بیلیارد در ساعت نه و نیم

نویسنده:
نشر:

450,000ریال

405,000 ریال

دفعات مشاهده کتاب
626

دفعات پیشنهاد کتاب
0

کسانی که می‌خواهند کتاب را بخوانند
1

کسانی که کتاب را پسندیدند
32

کسانی که کتاب را نپسندیدند
0

نظر خود را برای ما ثبت کنید

توضیحات کتاب بیلیارد در ساعت نه و نیم

انتشارات ماهی منتشر کرد:
بیلیارد در ساعت نه و نیم وقایع‌نگاری هشت ساعت از روز ششم سپتامبر 1958 است که یازده راوی، گاه با شرح ماجراهایی در گذشته، به روایت آن می‌پردازند. رمان درباره‌ی خانواده‌ای سرشناس در آلمان پس از جنگ است؛ خانواده‌ای که معماری در آن عملاً به حرفه‌ی موروثی بدل شده، ولی حتی پس از نیم قرن حضور فعال در طبقه‌ی فرهیخته‌ی جامعه، هنوز در برابر پرسش « ساختن یا ویران کردن» به پاسخی قطعی نرسیده است.
این کتاب هشتمین اثر هاینریش بل است که در سال 1959 منتشر شده و بی‌تردید پیچیده‌ترین رمان او به‌لحاظ پرداخت و شیوه‌ی روایت است. بل در این داستان رئالیسم مألوف خود را کنار می‌گذارد و با خلق رمانی مدرن دست به تجربه‌ای می‌زند که در عین تفاوت با سایر کارهای تحسین‌شده‌اش یکی از نقاط درخشان کارنامه‌ی ادبی او به حساب می‌آید.
هاینریش بل
(Heinrich Boll, 1917 - 1985)
نویسنده مطرح آلمانی و برنده‌ی جایزه‌ی نوبل ادبی است. او در21 دسامبر سال 1917 میلادی در حالی که جنگ جهانی اول ماه‌های پایانی عمر خود را می‌گذراند، در شهر کلن به دنیا آمد. بل پانزده ساله بود که آدولف هیتلر به قدرت رسید. بیشتر آثار بل به جنگ (به‌خصوص جنگ جهانی دوم) و آثار پس از آن می‌پردازد.
دربیست سالگی پس از اخذ دیپلم در یک کتابفروشی مشغول به کار شد، اما سال بعد از آن هم‌زمان با آغاز جنگ جهانی دوم به خدمت سربازی فراخوانده شد و تا سال 1945 را در جبهه‌های جنگ به سربرد. بیشتر دوران خدمت سربازی او در جبهه‌های شرق آلمان بود. هاینریش بل در سوم نوامبر 1944 مادرش را در یکی از بمباران‌های هوایی متفقین بر اثر حمله قلبی از دست داد. او سه بار در طی جنگ در جبهه ی روسیه مجروح شد و چندین ماه نیز در اواخر جنگ در اردوگاه آمریکایی‌ها در فرانسه به زندان رفت و پس از پایان جنگ در 1945 به آلمان بازگشت. اودر سال 1942 با آن ماری سش ازدواج کرد که اولین فرزند آنها، به نام کرسیتف، در سال 1945 بر اثر بیماری از دنیا رفت. پس از جنگ به تحصیل در رشته زبان و ادبیات آلمانی پرداخت. در این زمان برای تأمین خرج تحصیل و زندگی در مغازه نجاری برادرش کار می‌کرد. در سال 1950 به عنوان مسئول سرشماری آپارتمان‌ها و ساختمان‌ها در اداره آمار مشغول به کار شد.
در سال 1947 اولین داستان‌های خود را به چاپ رسانید و با چاپ داستان قطار به موقع رسید، در سال 1949، به شهرت رسید. و در سال 1951 با برنده شدن در جایزه ادبیگروه 47 برای داستان گوسفند سیاه موفق به دریافت اولین جایزه ادبی خود شد. در 1956 به ایرلند سفر کرد تا سال بعد کتاب یادداشت‌های روزانه ایرلند را به چاپ برساند. بل در سال 1962 برای با دوم به ایرلند سفر کرد و دو داستان به نام‌های وقتی جنگ در گرفت و وقتی جنگ پایان یافت را نوشت. او درسال 1963 عقاید یک دلقک و در سال 1964 جدایی از گروه را منتشر کرد.
در سال 1965 به حزب دموکرات مسیحی پیوست و در 1971 ریاست انجمن قلم آلمان را به عهده گرفت.او همچنین تا سال 1974 ریاست انجمن بین المللی قلم را پذیرفت. او در سال 1972 توانست به عنوان دومین آلمانی، بعد از توماس مان، جایزه‌ی‌ ادبی نوبل را از آن خود کند.
هاینریش بل خروج خود و همسرش را از کلیسای کاتولیک، در سال 1976، اعلام کرد. او در 16 ژوئیه 1985 از دنیا رفت و جسد او در نزدیکی زادگاهش به خاک سپرده شد
فروشگاه اینترنتی 30بوک

دفعات مشاهده کتاب
626

دفعات پیشنهاد کتاب
0

کسانی که می‌خواهند کتاب را بخوانند
1

کسانی که کتاب را پسندیدند
32

کسانی که کتاب را نپسندیدند
0

  • نظر شما در مورد این کتاب

    نظرات دیگر کاربران

  • بریده ای از این کتاب

    بریده های دیگر کاربران