در هم تنیده جوانک خیال باف موج گرفتگی

نویسنده:
نشر:

160,000ریال

144,000 ریال

دفعات مشاهده کتاب
126

دفعات پیشنهاد کتاب
1

کسانی که کتاب را بخوانند
0

کسانی که کتاب را پسندیدند
1

کسانی که کتاب را نپسندیدند
0

نظر خود را برای ما ثبت کنید

توضیحات کتاب در هم تنیده جوانک خیال باف موج گرفتگی

انتشارات سبزان منتشر کرد:
یوجین اونیل، نمایش‌نامه‌نویس شهیر آمریکایی، پدر معنوی ادبیات نمایشیِ شاخص آمریکا و همچنان از برجسته‌ترین نمایش‌نامه‌نویسان جهان به‌شمار می‌رود. او پیش از هر نمایش‌نامه‌نویس دیگرآمریکایی، واقع‌گرایی نمایشی را که آنتوان چخوف، هنریک ایبسن و آگوست استریندبرگ پیشگامانش بودند، به حوزه‌ی ادبیات نمایشیِ آمریکا وارد کرد.
سه نمایش‌نامه در هم‌تنیده، جوانک خیال‌باف و موج‌گرفتگی تک‌پرده هایی از یوجین اونیل هستند که هر یک از نقطه‌نظری ویژه و متفاوت، نگاهی به زندگی و اجتماع می‌اندازند.
درهم‌تنیده عنوان نخستین نمایش‌نامه است که اونیل در آن به موضوع اخلاق و ارزش‌های انسانی پرداخته و داستان را مغایر با ارزش‌های اخلاقی مورد‌ ِ پسند جامعه و همچنین برخلاف عرف نمایش‌نامه‌نویسی نگاشته که همین گزینش شجاعانه و هوشمندانه تبدیل به یکی از ویژگی‌های خاصِ سبک نگارش او شده است.
جوانک خیال‌باف اولین نمایش‌نامه‌ای است که در آن اونیل به بازنماییِ بخشی از مشاهداتش در خصوص فرهنگ سیاه‌پوستان آمریکا و شکل‌گیری قیام فرهنگی سیاهان می‌پردازد.
موج‌گرفتگی، همان‌طور که از نامش پیداست، به یکی از مخرب ترین تأثیرات میدان نبرد بر سلامت روح و روان سربازان در طول جنگ جهانی اول می‌پردازد.
فروشگاه اینترنتی 30بوک

دفعات مشاهده کتاب
126

دفعات پیشنهاد کتاب
1

کسانی که کتاب را بخوانند
0

کسانی که کتاب را پسندیدند
1

کسانی که کتاب را نپسندیدند
0

  • نظر شما در مورد این کتاب

    نظرات دیگر کاربران

  • بریده ای از این کتاب

    بریده های دیگر کاربران