مرزهای عقلانیت

250,000ریال

225,000 ریال

دفعات مشاهده کتاب
226

دفعات پیشنهاد کتاب
0

کسانی که کتاب را بخوانند
1

کسانی که کتاب را پسندیدند
5

کسانی که کتاب را نپسندیدند
0

نظر خود را برای ما ثبت کنید

توضیحات کتاب مرزهای عقلانیت

انتشارات کتاب پارسه منتشر کرد:
اندیشه‌های وبر دربارة عقلانیت در مرکز کار جامعه‌شناختی و نیز در مرکز چشم‌انداز اخلاقی او قرار دارند. اما این اندیشه‌ها نه به‌سادگی در دسترس‌اند و نه به‌سادگی قابل فهم؛ بعضاً به این علت که وبر هرگز آن‌ها را نظام‌مند نکرد، یا به این علت که با آثار او معمولاً‌ به صورت تکه‌تکه برخورد شده و آثارش به‌ندرت در تمامیتش مورد بررسی قرار گرفته است. قصد این کتاب بازسازی بحث عقلانیت، عقل‌گرایی و عقلانی‌شدن به شکلی نظام‌مند است تا تاثیر متقابل عمیق و مبهم میان کار جامعه‌شناختی و دیدگاه اخلاقی وی را روشن کند.
راجرز بروبیکر، نویسنده این کتاب، وبر را به‌مثابه متفکر معاصر ما تفسیر می‌کند که کارش سرتاسر مسئل? مدرنیته را وحدت و انسجام می‌دهد. «مسئل? مدرنیته» شامل مسئل? تاریخی خاستگاه مدرنیته، مسئل? جامعه‌شناختی ویژگی‌های منحصربه‌فرد ریخت فرهنگی و نهادی مدرن، و مسئل? اخلاقی چگونه‌راه‌بردنِ یک زندگی معنادار و ارزشمند در عصر مدرن است. هدف بروبیکر این است که تشخیص و تحلیل جامعه‌شناختی و اخلاقی وبر را از مدرنیته بکاود.
بروبیکراستاد جامعه‌شناسی دانشگاه کالیفرنیا در لوس‌آنجلس (UCLA) است. آثار وی در زمینه‌های نظری? اجتماعی، مهاجرت، قوم‌گرایی، ملی‌گرایی و شهروندی است. از او مقالات زیادی در نشریات معتبر اروپا و امریکا منتشر شده و جوایز بسیاری نیز به وی اعطا شده است.
شهناز مسمی‌پرست، مترجم کتاب، فارغ‌التحصیل رشته جامعه‌شناسی از دانشگاه ایندیانا است. او را به عنوان مترجم کتاب‌های گئورگ زیمل می‌شناسند. از ترجمه‌های پیشین او می‌توان این عناوین را نام برد: «درباره فردیت و فرم‌های اجتماعی»، «مقالاتی درباره تفسیر در علم اجتماعی»، «مارکس و ویتگنشتاین: پراکسیس اجتماعی و تبیین اجتماعی»، «ماکس وبر و کارل مارکس» و«دورکیم مرده است».
فروشگاه اینترنتی 30بوک

دفعات مشاهده کتاب
226

دفعات پیشنهاد کتاب
0

کسانی که کتاب را بخوانند
1

کسانی که کتاب را پسندیدند
5

کسانی که کتاب را نپسندیدند
0

  • نظر شما در مورد این کتاب

    نظرات دیگر کاربران

  • بریده ای از این کتاب

    بریده های دیگر کاربران