کمونیسم رفت ما ماندیم و حتی خندیدیم

کمونیسم رفت ما ماندیم و حتی خندیدیم (1)(پالتویی)

450,000ریال

405,000 ریال

بخشی از کتاب
نشر:

توضیحات کتاب کمونیسم رفت ما ماندیم و حتی خندیدیم

انتشارات گمان منتشر کر:
فلسفه فقط رشته ای دانشگاهی نیست که در دانشگاه خوانده شود. فلسفه به همه تعلق دارد و همه ما از کودکی سوالاتی طرح میکنیم که جنبه فلسفی آشکاری دارند. این سوال ها و پاسخ های آنها «راه زندگی» هرکس را معین میکنند. این مجموعه به مسائلی فلسفی از همین دست می پردازد که همه ما به نوعی در زندگی با آن مواجهیم، از سوال های کلی گرفته نظیر «معنای زندگی» و «خوشبختی» تا مسائل جزئی تر نظیر درد، بیماری، ترس، ملال، زندگی روزمره، حسد، عشق، مرگ، بخشودن و... زبان این کتاب ها فنی نیست و همگان می توانند آنها را بخوانند.
«یادم هست انقلاب ها چطور در اروپای شرقی شروع شد. اما در کشورهای کمونیستی آدم را جوری بار می آورند که خیال کنی تغییر غیر ممکن است و از تغییر بترسی و بدگمان باشی، چون هر تغییری فقط وضع را بدتر کرده، من دست به سفر زدم تا این تغییرات بعد از انقلاب را از نزدیک خصوصا در زندگی زنان در کشورهای مختلف ببینیم. زندگی زنان به هیچ وجه زندگی هیجان انگیزی نیست و در واقع خیلی هم معمولی و ملال آور است؛ اما می تواند به همان اندازه تحلیل تئوریک سیاسی پایان ناپذیر، وضعیت سیاسی یک مملکت را توضیح دهد. من با زنان در آشپزخامه هایشان نشستم و به داستان زندگی شان گوش دادم و آنها از زندگی شان، از بچه هاشان و ازمردان شان برایم حرف زدند و من دیدم طرح کلی زندگی هامان تقریبت عین هم است. همه ما اجبار زیر فشار یک سیستم کمونیستی زندگی کرده بودیم که همه آدم ها را به یکسان خرد میکرد. ما زن ها چشم انداز مشترکی هم در زندگی داشتیم که با چشم انداز مردها متفاوت بود. ما «از پایین» به مسائل نگاه میکردیم و چشم اندازمان ساده و پیش پا افتاده بود، اما امر سیاسی یعنی امر پیش پا افتاده.
فروشگاه اینترنتی 30 بوک

تعداد مشاهده این کالا:
2304 بار
تعداد دفعات پیشنهاد شده:
12 بار
تعداد دفعات پیشنهاد نشده:
0 بار
کسانی که کتاب را خوانده اند:
7 نفر
کسانی که علاقمند کالا هستند:
49 نفر

 • نظر شما در مورد این کتاب

  نظرات دیگر کاربران

  • تصویر کاربر

   • هدی امیرزاده
   • پاسخ به نظر

   این کتاب عاااااااالیه حتما بخونید

 • بریده ای از این کتاب

  بریده های دیگر کاربران

  • تصویر کاربر

   • سجاد جوانمرد قصاب
   • 1

   بوروکراسی غول آسای دولت_سیستمی که فقط برای نگه داشتن کمونیست ها در راس قدرت ساخته شده و هر حرکت خودانگیخته ای(...)تهدیدی برای حکومت تلقی می کند_به خوبی از پس خاتمه دادن به هر نوع اعتراضی برمیاید.معترضان را اوباش قلمداد می‌کندوبه مجازاتی در خور همان اوباش می رساند. کمونیسم رفت،ما ماندیم و حتی خندیدیم صفحه124