زندگی مولانا

600,000ریال

540,000 ریال

دفعات مشاهده کتاب
2782

دفعات پیشنهاد کتاب
0

کسانی که می‌خواهند کتاب را بخوانند
1

کسانی که کتاب را پسندیدند
14

کسانی که کتاب را نپسندیدند
0

نظر خود را برای ما ثبت کنید

توضیحات کتاب زندگی مولانا

انشارات کتاب پارسه منتشر کرد:
زندگی مولانا به روایت بدیع‌الزمان فروزانفر همچنان یکی از معتبرترین کتاب‌هایی است که در شرح احوال و زندگانی مولانا و پدر او سلطان‌العلما و یاران برگزیده وی صلاح‌الدین و حسام‌الدین و شمس‌الدین و برهان‌الدین محقق و پسرش سلطان ولد تالیف شده است و مطالعه آن برای کسانی که می‌خواهند مولانا را بشناسند و با زندگی و زمانه او آشنا شوند و از تربیت اصلی و سیر معنوی او آگاهی یابند ضروری شمرده می‌شود.
اکثر روایت‌هایی که امروز درباره مولانامی گویند و می نویسند از این کتاب اقتباس شده است. فروزانفر کار تالیف این کتاب را در سال 1314 به اتمام رساند. او درباره آغاز تالیف “زندگی مولانا” می‌نویسد: “سبب اصلی و باعث حقیقی در توجه این ضعیف به تحقیق تاریخ زندگانی و مطالعه احوال مولانا جلال‌الدین آن بود که در تابستان سال 1308 یکی از خداوندان معرفت فرمود که من درباره ملاقات مولانا با شیخ سعدی به کتب تذکره و منابع تاریخی راجع به زندگانی این دو بزرگ بنگرم و چگونگی آن را پژوهش کنم. بنده نظر به اهمیت سوال همت بستم که هرچه ممکن باشد به غور این موضوع برسم و این نقطه تاریک را روشن کنم زیرا گمان می‌کردم که پیشینیان سایر قسمت‌های تاریخ حیات مولانا را چنان که باید واضح و روشن ساخته‌اند. به کتب تذکره و تواریخی که بدین مطلب مربوط می بود نظر افکندم و مدتی دراز درسنجش و مقایسه اخبار و روایات صرف کردم. راستی هرچه بیشتر پیش رفتم از مقصود دورتر افتادم و هرقدر بیشتر خواندم کمتر دانستم و نزدیک بدان بود که عزمم قرین فتور گردد و همتم سستی پذیرد و از سر نومیدی روی در کار دیگر یکنم…”
کتاب در ده فصل گرد آمده است: آغاز عمر، ایام تحصیل، دوره انقلاب و آشفتگی، روزگار تربیت و ارشاد، پایان زندگانی، معاصرین مولانا از مشایخ تصوف وعلما و ادبا، شهریاران و امرای معاصر، صورت و سیرت مولانا، آثار مولانا،خاندان مولانا.
فروشگاه اینترنتی 30بوک

دفعات مشاهده کتاب
2782

دفعات پیشنهاد کتاب
0

کسانی که می‌خواهند کتاب را بخوانند
1

کسانی که کتاب را پسندیدند
14

کسانی که کتاب را نپسندیدند
0

 • نظر شما در مورد این کتاب

  نظرات دیگر کاربران

  • تصویر کاربر

   • مهدی ابراهیمی
   • پاسخ به نظر

   اما به رغم اهمیت و ارزش این اثر، وجود غلطهای چاپی در این کتاب غیر قابل اغماض است و تعداد این غلطها واقعا زیاد است، به خصوص درمتون عربی. این کتاب حتما باید مجددا مورد ویرایش قرار گیرد، امیدوارم این ناشر یا ناشر دیگری به چاپ بهتری از این کتاب اقدام کند و بتوانیم آن را در چاپی که برازنده آثار استاد فروزانفر باشد ببینیم.

 • بریده ای از این کتاب

  بریده های دیگر کاربران