گفت و گویی درباره متافیزیک زمان

(3)
نشر:

500,000ریال

450,000 ریال

دفعات مشاهده کتاب
707

علاقه مندان به این کتاب
12

می‌خواهند کتاب را بخوانند
0

کسانی که پیشنهاد می کنند
0

کسانی که پیشنهاد نمی کنند
0

نظر خود را برای ما ثبت کنید

توضیحات کتاب گفت و گویی درباره متافیزیک زمان

انتشارات کرگدن منتشر کرد:
-: زمان از آن دسته چیزهایی نیست که علت چیزی باشد. زمان واقعاً علت پیر شدن نیست، یا علت به صدا درآمدن زنگ ساعت. زمان مرجع متغیر «t» در قانون‌های اصلی فیزیک است.
-: بله، اما مشکلی وجود دارد. به صورتِ تعریف دقت کن؛ شبیه به تعریفی است که می‌گوید زمان چیزی است که مردم وقتی از کلمۀ «زمان» استفاده می‌کنند دربارۀ آن حرف می‌زنند. البته این‌طور صحبت کردن غلط نیست، اما به‌طور خاص مفید هم نیست. به‌هرحال، داشتن تعریفی خوب و مختصر از زمان هدف مهمی نیست. خوب است وقتی تلاش می‌کنی از زمان سر دربیاوری، کار را با یک تعریف شروع کنی، اما فقط تا جایی که تصمیم نداشته باشی در ادامه به همان تعریف بچسبی.
-: منظورت این است که زمان را نمی‌شود درست تعریف کرد؟
-: نه منظورم این نیست، اما وقتی اصطلاحی را تعریف می‌کنیم، معنای آن را بیان می‌کنیم. متافیزیک‌دان‌هایی که دربارۀ زمان مطالعه می‌کنند، دست‌کم در بدو امر، چندان علاقه‌ای به بیان معنی این کلمه ندارند. آنها به دنبال معرفت عمیق‌تری هستند. ما برای زمان به نظریه‌ای نیاز داریم که دید عمیق‌تری از چگونگی حل مسائل مهم به ما بدهد. پس از این است که می‌توانیم از این نظریه برای تعیین معنای کلمۀ «زمان» استفاده کنیم. نویسندۀ گفت‌وگویی دربارۀ متافیزیک زمان در قالب گفت‌وگوهایی خیالی می‌کوشد بخشی از مهم‌ترین مسائل فلسفی و متافیزیکی مرتبط با مفهوم «زمان» را تشریح و سپس خواننده را از برخی تلاش‌های جدید و قدیم فیلسوفان و دانشمندان برای حل این مسائل آگاه کند. کتاب هم برای خوانندگان غیرمتخصص و هم برای متخصصان دربردارندۀ نکاتی تازه است.
فروشگاه اینترنتی 30بوک

نظرات کاربران (0)

نظر شما در مورد این کتاب

امتیاز شما به این کالا:

نظرات دیگر کاربران

بریده ای از کتاب (0)

بریده ای از این کتاب

بریده های دیگر کاربران

قرعه کشی بزرگ