هر دو در نهایت میمیرند

(159)
نویسنده:
نشر:

1,450,000ریال

1,305,000 ریال

دفعات مشاهده کتاب
20503

علاقه مندان به این کتاب
258

می‌خواهند کتاب را بخوانند
32

کسانی که پیشنهاد می کنند
76

کسانی که پیشنهاد نمی کنند
3

نظر خود را برای ما ثبت کنید

توضیحات کتاب هر دو در نهایت میمیرند

انتشارات نون منتشر کرد:
آدام سیلورا، نویسنده ی جوان اما باتجربه که این روزها در آمریکا ستاره‌ای در حال اوج شناخته می‌شود، در نیویورک متولد شد. قبل از اینکه به نویسندگی روی بیاورد، کتاب‌فروش بود و بعد به شرکت در حال توسعه‌ای پیوست که برای جوان‌ها و نوجوان‌ها به شیوه‌ای نوین و خلاقانه کتاب نقد می‌کرد. پس از آن، شروع به نوشتن کرد و کتاب‌هایش، یکی پس از دیگری، جزئی جدانشدنی از فهرست پرفروش‌های نیویورک تایمز شدند و ده‌ها جایزه ی ریز و درشت را از آنِ این نویسنده ی جوان کردند.
«هر دو درنهایت می‌میرند» داستانی است الهام‌بخش، احساسات‌برانگیز، دلربا و خیره‌کننده که به ما یادآوری می‌کند بدون مرگ، زندگی و بدون غم، عشق و دوستی معنایی ندارد و می‌شود حتی در یک روز هم که شده زندگی و دنیایمان را عوض کنیم.
پنجم سپتامبر، کمی بعد از نیمه‌شب، از قاصد مرگ با متیو تورز و روفوس امتریو تماس گرفته می‌شود تا خبر بدی به آن‌ها داده شود: آن‌ دو قرار است امروز بمیرند. متیو و روفوس با هم کاملاً غریبه‌اند اما به دلایل مختلف و متفاوتی هر دویشان در روز آخر زندگی‌شان به دنبال پیدا کردن دوست جدیدی هستند و این شروعی است برای یک پایان پر از ماجراجویی و هیجان. فروشگاه اینترنتی 30بوک

نقد و بررسی تخصصی نقد و بررسی تخصصی

هر دو در نهایت میمیرند

عکس کتاب هر دو در نهایت میمیرند


بخشی از کتاب هر دو در نهایت میمیرند:
«قاصد مرگ در حال زنگ زدن است و می‌خواهد اخطار مرگم را بدهد- امروز، قرار است بمیرم. چیزی که گفتم را فراموش کنید،‌ چون «اخطار» کلمۀ خاصی است، کلمه‌ای که معمولاً وقتی بتوان از چیزی دوری کرد از آن استفاده می‌شود؛ مثل ماشنی که برای کسی، موقع گذشتن از چراغ قرمز، بوق می‌زند تا به او اخطار دهد خودش را کنار بکشد. اما این تماس فقط برای اطلاع‌رسانی است. صدای زنگ مخصوصشان شبیه ناقوسی است که تمام ندارد، مثل زنگ کلیسا که از یک چهارراه آن‌طرف‌تر به گوش می‌رسد و بلندگوی گوشی‌ام از آن سمت اتاق، مدام پخشش می‌کند.»

اگر مطلع می‌شدید که تنها یک روز به مرگ‌تان مانده چه می‌کردید؟ به سراغ چه کسی می‌رفتید؟ چطور این یک روز باقی‌مانده از عمرتان را سپری می‌کردید؟ هر دو در نهایت میمیرند رمانی نوشتۀ آدام سیلورا، نویسندۀ آمریکایی است که اولین بار در سال 2017 منتشر شد. این سومین رمان سیلورا است و در این کتاب روی دو پسر نوجوان به نام‌های متئو و روفوس تمرکز دارد که متوجه می‌شوند تنها یک روز از زندگی‌شان باقی مانده است.

معرفی کتاب هر دو در نهایت میمیرند اثر آدام سیلورا

رمان هر دو در نهایت میمیرند اثر آدام سیلورا با ترجمه میلاد بابانژاد و الهام مرادی، کتابی است که موجب شهرت نویسنده‌اش شد. وقتی به دنیا می‌آییم نه خانواده و نه شهر و کشورمان را خودمان انتخاب نمی‌کنیم. از معدود چیزهایی که می‌توانیم خودمان انتخابش کنیم دوستانمان هستند. وقتی قدم در رابطه دوستانه می‌گذاریم تجربیات جدیدی کسب می‌کنیم. هر دو در نهایت میمیرند یک لیست مرگ معمولی نیست بلکه داستان بهترین لحظات دو محکوم به مرگ است که می‌کوشند تا در همین یک روز باقی‌مانده هم پیشرفت و رشد داشته باشند. آنها یاد می‌گیرند به یک غریبه اعتماد کنند و تلاش می‌کنند پیش از مرگشان، زندگی را برای بازماندگانشان بهتر ور راحت‌تر کنند و از همه مهم‌تر جرئت عشق ورزیدن پیدا می‌کنند. 

این کتاب ثابت می‌کند یک روز خوب زیستن برابر یک ‌عمر زندگی است. هر دو در نهایت میمیرند، با اینکه درباره مرگ است و هر دو شخصیت اصلی آن در نهایت واقعاً میمیرند، اصلاً لحن افسرده و تاریکی ندارد اما کتاب روشن و شاد و سرخوشی هم نیست. داستان البته عمیقاً تله و غم‌انگیز است و سایه مرگ در هر صفحه موج می‌زند اما در کنار آن مفاهیم عشق، دوستی و خانواده هم به چشم می‌خورد. دوست‌داشتنی‌ترین بخش این کتاب آن است که به جز مرگ همه چیز این کتاب درباره حق انتخاب داشتن است. حق انتخاب چیزهایی مانند اعتماد کردن، با هم بودن، رفتن به اماکن خاص، دوست شدن و مراقبت کردن از یکدیگر. 

خلاصه داستان

آدام سیلورا به ما یادآوری می‌کند که زندگیِ بدون مرگ وعشق بدون ازدست‌دادن، وجود ندارد. این داستان نشاط‌آور و ویران‌کننده درباره دو نفر است که در طی فقط یک روز، زندگی‌شان تغییر می‌کند. این کتاب، داستان دو مرد به نام‌های متئو و روفوس است. دو مرد کاملاً متفاوت که در نیویورک زندگی می‌کنند. هر دوی آنها سپیده‌دم 5 سپتامبر یک تماس از شرکت قاصد مرگ دریافت می‌کنند. شرکتی که وظیفه دارد به مردم هشدار دهد که فقط یک روز از عمرشان باقی‌مانده است. 

این شرکت البته اطلاعات دقیقی از زمان و نحوه مرگ افراد ارائه نمی‌کند اما بهتان اطمینان می‌دهند که این اتفاق در 24 ساعت آینده رخ می‌دهد و شما باید برایش آماده باشید. متئو مردی خجالتی و سربه‌زیر است و زمانی که شرکت قاصد مرگ با او تماس می‌گیرد وحشت می‌کند و حتی نمی‌تواند خودش را وادار کند از آپارتمانش خارج شود. برای همین هم تصمیم می‌گیرد اپلیکیشن آخرین دوست (Last Friend) را نصب کند. این اپلیکیشن دکرها (کسانی که تماس مرگ دریافت کرده‌اند) را با هم جور می‌کند تا بتوانند آخرین روزشان را با هم بگذرانند. اینجاست که او با روفوس آشنا می‌شود. پسرک یتیمی که به‌خاطر کتک زدن یک شخص از دست پلیس فرار می‌کند. روفوس و متئو روز آخرشان را با هم می‌گذرانند.

شخصیت‌های مهم  کتاب هر دو در نهایت میمیرند

متئو 
متئو یکی از قهرمانان رمان است. او یک نوجوان 18 سالۀ پورتوریکویی است. متئو از اضطراب رنج می‌برد و تا حد امکان با کسی مراوده ندارد. او فقط دو دوست واقعی دارد: پدر (که دو هفته است در کما به سر می‌برد) و بهترین دوست دیگرش لیدیا است. مادر متئو هنگام زایمان از دنیا رفته است. متئو بیشتر وقتش را در وبلاگ کاونت‌دونرز می‌گذراند. او احساس می‌کند می‌تواند با حضور مجازی برای مردم در روزهای آخر زندگی کارهای خوبی انجام دهد. با این‌حال وقتی متئو تماسش را از Death-cast دریافت می‌کند متوجه می‌شود که ارتباط آنلاین با مردم کافی نیست. او باید تا زمانی که هنوز فرصت دارد به شخصه با دیگران ارتباط برقرار کند. برای همین به اپلیکیشن Last Friend  می‌پیوندد و با روفوس ارتباط برقرار می‌کند چون نمی‌خواهد با دادن خبر مرگش به لیدیا مزاحمش شود. متئو در ابتدا به روفوس مشکوک است، او روفوس را راهی برای بیرون آمدن از حالت همیشگی‌اش و تبدیل شدن به فردی که همیشه می‌خواسته باشد می‌بیند. متئو از ته قلبش می‌خواهد فردی جالب و بی‌دغدغه باشد و با کمک روفوس کم‌کم شروع به تغییر می‌کند. او شروع به ریسک کردن و اعتماد به دیگران می‌کند و متوجه می‌شود که با احتیاط عمل کردن همیشه بهترین راه نیست. با گذشت زمان، متئو شجاع‌تر می‌شود و در نهایت می‌تواند پشت دوچرخۀ روفوس سوار شود و با کمال میل از صخره‌ای بیست فوتی به داخل استخری شیرجه بزند. حتی حاضر می‌شود رازی را که سال‌ها در دل حفظ کرده بوده در جلوی جمعیت فریاد بزند. متئو دلش می‌خواهد قبل از مرگ به دیدن پدرش برود اما هرگز فرصتش را پیدا نمی‌کند. حالا متئو آدمی شده که قبل از خودش ابتدا به فکر دیگران است. برای همین اصرار می‌کند که پرندۀ مرده‌ای راکه پیدا کرده دفن کند و این سخاوتش در نهایت به ضرر خودش تمام می‌شود. 

روفوس
روفوس نیز یکی از قهرمانان رمان است. او یک پسر کوبایی-آمریکایی 17 ساله است که در پرورشگاه زندگی می‌کند. این شش ماه آخر تقریباً برای روفوس غیر قابل تحمل بوده است: او غرق شدن والدین و خواهرش اولیویا را پس از این‌که ماشین‌شان در رودخانۀ هادسون افتاد به چشم دید. بعد از آن روفوس را به پرورشگاه سپردند و از دوست دخترش ایمی جدا شد. به رغم این شرایط روفوس سعی می‌کند جنبه‌های خوب زندگی را ببینید. برای حمایت به خواهرها و برادرهای پرورشگاهی‌اش مالکوم، تاگو و پلوتوس پناه می‌برد و عاشق دوچرخه سواری است. با این حال وقتی روفوس موقع دعوا یک تماس از شرکت قاصد مرگ دریافت می‌کند همه چیز تغییر می‌کند. روفوس اعتقاد ندارد که فردی خشن است برای همین این فکر که کتک زدن پِک آخرین کارش است برایش بسیار آزاردهنده است. قسم می‌خورد که به عنوان انسانی خوب بمیرد اما وقتی پلیس برای دستگیری‌اش می‌آید، تلاشش برای برگزاری مراسم تشییع جنازه‌ای ارزشمند با شکست روبه‌رو می‌شود. روفوس در نهایت وارد اپلیکیشن Last Friend  شده و با متئو آشنا می‌شود که هم با مهربانی و هم ترس‌هایش روفوس را به وجد می‌آورد. در اولین ساعت‌های دوستی‌شان، روفوس با حمایت از متئو به او نشان می‌دهد که می‌تواند دوست خوبی باشد. بعد از گذشت چند روز روفوس تصمیم می‌گیرد که از گذشته‌اش صحبت کند. روایت کردن داستان مرگ خانواده‌اش به روفوس کمک می‌کند تا با آن اتفاقات کنار بیاید و به متئو نزدیک‌تر شود.

خواندن کتاب هر دو در نهایت میمیرند را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

ما مطالعه این کتاب را به همه خوانندگان، خصوصاً خوانندگان جوان و نوجوان که تجربه چندانی در زندگی کسب نکرده‌اند و به دنبال درک مفاهیمی مانند عشق و دوستی و اعتماد هستند توصیه می‌کنیم. خواندن این کتاب یک تجربه لذت‌بخش برای درک این احساسات و کسب توانایی مواجه با مرگ است.

درباره نویسنده کتاب هر دو در نهایت میمیرند

نویسنده هر دو در نهایت میمیرند

آدام سیلورا رمان‌نویس آمریکایی متولد 1990  در شهر نیویورک است. او به‌خاطر رمان هر دو در نهایت میمیرند مشهور شده است. سیلوارا از همان کودکی به نوشتن روی آورد.

درباره مترجم کتاب هر دو در نهایت میمیرند

میلاد بابا نژاد مترجم و روزنامه‌نگار ایرانی متولد سال 63 در تهران است. او به‌خاطر ترجمه کتاب‌های نویسندگان جنجال‌برانگیز شهره شده است. او بیشتر ترجمه‌هایش را به همراه همسرش خانم الهه مرادی انجام می‌دهد

مترجم هر دو در نهایت میمیرند

مضامین اساسی کتاب هر دو در نهایت میمیرند

مرگ، زندگی و معنا
هر دو در نهایت میمیرند خواننده را وارد دنیایی می کند که از جهات مختلف چندان متفاوت از دنیای خواننده به‌نظر نمی‌رسد، به جز زمانی که صحبت از مرگ باشد. در این رمان افرادی که قرار است در 24 ساعت آینده بمیرند، بین نیمه شب تا سه بامداد تماسی از قاصد مرگ دریافت می‌کنند و از این واقعیت مطلع می‌شوند تا بتوانند از آخرین فرصت زندگی‌شان نهایت استفاده را ببرند. آدام سیلورا با چنین موضوعی سعی دارد این سؤال را مطرح کنند که مردم چگونه می‌توانند با مرگ کنار ببایند. این رمان به طور قاطع نشان می‌دهد که تمرکز بر مرگ اصلاً جالب نیست، در عوض، باید پذیرفت که انسان‌ها همه فانی هستند و بهتر است هر چقدر کوتاه، از زندگی استفادۀ حداکثری کرد.

وجود قاصد مرگ در این داستان یک سوال ساده را برای شخصیت‌های رمان و خوانندگان مطرح می‌کند؛ اگر کسی می‌دانست که امروز آخرین روز زندگی‌اش است، چه انتخابی می‌کرد؟ آدام سیلورا در این رمان به خواننده نشان می‌دهد در حالی که مواجهه با مرگ و میر ممکن است انتخاب‌های یک فرد را مهم‌تر از همیشه جلوه دهد اما این طرز تفکر در واقع کمی اشتباه است. انتخاب افراد در مورد اینکه چه کسی می‌خواهند باشند، چگونه زندگی کنند و چگونه به یاد آورده شوند هر روز مهم است، نه فقط در آخرین روز زندگی‌شان. آدام سیلورا با نشان دادن انواع تصمیمات خوب و بد، این ایده را به وجود می‌آورد که هر تصمیم که یک فرد می‌گیرد مهم است و این‌که فرد بداند امروز خواهد مُرد یا خیر نباید بهانه‌ای برای گرفتن تصمیمات بد یا خوب باشد. با این‌حال مردم بدون توجه به این قضیه، این قدرت را دارند که هر تصمیمی که می‌خواهند بگیرند و هر فردی باید با عواقب تصمیم‌هایش را تا آخر عمر زندگی کند.  

امتیازات 

این کتاب از سایت گودریدرز رتبه 3.9 از 5 و از سایت آمازون 4.7 از 5 را دریافت کرده است.

میزان فروش کتاب

در آوریل سال 2020 کتاب هر دو در نهایت میمیرند با هشتگ #BookTok که هشتگی محبوب برای کتابخوان‌ها در رسانۀ اجتماعی تیک‌تاک است، دوباره معروف شد و یک بار دیگر در فهرست پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز قرار گرفت.

تحلیل سی بوک از کتاب هر دو در نهایت میمیرند

خوانایی کتاب و روان بودن 
هر دو در نهایت می‌میرند لحن بسیار عجیبی دارد چون با وجودی که دربارۀ مرگ است اما رمانی تاریک و افسرده نیست اما نمی‌توان گفت بسیار روشن و پُر امید است. داستانی که آدام برای ما تعریف می‌کند داستانی غم‌انگیز و تلخ است، مرگ در هر صفحۀ کتاب جریان دارد اما عشق، دوستی و خانواده نیز وجود دارد. این‌که چطور آدام سیلورا باعث می‌شود ما یک رابطۀ یک روزه را باور کنیم شگفت‌انگیز است. هر دو در نهایت می‌میرند به ما نشان می‌دهد که وقتی ارتباطی تحت شرایط بسیار استرس‌زا و دشوار شکل بگیرد، چقدر این ارتباط می‌تواند قدرتمند باشد. در هر دو در نهایت میمیرند به‌جز مرگ همه چیز یک انتخاب است، شخصیت‌ها می‌توانند اعتماد‌ کردن، با هم بودن، رفتن به مکان‌های خاص، دوست شدن، عشق ورزیدن و مراقبت از یکدیگر را انتخاب کنند یا در انتظار مرگ نشستن را. 

هر دو در نهایت میمیرند کتابی روان، ساده و خوش‌خوان است و همۀ خواننده‌ها به‌راحتی می‌توانند آن را مطالعه کنند.

شرایط تهیه کتاب 
این کتاب نسخه صوتی ندارد. شما میتوانید نسخه کاغذی آن را با تخفیف از طریق همین صفحه خریداری کنید.

نمایش کامل نقد و بررسی تخصصی

نظرات کاربران (22)

نظر شما در مورد این کتاب

امتیاز شما به این کالا:

نظرات دیگر کاربران

 • تصویر کاربر

  • سارینا رحمتی
  • پاسخ به نظر

  خیلی کتاب متفاوتی بود. از خوندنش لذت میبرم.

 • تصویر کاربر

  • nayan shourmeij
  • پاسخ به نظر

  فوق العاده است این کتاب

 • تصویر کاربر

  • عرفان رحیم پور
  • پاسخ به نظر

  کتاب عالی بودش داستان درباره دو نو جوان که قاصد مرگ بهشون زنگ میزنه و قراره بمیرن و این وسط این دو نفر با هم اشنا میشن و بهترین دوستای هم میشن و .. به نظر من خیلی عالی بودش از خوندنش هم غمگین شدم هم حس خوبی گرفتم

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

بریده ای از کتاب (3)

بریده ای از این کتاب

بریده های دیگر کاربران

 • تصویر کاربر

  • Hadis Ahmadvand
  • 1

  زندگی کردن نادر ترین اتفاق جهان هستی است. بیشتر مردم فقط وجود دارند، همین.

 • تصویر کاربر

  • محمدرضا رفاهیت
  • 12

  تمام آن دیروز ها را تلف کردم و حالا ، دیگر فردایی برایم نمانده است.

 • تصویر کاربر

  • شیدا خانی
  • 14

  شاید یه روز زندگی کردن،بهتر از یه عمر زنده موندنِ اشتباه باشه کتاب قشنگی بود،پیشنهاد میکنم بخونیدش

قرعه کشی بزرگ