنده دکتر یالوم سبک جالب و جذابی را برای بیان اندیشه و بعضی مفاهیم تخصصی به صورت عمومی انتخاب کرده اند. چندین اثر ایشان را بارها خوانده ام و به دیگران توصیه کرده و خواهم کرد. اما در مورد ویرایش ناشر در این کتاب مشکلی هست , گفت و گوها به شکلی تنظیم و ویرایش شده که بعضا خواننده گم میکند حرف از قول چه کسی زده میشود!

  • تصویر کاربر

   • میثم ساریان
   • پاسخ به نظر

   کتاب مسائل بسیار خوبی را در قالب داستان و گفت و شنود ها مطرح می کند. مسئله های فلسفی جالبی در آن مطرح شده است. اما دو ایراد مهم وجود دارد یکی ترجمه نه چندان روان آن که گویی کلمه به کلمه ترجمه شده و هیچ پرداختی روی جملات انجام نشده و دیگری ویرایش نشدن متن از نظر مفهوم و علامتگذاری ها که بسیار به چشم میخورد.

   • تصویر کاربر

    • زهرا اسفندیاری
    • پاسخ به نظر

    چقدر خوب در مورد کتاب توضیح و راهنمایی کردید.

 • بریده ای از این کتاب

  بریده های دیگر کاربران