میخائیل و مارگریتا

میخائیل و مارگریتا

600,000ریال

540,000 ریال

دفعات مشاهده کتاب
832

دفعات پیشنهاد کتاب
2

کسانی که می‌خواهند کتاب را بخوانند
0

کسانی که کتاب را پسندیدند
13

کسانی که کتاب را نپسندیدند
0

نظر خود را برای ما ثبت کنید

توضیحات کتاب میخائیل و مارگریتا

انتشارات کوله پشتی منتشر کرد:
داستانی شگفت‌انگیز از عشق، خیانت و سانسور... برنده? جایزه? کتاب اول مرکز داستان و برنده? بهترین کتاب سال 2017 به انتخاب NPR
مثلث عشقی میخائیل بولگاکف، نویسند? مشهور مرشد و مارگریتا، یک مأمور پلیس‏‌مخفی استالین و مارگریتای فریبنده، برای هر س? آن‏ها در روسیه‏ ده? 1930 عواقب اجتناب‏‌ناپذیری دارد. زمانه‌ای که ابراز عقیده با قوانین حکومتی سانسور می‌شد و به‌طور ترسناکی، آیین? سرکوب سیاسی در جهان امروز است.
سال 1933 است و شغل رشک‏‌برانگیز بولگاکف در آستان? ازبین‏‌رفتن است. دوست و مراد او، اوسیپ ماندلشتامِ شاعر، دستگیر، شکنجه و به تبعید فرستاده شده است. هم‌زمان یک مأمور مرموز پلیس‏‌مخفی استالین، وسواس‏‌گونه فکر می‏‌کند بولگاکف دشمن حکومت است. بولگاکف عاشق مارگریتا می‌شود که به‌طرز خطرناکی رک‏‌گوست و همین اوضاع را بدتر می‏‌کند. او درحالی‏‌که با خطر دستگیری روبه‏‌روست و شیفته و شیدای مارگریتاست، انگیزه‏‌ای می‏‌یابد تا شاهکار خود، مرشد و مارگریتا، را بنویسد؛ داستانی هزل که قدرت و قدرتمندان را به‏‌شدت به نقد می‏‌کشد
با سیر و حرکت بین داستان‏‌خوانی در خانه‏‌های روشنفکران مسکو و گولاگ‏های سیبری، میخائیل و مارگریتا، مثلث عشقی پرشوری را شرح و هم‌زمان پرتره‏‌ای از کشوری به دست می‏‌دهد که ادبیات رفیع آن، توسط دیکتاتوری‏‌ای که تحمل هیچ تفکر مخالفی را نداشت، به اغما می‏‌رفت. مارگریتا زنی قوی، ایدئالیست و اغواگر است که دو مردِ متفاوت، عاشقانه پرستش می‌کنند و هر دوی آنها در تلاش برای حفاظت او از دسیسه‏‌های رژیمی که تشن? قربانی کردن آدم‏‌هاست، شکست می‏‌خورند.
نویسنده? کتاب در دوره‌ای از فریب سیستماتیک، از ادبیات و نویسنده دفاعی شورانگیز می‌کند و به‌طرزی تکان‌دهنده پیامدهای ناگزیر عشق را برای یکی از اسرارآمیزترین چهره‌های ادبی جهان به تصویر می‌کشد.
فروشگاه اینترنتی 30بوک

دفعات مشاهده کتاب
832

دفعات پیشنهاد کتاب
2

کسانی که می‌خواهند کتاب را بخوانند
0

کسانی که کتاب را پسندیدند
13

کسانی که کتاب را نپسندیدند
0

  • نظر شما در مورد این کتاب

    نظرات دیگر کاربران

  • بریده ای از این کتاب

    بریده های دیگر کاربران