شرکت خلاقیت
تخفیف

%10

شرکت خلاقیت

(12)
نویسنده:

2,490,000ریال

2,241,000 ریال

دفعات مشاهده کتاب
1126

علاقه مندان به این کتاب
15

می‌خواهند کتاب را بخوانند
0

کسانی که پیشنهاد می کنند
2

کسانی که پیشنهاد نمی کنند
0

نظر خود را برای ما ثبت کنید

توضیحات کتاب شرکت خلاقیت

انتشارات هورمزد منتشر کرد:

این کتاب یکی از بهترین کتاب‌هایی است که تاکنون در زمینه‌ی کسب‌و‌کار، رهبری و طراحی سازمان نوشته شده است. «شرکت خلاقیت» یکی از بهترین کتاب‌ها در زمینه‌ی ایجاد یک سازمان خلاق است. به این دلیل یکی از بهترین کتاب‌ها است که خردورزی، فروتنی و آگاهی نویسنده در تک‌تک صفحات آن مشهود است. اد کتمول می‌گوید مدیران باید ریسک‌پذیر باشند، باید به افراد زیردست خود اعتماد کنند و تلاش کنند مسیر کارکنان خود را مشخص کنند، باید به عواملی که موجب ترس کارکنان می‌شود توجه کنند.
آزمودن آنچه می‌دانیم
اصولی بیان شده که طی سالیان، آن‌ها را برای تحقق و محافظت از فرهنگی سالم و خلاق پرورش داده‌ایم. زمانی که ایده های پیچیده را به شعاری چاپ شده روی تی‌شرت تبدیل می‌کنید.
بی‌شک، احتمال برداشت نادرست از آن را افزایش خواهید داد و نیروی پنهان آن ایده را تضعیف خواهید کرد. به چیزی می رسید که گفتنش آسان، اما عمل‌کردن به آن دشوار است. شاید در جای جای این کتاب، حقایق ساده‌ای را دست کم گرفته باشیم. اما من دیدگاهی منحصر‌به‌فرد دارم. از این‌رو، گمان می‌کنم به اشتراک‌گذاشتن برخی از این اصول با دیگران اقدامی مفید باشد؛ البته به عقیده من، مطرح کردن این نظرات با شما آن‌ها را گران‌بهاتر می‌کند. پیشنهاد می‌کنم شما هم هر جمله را نقطه‌ای برای شروع و عاملی برای جست‌وجوی عمیق‌تر در نظر بگیرید، نه یک نتیجه‌گیری
چند پیشنهاد برای مدیریت فرهنگی خلاق
یک ایده خوب را به گروهی متوسط بدهید. آن‌ها ایده را خراب خواهند کرد. حال ایده را در اختیار گروهی خوب قرار دهید. آن ها ایده شما را اصلاح می‌کنند یا آن را به ایده‌ای بهتر تبدیل می‌کنند. اگر گروه را درست را انتخاب کنید، این شانس وجود دارد که به ایده‌های درست دست پیدا کنند.
زمانی که در جست‌وجوی افرادی برای استخدام هستید، به آن‌ها فرصت دهید تا ارزش‌هایشان را در خصوص سطح مهارت فعلی ارتقا دهند. کاری که فردا قادر به انجامش هستند مهم‌تر از کاری که امروز می‌توانند انجام دهند.
همواره افرادی را استخدام کنید که از شما باهوش‌ترند. همیشه فرصتی برای بهتربودن بیابید؛ حتی اگر این فرصت همچون تهدیدی بالقوه به ‌نظز برسد.
اگر در سازمان شما افرادی وجود دارند که احساس می‌کنند برای پیشنهاد دادن ایده‌هایشان آزاد نیستند، شما بازنده‌اید، ایده‌هایی را که از منابع غیر‌منتظره به دستتان می‌رسند، مبالغه آمیز نپندارید. بی شک هرچیزی می‌توانند الهام‌بخش باشد.
این‌که پذیرای ایده های دیگران باشیم کافی نیست. به کارگیری خرد جمعی افرادی که با آن‌ها کار می‌کنید،‌فرایندی فعال و پیوسته است. د رنقش یک مدیر، ایده‌ها را از ذهن افرادتان بیرون بکشید و مدام آن‌ها را وادار کنید با یکدیگر همکاری کنند.
در دلایل ارزشمند بسیاری وجود دارد که چرا در محیط کار، افراد با یکدیگر روراست و صریح نیستند. وظیفه‌ی شما جست‌و‌جوی این دلایل و مشخص‌کردن آن‌هاست.
اگر در سازمان ترسی وجود داشته باشد، دلیلی برای آن وجود دارد. وظیفه ما در وهله نخست، پیداکردن ترس، در مرتبه دوم، درک‌کردن آن و در مرحله آخر، تلاش برای ریشه کن کردن آن است.
اعتماد بدین معنی نیست که شما به افرادتان اعتماد می‌کنید، چون آن‌ها خرابکاری نمی‌کنند؛ بدین معنی است : حتی زمانی که مرتکب اشتباه می شوند شما باز هم به آن‌ها اعتماد می‌کنید؛ این یعنی اعتماد.
چرا پیکسار؟
چرا پیکسار؟ این اسم از میان گفت‌وگوی بین آلوی و یکی دیگر از همکارانمان «لورن کارپینتر» پدیدار شد. آلوی بیشتر دوران کودکی‌اش را در تگزاس و نیومکزیکو گذارنده بود، علاقه بسیاری به زبان اسپانیایی داشت و درباره چگونگی شباهت برخی اسم های انگلیسی بهافعال اسپانیایی کنجکاو بود، برای مثال کلماتی مانند «لیزر»؛ بنابراین آلوی روی کلممه پیکسر اصرا داشت. کلمه‌ای ک به گمان او معنی یک فعل اسپانیایی جعلی یعنی «ساخت تصویرها» را داشت. لورن نیز کلمه «رادار» را انتخاب کرد. سپس آن‌ها کشف تازه‌ای کردند: پیکسر+ رادار= پیکسار! و این کلمه به یاد ماند.

فروشگاه اینترنتی 30بوک

نظرات کاربران (0)

نظر شما در مورد این کتاب

امتیاز شما به این کالا:

نظرات دیگر کاربران

بریده ای از کتاب (0)

بریده ای از این کتاب

بریده های دیگر کاربران

عیدی