گودل اشر باخ

گودل اشر باخ (بافته گرانسنگ ابدی)

2,950,000ریال

2,655,000 ریال

بخشی از کتاب
نشر:

توضیحات کتاب گودل اشر باخ

انتشارات مرکز منتشر کرد:
سیر زندگی و دستاوردهای گودل،اشرو باخ در ریاضیات،هنر،موسیقی و نیز کندوکاو در حوزه هایی مانند منطق،هوش مصنوعی،رایانه،ژنتیک،فلسفه،ذهن،خودآگاهی،اراده ی آزادو... در این کتاب دستمایه ی تلاشی برای بیان اینکه چگونه موجودات جاندار می توانند از دل ماده ی بی جان برآیند. واین که »«خود»چیست و چگونه می تواند از دل چیزهایی برآید که به اندازه ی یک پاره سنگ «بی خودند»؟
پروفسور هوفشتاتر بر این باور است که دستاوردهای گودل در ریاضیات،طراحی های تفکر برانگیز اشر و فوگ ها و کانن های موسیقایی باخ،سایه های هستند که یک ذات استوار مرکزی در راستاهایی .متفاوت ایجاد کرده است.او با به کار گیری مفهوم هایی چون خودارجاعی و «حلقه های عجیب» که در قلب روش اثبات و نتیجه های به دست آمده از قضیه ی گودل،طراحی های سرگیجه آور اشر و آثار موسیقایی باخ جای دارند،کوشش می کند تا ماهیت آن ذات را روشن کند.
از آن جایی که شکل و محتوا به طور متقابل روی یکدیگر تاثیر میگذارند،شکل ساختاری متن کتاب و نیز محتوای آن،هر دو از اهمیت زیادی برخوردارند و در دریافت ما از این که: آیا معنا در ذات پیام نهفته است یا این که معنا از بر هم کنش ذهن با یک سازو کار با پیام به وجود می آید نقش مهمی دارند.این کتاب نه تنها دارای بازی های کلامی بسیار و شوخی های دل انگیز است،بلکه سرشار از «جناس های ساختاری» هم هست-فرازهایی از متن که در آن شکل و محتوا به گونه ای شگفت انگیز همدیگر را باز می تابانند یا تقویت می کنند.
بی تردید تجربه ی لذت بخشی برای آشنایی با فوگ موسیقایی چندین صدایی و زیبایی ذهن انسانی،در انتظار خوانندگان این کتاب خواهد بود.
فروشگاه اینترنتی 30بوک

دفعات مشاهده کتاب
4081

دفعات پیشنهاد کتاب
7

کسانی که کتاب را بخوانند
1

کسانی که کتاب را پسندیدند
52

کسانی که کتاب را نپسندیدند
0

 • نظر شما در مورد این کتاب

  نظرات دیگر کاربران

  • تصویر کاربر

   • فاطمه چگنی
   • پاسخ به نظر

   کمی پیچیده، نیازمند دقت، و بدیع. نمی‌دونم صفتی عمومی و سطحی مثل «فوق‌العاده» برای وصف یک کتاب مناسبه یا نه. اما فوق‌العاده‌ست. البته من در برابر مفاهیم مطرح‌شده در این کتاب، یک مخاطب عام محسوب میشم.

 • بریده ای از این کتاب

  بریده های دیگر کاربران