چه کسی موتسارت را کشت

(11)
نشر:

500,000ریال

450,000 ریال

دفعات مشاهده کتاب
690

علاقه مندان به این کتاب
11

می‌خواهند کتاب را بخوانند
1

کسانی که پیشنهاد می کنند
0

کسانی که پیشنهاد نمی کنند
0

نظر خود را برای ما ثبت کنید

توضیحات کتاب چه کسی موتسارت را کشت

انتشارات ماهی منشر کرد:
آیا می‌دانستید باخ و هندل هر دو به دست شیادی انگلیسی کور شدند؟
آیا به راستی چایکوفسکی را وبا از اوج موفقیت به کام مرگ کشاند؟
در شب اسرارآمیز مرگ موتسارت چه گذشت؟
پاگانینی افسونگر چه رازی را با خود به گور برد؟
آنچه در این کتاب می‌آید، ساخته و پرداخته‌ی یک نویسنده‌ی کتاب‌های جنایی نیست. بحث بر سر وقایع جهان موسیقی است. خواننده هم بازرس است و هم بازپرس. ما واقعیات را پیش رویتان می‌گذاریم. بیایید سعی کنیم پرده از این رویدادهای و جنایات اسرارآمیز برداریم. نگویید پس از دویست سال نمی‌شود چیزی را به اثبات رساند. هیچ چیز نمی‌تواند قوانین منطق را محدود کند، نه زمان و نه مکان...
انگار در پایان یکی از رمان‌های آگاتا کریستی هستیم. هرکول پوآرو ما را دعوت کرده تا ماجرای قتلی که رخ داده را برایمان تعریف کند. او با دقتی باورنکردنی،‌ پله به پله و جزءبه‌جزء وقایع را می‌شکافد تا مجرمان احتمالی را در پرونده‌هایی به قدمت چند صد سال شناسایی کند. پرونده‌ی مرگ‌های مشکوک موسیقی‌دانان بزرگ.
چه‌کسی موتسارت را کشت؟ 14 روایت واقعی از زندگی چند موسیقیدان بنام تاریخ است، حقایقی بس مرموز و عجیب که روایت آن‌ها به داستانی جنایی برآمده از تخیل نویسنده می‌ماند؛ به‌همین دلیل هم عنوان فرعی «داستان‌هایی برای دوستداران موسیقی» برای کتاب انتخاب شده است. ارنست‌ویلهلم هاینه، نویسنده‌ی کتاب، که خود معماری برجسته بود، به نوشتن روایت‌های تاریخی این‌چنینی علاقه‌ی بسیاری داشت و در این کتاب نیز پرونده‌هایی مبهم و عجیب و تاریخی را درباره‌ی موسیقیدانان گشوده و با بازخوانی آن‌ها پرتو تازه‌ای بر هر کدام تابیده است. او ضمن بررسی این پرونده‌ها کمی هم به زندگی و شخصیت این موسیقیدانان پرداخته است که بر جذابیت روایتش افزوده است. موتسارت، هایدن، پاگانینی، چایکوفسکی، برلیوز، دانکن، واگنر، روسینی، باخ، هندل، بیزه، موسُرگسکی و گلن میلر هنرمندانی هستند که در این کتاب به آن‌ها پرداخته شده است.
فروشگاه اینترنتی 30بوک.

نظرات کاربران (0)

نظر شما در مورد این کتاب

امتیاز شما به این کالا:

نظرات دیگر کاربران

بریده ای از کتاب (0)

بریده ای از این کتاب

بریده های دیگر کاربران

قرعه کشی بزرگ