ما تمامش می کنیم

(121)
نشر:

1,410,000ریال

1,128,000 ریال

دفعات مشاهده کتاب
11542

علاقه مندان به این کتاب
140

می‌خواهند کتاب را بخوانند
34

کسانی که پیشنهاد می کنند
47

کسانی که پیشنهاد نمی کنند
3

نظر خود را برای ما ثبت کنید

توضیحات کتاب ما تمامش می کنیم

انتشارات آموت منتشر کرد:
وقتی لیلی با یک جراح مغز و اعصاب خوش تیپ به نام رایل کینکید وارد رابطه می‌شود، ناگهان زندگی برایش آن‌قدر زیبا می‌شود که باورکردنی نیست اما وقتی دغدغه‌های مربوط به رابطه‌ی جدید، ذهن او را به خود مشغول می‌کند، خاطرات اتلس کاریگن، اولین عشقش و رشته‌ای که او را به گذشته پیوند می‌دهد، درگیرش می‌کند. اتلس در گذشته، با لیلی نقاط مشترک فراوانی داشته و از او محافظت کرده است. به همین علت، وقتی ناگهان پیدایش می‌شود، هرآنچه لیلی با رایل ساخته، مورد تهدید قرار می‌گیرد. کالین هوور، با این رمان جسورانه و کاملا منحصر به فرد، داستانی را روایت می‌کند از عشقی فراموش ناشدنی که ناچار باید بیش‌ترین بها را برای آن پرداخت. داستانی دلچسب و لطیف که از یادها نمی‌رود. از آن نوع کتاب‌هایی که به یادگار خواهد ماند. یواس ای تودی رمانی جسورانه و جذاب که احساس را درگیر می‌کند. حتی وقتی هوور امید می‌دهد، قدرت و رنج رابطه، همراه مخاطب می‌ماند. کالین هوور به مخاطبش یادآوری می‌کند که عشق، شکننده و آمیخته با شهامت، امید واشک است. هر دل شکسته‌ای باید این کتاب را بخواند. کامی گارسیا نویسند‌ه‌ی پر فروش نیویورک تایمز «ما تمامش می‌کنیم» یک داستان عاشقانه‌ی معمولی نیست. این کتاب قلبتان را می‌شکند وهمزمان، ان را از امید لبریز می‌کند. تا انتهای داستان، در میان گریه خواهید خندید. سارا پیکانن، نویسنده‌ی رمان پرفروش بین‌المللی همسایگان بی‌عیب و نقص
فروشگاه اینترنتی 30بوک

نقد و بررسی تخصصی نقد و بررسی تخصصی

معرفی کتاب ما تمامش می‌‌کنیم اثر کالین هوور 


ما تمامش می‌کنیم رمانی عاشقانه با مضمون اجتماعی است که کالین هوور نویسندۀ آمریکایی آن را در سال 2016 منتشر کرد. کالین هوور این رمان را بر اساس رابطۀ پدر و مادرش نوشت و گفت که سخت‌ترین کتابی بوده که تابه‌حال نوشته است. او این رمان را برای حمایت از قربانیان خشونت خانگی نوشت. کتاب ما تمامش می‌کنیم در صدر فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز قرار گرفت. بیش از یک میلیون نسخه از این رمان در سراسر جهان به فروش رفته و به بیش از بیست زبان ترجمه شده است.

رمان ما تمامش می‌کنیم اثر کالین هوور با ترجمۀ آرتمیس مسعودی کتابی عاشقانه است. این کتاب هم‌زمان قلبتان را می‌شکند و بعد آن را از امید لبریز می‌کند. کالین هوور با قلم زیبایش رمانی جسورانه و کاملاً منحصربه‌فرد از عشقی فراموش‌نشدنی خلق کرده است. کالین که خودش در خانواده‌ای با خشونت خانگی بزرگ شده است با الهام از این شرایط، رمان ما تمامش می کنیممی‌کنیم را نوشت. شخصیت اصلی رمان «لیلی» است که در کودکی و نوجوانی به دلیل بدرفتاری والدینش نسبت به یکدیگر و آزار پدرش گهگاهی خشونت خانگی را تجربه می‌کند. 

لیلی که حالا بزرگ شده خودش نیز در رابطه‌ای با خشونت خانگی گرفتار می‌شود. لیلی چون که زمانی شاهد این بوده که پدرش چگونه به مادرش آزار رسانده، حالا خودش بین عشق و خشونت خانگی گرفتار می‌شود. در این رمان نویسنده نشان می‌دهد که چگونه شخصیت اصلی داستانش بر خشونت خانگی غلبه می‌کند. نویسنده در این رمان بیشتر بر عشق تمرکز کرده و داستان بین حال و گذشتۀ شخصیت اصلی در نوسان است. 

خلاصۀ داستان ما تمامش می‌کنیم

داستان ما تمامش می کنیم داستان زندگی دختری به نام لیلی بلوم است. کتاب از زمانی شروع می‌شود که لیلی بعد از مراسم خاکسپاری پدرش به پشت‌بام بلندترین آپارتمان نزدیک خانه‌اش می‌رود تا هوایی بخورد و افکارش را جمع‌وجور کند. روی این پشت بام با پسری آشنا می‌شود و کمی با هم صحبت می‌کنند اما قضیه همین‌جا تمام می‌شود. لیلی تصمیم می‌گیرد زندگی‌اش را تغییر دهد و به رویای همیشگی‌اش یعنی باز کردن یک مغازۀ گل فروشی جامۀ عمل بپوشاند.

برای همین به بوستون نقل‌مکان می‌کند و تصمیم می‌گیرد تمام تمرکزش را بر روی این کار بگذارد. دست سرنوشت باعث می‌شود تا لیلی دوباره آن پسر را ببیند. این پسر جراحی به نام رایل است. لیلی در ابتدا چندان تمایل ندارد که با رایل وارد رابطه‌ای جدی شود. یک بار رایل بسیار اتفاقی به لیلی آسیب می‌رساند، رایل بسیار از کار خود پشیمان می‌شود اما لیلی که قبلاً شاهد خشونت‌های پدرش علیه مادرش بوده حالا کمی مردد می‌شود. لیلی تصمیم می‌گیرد رایل را ببخشد و یک بار خشونت او را نادیده بگیرد و رابطۀ لیلی و رایل کم‌کم صمیمی‌تر می‌شود.

حالا لیلی آن‌چنان غرق خوشبختی و خوشحالی است که اصلاً برایش باورکردنی نیست. اما ناگهان لیلی عشق اول و دوست دوران نوجوانی‌اش، اطلس را در رستورانی می‌بیند. این دیدار مجدد باعث می‌شود که رایل نسبت به رابطه‌اش با لیلی احساس ناامنی بکند و لیلی را مجبور می‌کند تا با آسیب‌های گذشته و حال خود کنار بیاید. لیلی مجبور می‌شود تصمیم سختی بگیرد و بین عشق و صلاحش مردد می‌ماند.

بریده‌هایی از کتاب ما تمامش می‌کنیم

«نمی‌توانم به خودکشی فکر نکنم. نه، نه در مورد خودم. زندگی‌ام را آن‌قدر دوست دارم که بخواهم ادامه‌اش بدهم. بیشتر در مورد دیگران فکر می‌کنم و این‌که در نهایت چطور تصمیم می‌گیرند به زندگی‌شان پایان بدهند. آیا بعداً برای این تصمیمشان تأسف می‌خورند؟ حتماً درست پس از آن‌که اقدام به این کار می‌کنند و یک لحظه پس از آن‌که کار شروع می‌شود، هنگام سقوط آزاد سریع، کمی احساس پشیمانی می‌کنند.»

«بازویم را دراز می‌کنم و  سرم را به آن تکیه می‌دهم «من توی مین بزرگ شدم. ما تو یه جای نسبتاً آبرومند زندگی می‌کردیم اما خیابون پشتی خونه‌مون شرایط زیاد خوبی نداشت. حیاط پشتیمون مجاور یه خونۀ مصادره شده بود که به دو تا پارکینگ متروکه چسبیده بود. من به پسری به اسم اتلس دوست شدم که تو خونۀ مصادره شده زندگی می‌کرد. به جز من، هیچ‌کس نمی‌دونست اون‌ اون‌جا زندگی می‌کنه. من همیشه براش غذا و لباس و چیزای دیگه می‌بردم. تا اینکه پدرم فهمید.» 

«لحظه‌ای همان‌طور که ایستاده، به پاهایش نگاه می‌کند و وضعیت نامطمئن به خود می‌گیرد. مثل آن است که مررد است حرفی را که دلش می‌خواهد بزند یا اینکه برود. برای آخرین بار، به من نگاه می‌کند -این بار، چهره‌اش بی‌‌حالت نیست و پیش از آنکه برگردد و به سمت دیگر برود، ناامیدی را در چهره‌اش می‌بینم. در را باز می‌کند و من می‌توانم صدای پایش را بشنوم که همان‌طور که با عجله از پله‌ها پایین می‌رود، رفته‌رفته کم می‌شود. یک بار دیگر روی پشت بام تنها هستم اما با ناباوری متوجه می‌شوم که حالا از این شرایط، کمی غمگینم.»

«ما به ظاهر، خیلی چیزهای مشترک داریم اما به جز اینکه سایز پایمان یکی است، هم‌سن هستیم و اسم هردویمان چهار حرفی است و با حرف ل شروع مو با ی تمام می شود، چیز دیگری وجود ندارد که موجب شود با هم رابطه‌ای به جز رابطۀ دو هم‌اتاقی داشته باشیم. البته من مشکلی با این قضیه ندارم. او به جز آنکه دائم آواز می‌خواند، در بقیه موارد، تقریباً قابل‌تحمل است. تمیز است و زیاد بیرون می‌رود، یعنی دو ویژگی مهمی را که خوب است یک هم‌اتاقی داشته باشد، دارد. وقتی دارم درِ یکی از جعبه‌های کفش را باز می‌کنم، گوشی‌ام زنگ می‌خورد. دستم را روی کاناپه دراز می‌کنم و آن را برمی‌دارم. وقتی می‌بینم مادرم است، صورتم را داخل کاناپه فشار می‌دهم و داخل کوسن ادای گریه‌ کردن را درمی‌آورم.»

خواندن کتاب ما تمامش می کنیم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

رمان ما تمامش می‌کنیم بیشتر مناسب جوانان و بزرگسالان است. این کتاب مضمونی عاشقانه و اجتماعی دارد و نویسنده در آن به تاثیر آسیب‌های روانی دوران کودکی بر زندگی بزرگسالی قهرمان داستان و مواجهۀ او با موقعیت‌های خطیری پرداخته است که تصمیماتی بزرگ می‌طلبد.

درباره نویسنده کتاب ما تمامش می‌کنیم

کتاب ما تمامش می کنیم اثرکالین هوور

کالین هوور که نام اصلی‌اش مارگارت کالین فنل است در سال 1979 به دنیا آمد و نویسندۀ رمان‌های عاشقانۀ نوجوانان و جوانان است. اولین رمانش با نام «بسته شده» را در سال 2011 منتشر کرد. در سال 2012 رمان «ناامید» او در صدر فهرست پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز قرار گرفت. او بسیاری از کتاب‌هایش را ابتدا خودش منتشر می‌کند و بعد به دست ناشران می‌سپارد. در سال 2021 در اپلیکیشن تیک‌تاک با هشتگ BookTok معروف شد و همین هشتگ باعث افزایش محبوبیت او شد. در ژانویۀ 2022 رمان «ما تمامش می‌کنیم» او در فهرست پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز در رتبۀ اول قرار گرفت. قرار است دنبالۀ این رمان با نام «ما شروعش می‌کنیم» در سال 2022 منتشر شود که نویسنده آن را از دیدگاه عشق اول لیلی، اطلکس کوریگان نوشته است.

هوور در تگزاس به دنیا آمد. او در همان تگزاس بزرگ شد و در سال 1998 از دبیرستان فارغ‌التحصیل شد و در سال 2000 ازدواج کرد و صاحب سه پسر شد. کالین هوور مدرک مددکاری اجتماعی‌اش را از دانشگاهی در تگزاس گرفت و تا زمانی که حرفۀ نویسندگی را شروع کند به تدریس می‌پرداخت و در مؤسسۀ مددکاری کار می‌کرد. اولین رمانش را با «بسته شده» شروع کرد و حتی قصد نداشت آن را منتشر کند اما این رمان را در ژانویه 2012 خودش به چاپ رساند. او این رمان را با الهام از ترانه‌ای نوشت و اشعار این ترانه را نیز در داستانش گنجاند. پس از چند ماه بوک‌بلاگر مریس بلیک کتابش را خواند و به آن نمرۀ کامل داد و پس از آن دو کتاب اول هوور به سرعت به فروش رفت. 

درباره مترجم کتاب ما تمامش می‌کنیم

آرتمیس مسعودی مترجم کتاب ما تمامش می کنیم در سال 1353 در تهران به دنیا آمد. وی مدرک کارشناسی‌اش را در رشتۀ زبان انگلیسی و مدرک کارشناسی‌اش را در رشتۀ زبان‌شناسی همگانی دریافت کرد. او رمان‌های بسیاری را از جمله «موهبت»، «جایی که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند»، «اولین تماس تلفنی از بهشت»، «الینور آلیفنت کاملا خوب است» و «پشت سرت را نگاه کن» ترجمه کرده است.

کتاب ما تمامش می کنیم اثرکالین هوور

واکنش‌ها به کتاب ما تمامش می‌کنیم

کرکاس ریویوز در مورد رمان ما تمامش می‌کنیم نوشت: «نویسنده در این کتاب روابط را با دلسوزی و صداقت به تصویر کشیده است. هوور با قدرت تمام سوءاستفاده و قدرت بازماندگان را در این رمان نشان داده است.»

رمانتیک تایمز نوشت: «ما تمامش می‌کنیم نمونه‌ای عالی از توانایی یک نویسنده در کنار هم بافتن خطوط داستانی جذاب، عاشقانه و غم‌انگیز است. مهم نیست چقدر به کتاب‌خواندن علاقه داشته ‌باشید، حتماً قهرمان داستان لیلی را دوست خواهید داشت و به او احترام خواهید گذاشت و حتماً از درگیری‌ها و مبازره‌های لیلی درس خواهید گرفت.»

امتیازات

کتاب ما تمامش می‌کنیم در سایت گودریدز امتیاز 4.4 از 5 و در سایت آمازون امتیاز 4.7 از 5 را به دست آورده است.

جوایز کسب شده

این رمان برندۀ جایزۀ انتخاب گودریدز در سال 2016 برای بهترین رمان عاشقانه شد.

تحلیل سی بوک از کتاب ما تمامش می‌‌کنیم

ما تمامش می ‌کنیم دربارۀ زندگی یک کارآفرین جوان به نام لیلی بلوم است که یک پدر دائم‌الخمر دارد و مدام شاهد اذیت‌وآزار مادرش به دست پدرش است اما موفق شده خودش را از آن زندگی بیرون بکشد و یک گل‌فروشی باز کند. اما ظاهراً بلوم به طرز نگران‌کننده‌ای بدون این‌که متوجه شود همان راه مادرش را می‌رود. ما تمامش می‌کنیم به خواننده دربارۀ روابط خطرناک و عشق بیمارگونه و پیامدهای آن هشدار می‌‌دهد. 

مدت زمانی که طول می‌کشد کتاب ما تمامش می‌کنیم را بخوانید

اگر سرعت مطالعه‌تان 300 کلمه در دقیقه باشد، حدوداً 5 ساعت و 44 دقیقه طول می‌کشد تا کتاب ما تمامش می‌کنیم را به طور کامل مطالعه نمایید.

اگر از کتاب ما تمامش می‌کنیم خوشتان آمده، این کتاب‌ها را از دست ندهید.

- کتاب یاد او، اثر جدید و عاشقانۀ کالین هوور که روایتی از رابطۀ یک مادر با دختر 4 ساله‌اش پس از آزادی از زندان است. 

- کتاب سه دختر حوا اثر الیف شافاک که در سال 2016 منتشر شد و داستان سه دختر به نام‌های شیرین، مونا و پری است و نویسنده در آن به سیاست، فلسفه، عشق، دوگانگی‌های شخصیتی و تنش‌های اجتماعی پرداخته است.

نمایش کامل نقد و بررسی تخصصی

نظرات کاربران (25)

نظر شما در مورد این کتاب

امتیاز شما به این کالا:

نظرات دیگر کاربران

 • تصویر کاربر

  • مهرناز بهروش
  • پاسخ به نظر

  شاید خود ما هم توی چنین موقعیتی گرفتار بشیم و واقعا عکس‌العمل‌مون چی ممکنه باشه چند نفر می‌تونن خودشون رو از دست یه مرد جذاب و جراح اما خشن نجات بدن

 • تصویر کاربر

  • نوید همافر
  • پاسخ به نظر

  این کتاب برای بزرگسالانه، شاید نوجوون‌ها هم بتونن اونو بخونن اما احتمالا درکش براشون سخت باشه.

 • تصویر کاربر

  • سعید غیاثی
  • پاسخ به نظر

  یه رمان عاشقانۀ جذاب با پایانی واقعاً غافل‌گیر کننده. نویسنده در واقع می‌خواد چرخۀ خشونت خانگی و گرفتار شدن توش رو به خواننده نشون بده.

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

بریده ای از کتاب (1)

بریده ای از این کتاب

بریده های دیگر کاربران

 • تصویر کاربر

  • فاطمه زهرا دهقان
  • 0

  دستمال را به طرف چشم هایش می برد و می گوید هربار که اتفاقی می افته، حد و حدود ما یه کمی سست تر می شه. هربار که انتخاب می کنی بمونی، دفعه بعد، رفتن برات سخت تر میشه؛ تا اینکه بالاخره، حدودت رو فراموش میکنی چون به این فکر می افتی که حالا که پنج سال دوام آوردم، پنج سال دیگه‌م صبر می کنم.

قرعه کشی بزرگ