کار عمیق

(137)
نویسنده:

1,750,000ریال

1,575,000 ریال

دفعات مشاهده کتاب
18246

علاقه مندان به این کتاب
246

می‌خواهند کتاب را بخوانند
15

کسانی که پیشنهاد می کنند
35

کسانی که پیشنهاد نمی کنند
4

نظر خود را برای ما ثبت کنید

توضیحات کتاب کار عمیق

انتشارات نوین منتشر کرد:
فعالیت‌های حرفه‌ای انجام شده در حالت تمرکز کامل و بدون حواس پرتی که مهارت‌های شما را به حد اعلای خود می‌رساند. برای ارزشمند ماندن در اقتصادمان، باید بر هنر یادگیری سریع مطالب پیچیده تسلط داشته باشید. این امر مهم، نیاز به کار عمیق دارد. اگر این توانایی را پرورش ندهید، به احتمال زیاد از پیشرفت‌های تکنولوژی عقب خواهید ماند. صرف نظر از اینکه برنامه نویس کامپیوتر، نویسنده، بازاریاب، مشاور یا کارآفرین باشید، برای موفقیت، باید بهترین چیزهایی را که می‌توانید تولید کنید، امر مهمی که نیاز به عمیق بودن دارد.
توانایی انجام کارهای عمیق به طور فزاینده‌ای در حال کمیاب شدن است و دقیقا به صورت همزمان، توانایی عمیق شدن به طور فزاینده‌ای در حال ارزشمندتر شدن است. در نتیجه، افراد کمی که این مهارت را پرورش می‌دهند و سپس آن را محور اصلی زندگی کاری خود قرار می‌دهند، پیشرفت کرده و متمایز خواهند شد. این کتاب ابتدا شما را متقاعد می‌کند که فرضیه‌ی کار عمیق، درست است. سپس آموزش می‌دهد که چگونه از طریق تعلیم دادن مغز و تغییر عادت‌های کاری‌تان، کار عمیق را محور زندگی حرفه‌ای تان قرار دهید.
فروشگاه اینترنتی 30 بوک

نقد و بررسی تخصصی نقد و بررسی تخصصی

تصویر جلد کتاب کار عمیق

معرفی کتاب کار عمیق اثر کارل نیوپورت

امتیاز در گودریدز: ☆ ☆ ☆ ☆ ☆

کار عمیق از سایت گودریدز امتیاز 4.2 از 5 را دریافت کرده است.

امتیاز در آمازون: ☆ ☆ ☆ ☆ ☆

کار عمیق از سایت آمازون امتیاز 4.6 از 5 را دریافت کرده است.

جوایزی که کتاب کار عمیق از آن خود کرده است:

• بهترین کتابِ کسب‌وکار و رهبری آمازون در سال 2016
• پرفروش‌ترین کتاب کسب‌وکار وال‌استریت ژورنال
• پرخواننده‌ترین کتاب کسب‌وکار

معرفی کتاب کار عمیق:

کار عمیق اثر کارل نیوپورت، قواعدی برای کسب موفقیت متمرکز در بحبوحۀ دنیای پر هرج و مرج است. کتاب کار عمیق در سال 2016 منتشر شد. کتاب کار عمیق ترکیبی از انتقاد فرهنگی و توصیه‌های عملی است و خواننده را به سفری در میان داستان‌های به یاد ماندنی می‌برد - از کارل یونگ که برجی سنگی در جنگل ساخت تا ذهنش را متمرکز کند تا یک اینفلوئنسر شبکه‌های اجتماعی که بلیط هواپیما می‌خرد تا برای نوشتن کتابی به محیط آرام توکیو برود- هیچ توصیۀ بیهوده‌ای در کار نیست! نویسنده در کتاب کار عمیق ابتدا به بررسی تفاوت دو مفهوم کار عمیق و کار سطحی می‌پردازد و تقریبا صد صفحۀ اول کتاب کار عمیق، یعنی بخش اول آن، به توضیح ایده کارعمیق اختصاص داده شده است و بسته به خلق و خوی خودتان، ممکن است این بخش برایتان خسته‌کننده یا الهام‌بخش باشد.

چرا باید کتاب کار عمیق را بخوانیم؟

بخشی از جذابیت کتاب کار عمیق این است که نویسنده‌اش موعظه می‌کند و خودش نیز به آن عمل می‌کند. کال نیوپورت دانشیار علوم کامپیوتر است. شغل روزانه‌اش تدریس به دانشجویان است و به عنوان یک محقق نیز بسیار فعال است و هر سال مقاله‌های متعددی را به چاپ می‌رساند. با این حال توانسته وبلاگی کاربردی و مفید داشته باشد و کتاب‌هایی محبوب بنویسد. نویسنده معتقد است که برای موفقیت در اقتصاد جهانی امروزه باید بسیار عمیق - با تمرکز بی‌وقفه و بالا- کار کنید. نویسنده در این کتاب، کار عمیق را از کار سطحی جدا کرده و به ما می‌گوید که چطور زمان بیشتری را به اولی اختصاص دهیم. مطالعۀ این کتاب برای هر شخصی در دنیای مدرن ضروری است. وقتی صحبت از کار عمیق می‌شود برخی از افراد فورا شروع به بهانه‌تراشی می‌کنند و از کمبود وقت و یا نداشتن انرژی کافی می‌نالند. اما در جهان آشفتۀ امروز که همه چیز با سرعت در حال گذر است، اگر مهارت‌های لازم برای توسعه و رشد خودمان را در اختیار نداشته باشیم از پیشرفت بازمی‌مانیم. بسیاری از ما در روز مشغول کار‌های متعددی هستیم و آخر شب با خستگی به خواب می‌رویم اما این خستگی دلیل کافی برای آن‌که نشان دهد ما در طول روز مفید واقع شده‌ایم نیست. ممکن است روز ما با کارهای سطحی گذشته باشد. کتاب کار عمیق از آن دست کتاب‌هایی است که هر کسی باید بخواند. حتی اگر راننده کامیون یا مغازه‌دار هستید، تکنیک و تمرین‌های این کتاب می‌تواند به بهبود شرایط شغلی شما کمک بسیاری کند. اگر هریک از ما به اهمیت و ارزش کار عمیق پی ببریم و آن را به عادت روزانه خود تبدیل کنیم، نتایج شگفت ‌انگیز و تغییرات عمده‌ای درزندگی کاری ما رخ می‌دهد.

جملات درخشانی از کتاب کار عمیق:

«برای بررسی دید کلان، به دو نفر از اقتصاددانان دانشگاه ام‌آی‌تی مراجعه می‌کنیم؛ اریک برینجولفسون و اندرو مک‌آفی که در کتاب تأثیرگذارشان به نام مسابقه علیه ماشین در سال 2011، مورد جدیدی را از میان موارد مختلفی که در این زمینه نقش دارند، مطرح کردند: پیشرفت‌های فناوری دیجیتال به طرقی غیرمنتظره دارند بازارهای کار ما را تغییر می‌دهند. برینجولفسون و مک‌آفی در ابتدای کتابشان توضیح می‌دهند: «ما در اوایل مرحلهٔ «بازسازی بزرگ» قرار داریم، مرحله‌ای که فناوری‌هایمان در حال رقابت و پیشرفت هستند، اما بسیاری از مهارت‌ها و سازمان‌هایمان عقب افتاده‌اند». این عقب‌ماندگی، شرایط بدی را برای بسیاری از کارگران رقم می‌زند. با پیشرفت دستگاه‌های هوشمند و کاهش شکاف بین توانایی‌های ماشین و انسان، احتمالاً کارفرمایان به جای استخدام «افراد جدید» به طور فزاینده‌ای به استخدام «ماشین‌های جدید» روی خواهند آورد. در رابطه با کارهایی که تنها انسان قادر به انجام آن خواهد بود، این پیشرفت در فناوری ارتباطات و همکاری باعث خواهد شد تا کار از راه دور، راحت‌تر از همیشه صورت بگیرد و این انگیزه را به شرکت‌ها بدهد تا نقش‌های کلیدی‌شان را به نیروهای برجسته برون‌سپاری کنند، که نهایتاً باعث می‌شود به افرادِ بااستعداد بومی کار کمتری برسد. البته این واقعیت، از دید جهانی، ترسناک نیست. همان‌طور که برینجولفسون و مک‌آفی تأکید می‌کنند، این بازسازی بزرگ، باعث از بین رفتن تمام مشاغل نمی‌شود، بلکه آنها را تقسیم می‌کند.»

«در دههٔ 1980، زمانی که روسن این اثر را مطالعه می‌کرد، بر نمونه‌هایی مثل ستارگان سینما و موسیقیدان‌ها متمرکز شد. در آن زمان بازارهای شفافی مانند فروشگاه‌های موسیقی و سالن‌های سینما در دسترس بود، مخاطب به هنرمندان مختلفی دسترسی داشت و می‌توانست قبل از تصمیم‌گیری در مورد خرید، با دقت استعداد آنها را تخمین بزند. رشد سریع فناوری‌های ارتباطات و همکاری، بسیاری از بازارهای محلی سابق را به بازارهای جهانی مشابهی تبدیل کرده است. در حال حاضر، شرکت کوچکی که به دنبال برنامه‌نویس کامپیوتر یا مشاور روابط عمومی است، به بازار بین‌المللیِ استعداد دسترسی دارد. به همان شیوه‌ای که پیدایش فروشگاه‌های موسیقی در گذشته، برای طرفداران موسیقی در شهرهای کوچک این امکان را فراهم آورد تا به جای نوازندگان محلی، آلبوم بهترین گروه‌های جهان را خریداری کنند. به بیان دیگر، امروزه اثر فوق‌ستاره کاربرد گسترده‌تری از آنچه روسن سی سال قبل پیش‌بینی کرده بود، یافته است. در اقتصادِ حال حاضر، افراد بیشتری با ستاره‌های مشهور در بخش‌های مربوط به خودشان رقابت می‌کنند.»

«هدف از بیانِ این جزئیات، تأکید براین موضوع است که ماشین‌های هوشمند پیچیده‌اند و ماهرشدن در آنها دشوار است. بنابراین اگر می‌خواهید به گروهی از افراد بپیوندید که می‌توانند با این دستگاه‌ها خوب کار کنند، لازم است که توانایی‌تان را برای کسب مهارت در کارهای سخت پرورش دهید و چون این فناوری‌ها به سرعت در حال تغییرند، این روندِ تسلط بر کارهای سخت هرگز به پایان نمی‌رسد: باید بارها و بارها، قادر به انجام سریع آن باشید. البته تواناییِ یادگیری سریعِ مطالب سخت، فقط برای خوب کار کردن با دستگاه‌های هوشمند، ضروری نیست. در تلاش برای تبدیل شدن به یک فوق‌ستاره هم، این توانایی تقریباً در همهٔ زمینه‌ها نقشی کلیدی ایفا می‌کند؛ حتی برای کسانی که کارشان ارتباط کمی با فناوری دارد. به عنوان مثال، برای تبدیل شدن به یک مربی یوگا در سطح جهانی، نیاز به تسلط بر مجموعه‌ای از مهارت‌های فیزیکی دارید که به طور فزاینده‌ای پیچیده‌اند. به عنوان مثالی دیگر، برای برتری داشتن در حوزهٔ خاصی از پزشکی نیاز است که بتوانید به سرعت در آخرین تحقیقات در مورد روش‌های مربوط به آن مسلط شوید.»

کار عمیق یعنی چه؟

کار عمیق شما را در کاری که انجام می‌دهید بهتر می‌کند. به طور خلاصه کار عمیق مثل یک ابر قدرت در اقتصاد رقابتی فزایندۀ قرن بیست و یکم ما است چون اکثر مردم در طول روز غرق شبکه‌های اجتماعی و پست‌های الکترونیک می‌شوند و حتی نمی‌دانند که راه بهتری هم برای گذراندن روز وجود دارد. هدف نویسنده از نگارش این کتاب، بازنگری خوانندگان درباره میزان استفاده از فضای مجازی و میزان تاثیرات مثبت و منفی آن بر زندگیشان و کاهش تاثیرات منفی این شبکه‌ها بر فعالیت‌های روزانه‌شان است. کار عمیق با ارزش، نایاب و پرمعنی است. تصور کنید در حال یادگیری یک زبان جدید هستید، شما به تمرکز بالا و زمان نیاز دارید و دور و برتان پر از عوامل حواس‌پرتی متعدد است که باعث کند شدن پیشرفت‌تان می‌شود. مهم است قبل از شروع هر کاری، حتی  قبل از شروع روزتان، بدانید که قرار است چه کاری انجام دهید. اگر ذهنتان در طول ساعات روز مدام به دنبال حواس‌پرتی‌های متعدد برود، بازده کاری شما به شدت کاهش می‌یابد. ولی کارعمیق نه تنها نیازمند کم‌کردن حواس‌پرتی‌هاست، بلکه حتی نیازمند کم‌کردن جابه‌جایی مکرر بین وظایف مختلف است.

در کتاب کار عمیق چه می‌خوانیم؟

تمرکز کردن تبدیل به یکی از باارزش‌ترین مهارت‌ها در دنیای اقتصاد و امروز شده است. اگر به این مهارت تسلط داشته باشید به نتایج فوق‌العاده‌ای خواهید رسید. کار عمیق در واقع توانایی تمرکز بدون حواس‌پرتی بر روی یک کار شناختی است. این مهارتی است که باعث می‌شود به سرعت بر اطلاعات پیچیده تسلط پیدا کنید و در زمان کوتاهی به نتایج بهتری برسید. آیا تمرکز کردن برای شما هم سخت است؟ مثلا هنگامی که تلاش می‌کنید یک مقالۀ مهم را مطالعه کنید با وسوسۀ سر زدن به شبکه‌های اجتماعی‌تان سروکله می‌زنید؟ امروزه مردم عادت کرده‌اند هر زمان که بیکار می‌شوند گوشی‌های تلفن‌شان را چک می‌کنند. شاید اینستاگرام را باز کنید و لایک‌ها و فالوها را نگاهی بیندازید. بعد در این برنامه چرخی می‌زنید و ساعت‌ها غرق آن می‌شوید. در نتیجه مغزتان به این نتیجه می‌رسد که هر زمان بیکار بودید به سراغ گوشی برود و چون از این کار لذت می‌برد دائما حواس شما را پرت می‌کند و در نهایت شما ساعت‌ها را در رسانه‌های اجتماعی سپری می‌کنید. اکثر مردم به کسانی که می‌توانند چند کار را همزمان با هم انجام دهند غبطه می‌خورند و بیشتر ما عادت نداریم مدت زمانی طولانی عمیقا بر روی یک کار به خصوص تمرکز کنیم. درست مانند هر مهارت دیگری، توانایی تمرکز کردن هم چیزی‌ست که با تمرین و ممارست به دست می‌آید. بسیاری از ما ساعاتی از روز را صرف انتقال اطلاعات از طریق پست الکترونیک و پیامک می‌کنیم. درست است که بخشی از این کارها برای دستیابی به اهدافی خاص، پیشبرد پروژه‌های کاری یا حفظ مشاغل ما ضروری است اما اغلب این پیام‌‌ها غیرضرروی هستند. پاسخ دادن به پیام‌ها و تکمیل کارهای سطحی اغلب ضروری است اما برای انجام واقعی کار با کیفیت بالا کافی نیست. استدلال نویسنده کتاب کار عمیق چنین است که اغلب ساده‌ترین کار از نظر ما جواب دادن به پیام‌هاست. بستن مرورگر و نوشتن کار بر روی کاغذ امروزه برای‌ ما بسیار سخت‌تر شده است. وقتی مشغول جواب دادن به پیام‌ها و تایپ کردن هستیم احساس می‌کنیم که امروز به قدر کافی بهره‌وری داشته‌ایم و کاری به پیش بُرده‌ایم اما این اشتباه اکثر ماست. کار عمیق به ما یاد می‌دهد که چرا مهارت تمرکز عمیق تا این حد مهم است و چگونه باید آن را به انجام برسانیم.

خلاصهٔ فصل‌ اول کتاب کار عمیق

کار عمیق کتابی است که بیشتر برای مدیریت کسب‌وکار به کار می‌رود و مانند دیگر کتب موفقیت و خودیاری نیست. کتاب کار عمیق شامل نکات و تکنیک‌های برای مدیریت زمان‌، سر و سامان دادن به ایمیل‌ها و پیام‌ها و مدیریت وظایف در محل کار است. هدف اصلی کتاب آن است که به خواننده یاد دهد که تمرکز مهارت ارزشمندی است و نه تنها این مهارت را به خوبی تشریح می‌کند بلکه ابزار‌هایی برای دستیابی به این هدف نیز در اختیار خواننده قرار می‌دهد. همۀ تکنیک‌ها و مهارت‌های ذکر شده در کتاب، ابزار‌هایی برای دستیابی به هدف اصلی هستند. هدف، ایجاد فضایی مناسب برای تمرکز شدید است که برای اکثر دانشجویان و دانش آموزان امروزی ضروری است و حتی برای کسانی که از توانایی تمرکز بالایی برخوردار هستند، تنها خواندن این کتاب بسیار ارزشمند است. کتاب با مقدمه‌ای شروع می‌شود و در این مقدمه نویسنده کار عمیق و کم عمق را با چند مثال واقعی به شما توضیح می‌دهد. نویسنده در فصل اول این کتاب توضیح می‌دهد که چرا کار عمیق ارزشمند است و چرا داشتن این مهارت در جهان مدرن امروزی بسیار مهم شده است. در همین راستا، داستان‌های الهام بخش بسیاری از افراد موفق روز دنیا بیان شده که نشان می‌دهد که چقدر کار عمیق بر روی هر یک از این افراد تاثیر گذاشته و بدل به کلید موفقیت آن‌ها شده است. از نظر نویسنده برای این‌که بتوانیم به بالاترین سطح مهارت برسیم باید بتوانیم عمیقاً کار کنیم. مثلاً تصور کنید که سعی دارید زبانی جدید یاد بگیرید. می‌توانید حین نوشتن تمرین‌های زبان، سریالی هم تماشا کنید و حتی شاید چیزی هم یاد بگیرید اما باعث می‌شود در دراز مدت یادگیری شما زمان بیشتری ببرد چون مجبور می‌شوید تمام تمرین‌ها را به خاطر حواس‌پرتی دوباره تکرار کنید. نکتۀ مهم این است: وقتی به تماشای تلویزیون نشسته‌اید، چشم‌تان به گوشی‌تان است و کتاب زبان را کنار دست خود باز نگه داشته‌اید در واقع احساس کاذب بهره‌وری به شما دست می‌دهد.

خلاصهٔ فصل‌ دوم کتاب کار عمیق

در فصل دوم کتاب کار عمیق بیان می‌شود که گرچه کار عمیق مهارت بسیار مهمی است اما بسیار دست‌کم گرفته شده و افراد کمی بر این مهارت مسلط هستند. در نتیجه افرادی که تمرکزشان را به دست رخداد‌های زندگی می‌سپارند، جریان عظیمی از حواس‌پرتی در کارشان ایجاد می‌شود و فرصت‌های بزرگی را از دست می‌دهند. برای انجام کار عمیق باید برنامه داشته باشید. در طول روز با وسوسه‌هایی روبه‌رو می‌شوید که می‌توانند ما را از مسیر خارج کنند. البته حواس‌پرتی ممکن است مثبت،‌ منفی یا خنثی باشد اما برای جلوگیری از حواس‌پرتی و تمرین کار عمیق به «روال‌ها و تشریفاتی» نیاز داریم تا میزان ارادۀ لازم برای انجام کار عمیق را به حداقل برسانیم. در بخش پایانی کتاب کار عمیق، قواعد کار عمیق در فصول مختلف توضیح داده شد‌ه‌اند. در هر فصل به صورت مجزا، هر یک از این قوانین بیان شده و رویکردهای جایگزین نیز پیشنهاد می‌شود. آموزه‌هایی مانند این‌که، چه چیزی برای موفقیت شما ارزشمندتر است و یا این‌که چگونه ایمیل و به طور کلی‌تر اینترنت و شبکه‌های اجتماعی یک حواس‌پرتی بزرگ محسوب می‌شوند.

فهرست مطالب کتاب کار عمیق

بخش اول: ایده
• فصل اول: کار عمیق ارزشمند است
• فصل دوم: کار عمیق کمیاب است
• فصل سوم: کار عمیق هدفمند است
بخش دوم: قوانین
• قانون اول: عمیق کار کنید
• قانون دوم: بی‌حوصلگی را بپذیرید
• قانون سوم: رسانه‌های اجتماعی را ترک کنید
• قانون چهارم: کم‌عمقی را کاهش دهید

اگر از خواندن کتاب کار عمیق لذت بردید، از مطالعۀ کتاب‌های زیر نیز لذت خواهید برد:

• کتاب اسب سیاه حاصل همکاری نویسندۀ پرفروش تاد رز و  اُگی اُگاس متخصص در عصب‌شناسی است که  در سال 2018 منتشر شد. نویسندگان در کتاب اسب سیاه به مطالعۀ داستان زنان و مردانی پرداخته‌اند که هیچ‌کسی امیدی به آنها نداشت اما در زندگی به موفقیت چشمگیری رسیده‌اند. کتاب اسب سیاه داستان رسیدن به موفقیت و کامیابی است اما از مسیری کاملاً متفاوت از آنچه همه به ما می‌گویند.

• کتاب بی‌حدومرز اثر جیم کوییک مربی شمارهٔ یک جهان، کتابچه‌ای برای راهنمایی در جهت گسترش ذهنی و آمادگی مغز نوشته است. کتاب بی حد و مرز به افراد این توانایی را می‌دهد که با تغییر طرز فکر، انگیزه و روش‌هایشان، بهره‌وری بیشتر داشته باشند و به تحول، موفقیت و دستاوردهای مختلفی در زندگی برسند. این باور که شما محدودیت دارید شاید جلوی شما را گرفته باشد و برای همین نتوانسته‌اید به تمام خواسته‌هایتان برسید. در کتاب بی‌ حد و مرز، نویسنده به شما ابزاری را معرفی می‌کند تا به کمکشان محدودیت‌هایتان را کنار بگذارید.

دربارۀ کال نیوپورت‌: نویسندهٔ کتاب کار عمیق

تصویر نویسنده کتاب کار عمیق

کال نیوپورت، استاد علوم کامپیوتر در دانشگاه جورج تاون در شهر واشینگتن دی‌سی است. او علاوه بر تحقیقات آکادمیک، دربارۀ تلاقی فناوری دیجیتال و فرهنگ نیز می‌نویسد. او تاکنون 6 کتاب نوشته که آخرین آن‌ها، کتاب پرفروش «مینیمالیسم دیجیتال؛ انتخاب یک زندگی متمرکز در یک جهان پر سروصدا» است. کتاب کارعمیق  در سال ۲۰۱۶ منتشر شد و همان سال از محبوبیت بالایی برخوردار شد. او در سال ۲۰۰۷ وبلاگی به نام Study Hacks  را راه اندازی کرد و از آن زمان تاکنون در این وبلاگ دربارۀ «چگونگی انجام کار سازنده، ارزشمند و معنادار در عصر دیجیتال که به طور فزاینده‌ای موجب حواس‌پرتی است» می‌نویسد. از آن‌جایی که کال نیوپورت خود به شخصه مشوق افراد برای زندگی به دور از حوا‌س‌پرتی‌های روزانه است، در هیچ شبکه اجتماعی حضور ندارد و از مخالفان سرسخت این شبکه‌های اجتماعی است.

نمایش کامل نقد و بررسی تخصصی

نظرات کاربران (11)

نظر شما در مورد این کتاب

امتیاز شما به این کالا:

نظرات دیگر کاربران

 • تصویر کاربر

  • مرتضی جلال آبادی
  • پاسخ به نظر

  این کتاب رو باید درک کرد و عمیق و با تامل خوند.

 • تصویر کاربر

  • عرفان ارشادی
  • پاسخ به نظر

  ایده جالبی اول کتاب مطرح می‌شه ولی بیشتر از نصفش رو نتونستم بخونم دو بار هم تلاش کردم با حوصله و صبر بخونید.

 • تصویر کاربر

  • دانیال مرادی اشکفتی
  • پاسخ به نظر

  کتابیه که برای هرکسی که میخواد واقعا با تمرکز کار کنه نیازه خوندش

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

بریده ای از کتاب (2)

بریده ای از این کتاب

بریده های دیگر کاربران

 • تصویر کاربر

  • مهرداد جاویدان
  • 2

  «نابغه‌ها فقط وقتی عملکرد عالی داشتند که تمام توانایی خود را به موضوعی اختصاص می‌دادند که تصمیم داشتند خودشان را در آن نشان دهد.

 • تصویر کاربر

  • حسینعلی جعفری
  • 2

  اگر می خواهید در جنگ جلب توجه پیروز شوید، سعی نکنید به جزئیات کم اهمیت که به شما عرضه می شوند و حواستان را پرت می کنند، «نه» بگویید؛ بلکه سعی کنید به موضوعی که اشتیاق وحشتناکی را به وجود می آورد، «بله» بگویید و اجازه دهید این اشتیاق وحشتناک، همه ی چیزهای دیگر را از بین ببرد.

عیدی