30بوک
کتاب عمومی
ورزشی
شطرنج
تصمیم گیری در پوزیسیون های بحرانی

تصمیم گیری در پوزیسیون های بحرانی

(5)

1,200,000ریال

960,000 ریال

دفعات مشاهده کتاب
643

علاقه مندان به این کتاب
7

می‌خواهند کتاب را بخوانند
1

کسانی که پیشنهاد می کنند
2

کسانی که پیشنهاد نمی کنند
0

نظر خود را برای ما ثبت کنید

توضیحات کتاب تصمیم گیری در پوزیسیون های بحرانی

انتشارات شباهنگ منتشر کرد:
یوسیف دورفمان در سال 1952 در شهر ژیتومیر اکرابن به دنیا آمد.او در 8 سالگی با شطرنج آشنا شد. در سال 1974 پس از فارغ التحصیلی در دانشکده پلی تکنیک،به عنوان بازیکن تام وقت مشغول بازی شد. مربی او مایکل تروسمن بود،کسی که بعدها آلکساندر هوژمن و ایرنا کراش را در نیویورک مربیگری کرد. در سال 1977 عنوانIM،قهرمانی شطرنج شوروی و قهرمانی اروپا را همزمان کسب کرد. سال بعد عنوانIGM،را دریافت کرد.درک بسیار بالای شطرنجی او سبب شد به تیم مربی گری کاسپاروف در برابر کارپف در رویارویی قهرمانی جهان دعوت شود.او در چهار دوره متوالی با این تیم همراه بود.بعد از باز شدن مرزهای غرب و در سال 1990 برای همیشه به فرانسه مهاجرت کردو بین سال های 1990 تا 1992 تجارب خود را در اختیار تیم ملی فرانسه قرار داد.او مربی اتین باکرو 97-1993 و واسلین توپالوف 1998 بوده است.در اولین حضور خود در قهرمانی شطرنج فرانسه در سال 1998 قهرمان شد. مدت ها به عنوان حریفی ترسناک در فرانسه شناخته میشد،گرچه شهرت جهانی او به عنوان مربی بازیکنان مستعد شطرنج جهان است.
در سال 1993 از او در خواست شد تا مربیگری پسر ده ساله ی فرانسوی به نام اتین با ریتینگ 1930 را به عهده گیرد. پدر اتین همراه با مربی قبلی او استاد بزرگ اریک پری ERIC PRIE،خوب می دانستند که او پسری با استعداد است اما هنوز دربرخورد با پوزیسیون های جدید مشکل دارد. یوسیف تمام بازی های اتین را به دقت بررسی و تمامی خطاهای وی را تحلیل آماری کرد و متوجه شد اتین حس تشخیص باخت ندارد و ضمنا نمی داند با تغییر در ساختار پیاده ای و یا در ادامه هایی که نیاز به تعویض دارند،چه برخوردی باید داشته باشد و تسلط کافی برای انتقال دقیق بای از یک مرحله ی دیگر را ندارد(مثلا از مرحله ی گشایش به وسط بازی یا از وسط بازی به آخر بازی).در هر پوزیسیون یوسیف برای کمک به شاگرد نوجوانش مجبور بود قواعد عمومی موجود را تفسیر و بازنمایی دوباره کند. بر مبنای تجربه ی قبلی مربیگری چند بازیکن نیرومند به ویژه کاسپاروف،ابزاری طراحی کرد تا با کمک آن بتوان با توجه ویژه به پوزیسیون های بحرانی،لحظاتی را آشکار کرد که امکان تغییر همراه با کسب برتری در آنها وجود دارند. این قواعد مبنای شیوه ی تصمیم گیری ارایه شده در این کتاب است.
اتین به محض به کار گیری شیوه ی فوق پیشرفته خیره کننده ای کرد. حریفان او مبهوت سطح استادی و درک استراتژیک بی نظیر این نوجوان شده بودند.به همین ترتیب در سال 1997 در سن 1 سال و 2 ماهگی عنوان جوانترین استاد بزرگ بین المللی تاریخ شطرنج تا آن زمان را به دست آورد.و این کسی نیست جز بازیکن معروف جهان اتین باکرو که حداکثر ریتینگ 2749 را در کارنامه خویش دارد.
اکنون یوسیف دورفمان همچنان مشغول آموزش و یاری بازیکنان مستعد شطرنج جهان است. شیوه ی تصمیم گیری ابداعی او قابل فهم است و هر بازیکنی به سادگی می تواند آن را درک کند و به کار بندد و شیوه ی فوق را به دلیل بازدهی بی نظیرش به عنوان سنگ بنای ساختار تفکر مدرن استراتژیک خود قرار دهد.
فروشگاه اینترنتی 30بوک

نظرات کاربران (0)

نظر شما در مورد این کتاب

امتیاز شما به این کالا:

نظرات دیگر کاربران

بریده ای از کتاب (0)

بریده ای از این کتاب

بریده های دیگر کاربران

عیدی