روان درمانی اگزیستانسیال (گالینگور)

نویسنده:
نشر:

موجود نیست

دفعات مشاهده کتاب
20468

دفعات پیشنهاد کتاب
96

کسانی که کتاب را بخوانند
18

کسانی که کتاب را پسندیدند
307

کسانی که کتاب را نپسندیدند
2

نظر خود را برای ما ثبت کنید

توضیحات کتاب روان درمانی اگزیستانسیال

انتشارات نی منتشر کرد:
کتاب روان‏ درمانى اگزیستانسیال هم راهنمایى براى درمان گران است و هم نوعى درمان به‏ شمار مى‏ رود: هركس كه آن را بخواند، عمیقاً تحت تأثیر قرار مى‏ گیرد و خردمندتر مى‏ شود انگار چندین ساعت به گفت‏ وگو با كسى نشسته كه عزمش را براى عبور از ژرف‏ ترین مشكلات بشرى جزم كرده است. داستایفسكى، تولستوى، كافكا، سارتر، كامو و بسیارى دیگر با نویسنده هم‏ آوا شده‏ اند تا از دلواپسى‏ هاى غایى بشر بگویند.
مخاطبان اصلى كتاب، دانشجویان و روان‏ درمان گران بالینى‏ اند ولى به‏ دلیل سبک قابل فهم و عارى از اصطلاحات تخصصى‏ اش، براى خواننده‏ ى معمولى نیز قابل درک و بسیار جذاب است. یالوم پس از نوشتن این كتاب و براى بسط نظریه اگزیستانسیال بود كه به ابزار داستان روى آورد و آثارى چون و نیچه گریه كرد... و مامان و معنى زندگى را خلق كرد. او خود روان‏ درمانى اگزیستانسیال را كتاب مرجع تمامى آثارى دانسته كه پس از آن به رشته تحریر درآورده است.
اروین یالوم در سیزدهم ژوئن 1931 در واشنگتن دی سی آمریکا به دنیا آمد. در سال 1956 دکترای پزشکی خود را از دانشکده پزشکی بوستون دریافت کرد و در سال 1960 نیز در رشته ی روانپزشکی فارغ التحصیل شد و از سال 1963 فعالیت آکادمیک خود را در دانشگاه استنفورد آغاز و الگوی روانشناسی هستی گرا یا اگزیستانسیال را پایه گذاری کرد. یالوم نوشتن را با مقاله نویسی برای مجلات علمی شروع کرد و علاوه بر تألیف کتب دانشگاهی چندین رمان نیز در حوزه ی روان درمانی منتشر کرد. جایزه ی انجمن روان پزشکی آمریکا در سال 2002 به یالوم اهدا شد. از آثار یالوم می توان به «روان درمانی اگزیستانسیال»، «و نیچه گریه کرد»، «هنر درمان»، «مامان و معنی زندگی» و «درمان شوپنهاور» اشاره کرد.
فروشگاه اینترنتی 30 بوک

دفعات مشاهده کتاب
20468

دفعات پیشنهاد کتاب
96

کسانی که کتاب را بخوانند
18

کسانی که کتاب را پسندیدند
307

کسانی که کتاب را نپسندیدند
2

 • نظر شما در مورد این کتاب

  نظرات دیگر کاربران

  • تصویر کاربر

   • اشکان بهمنی زاده
   • پاسخ به نظر

   برای کسانی که در پوچی امروزه جامعه دنبال معنایی هستن بهترین جواب هارو داره با تمام وجودم این کتاب رو به هر کتاب خوانی توصیه می کنم

  • تصویر کاربر

   • زینب عباسی
   • پاسخ به نظر

   این کتاب فوق‌العاده‌ست.. حتما بخونید.

 • بریده ای از این کتاب

  بریده های دیگر کاربران