خرده عادت ها

(501)
نویسنده:

1,190,000ریال

952,000 ریال

دفعات مشاهده کتاب
38227

علاقه مندان به این کتاب
396

می‌خواهند کتاب را بخوانند
22

کسانی که پیشنهاد می کنند
81

کسانی که پیشنهاد نمی کنند
3

نظر خود را برای ما ثبت کنید

توضیحات کتاب خرده عادت ها

انتشارات میلکان منتشر کرد:

این کتاب به شما یاد می‌دهد چگونه سیستمی ایجاد کنید که با استفاده از آن هر روز یک درصد بهتر شوید
عادت‌های بدتان را رها کنید و بچسبید به عادت‌های خوب از خطاهایی که بیش‌تر مردم هنگام تغییر عادت‌ها مرتکب می‌شوند، پرهیز کنید بر بی‌انگیزگی و بی‌ارادگی غلبه کنید. هویتی قوی‌تر پیدا کنید و خودتان را بیش‌تر باور داشته باشید حتی وقتی که مشغله‌ی زیادی دارید، زمانی برای ایجاد عادت‌های جدید پیدا کنید. پیرامون خود را طوری طراحی کنید که راحت‌تر به موفقیت برسید. تغییرات کوچک و ساده‌ای ایجاد کنید که منجر به نتایجی بزرگ می‌شوند. اگر از برنامه‌تان جا ماندید، مجدداً آن را پی بگیرید. و مهم‌تر از همه: چگونه این ایده‌ها را در زندگی واقعی عملی کنید.

فروشگاه اینترنتی 30بوک

نقد و بررسی تخصصی نقد و بررسی تخصصی

کتاب خرده عادت ها 

تصویر جلد کتاب خرده عادت ها

بخشی از کتاب خرده عادت ها:


عادت‌ها شبیه اتم‌های زندگی‌مان هستند. هر کدام یک واحد ضروری‌اند که به موفقیت کلی‌مان کمک خواهند کرد. این واحدهای کوچک در ابتدا بی‌اهمیت به‌نظر می‌رسند، اما خیلی زود در کنار هم قرار می‌گیرند و به دستاوردهای بزرگ‌تری منجر می‌شوند که از تلاش اولیه بارها و بارها عظیم‌تر خواهند بود. آن‌ها هم کوچک‌اند و هم مقتدر. این معنای خرده عادت‌ها است. یک اقدام یا جریان منظم که نه تنها کوچک و آسان است بلکه منبع قدرتی به یاد ماندنی و جزئی از یک نظام رشد پربازده است.

کتاب خرده عادت‌ ها، اولین کتاب معروف جیمز کلیر روزنامه‌نگار و نویسندۀ نیویورک تایمز است که بیش از 7 میلیون نسخه از آن در سرتاسر جهان به فروش رفته است. کتاب خرده عادت ها راهی آسان و اثبات شده برای ایجاد عادت های خوب و از بین بردن عادت های بد است.

معرفی کتاب خرده عادت ها اثر جیمز کلیر 

کتاب خرده عادت ها اثر جیمز کلیر با ترجمه‌ی زهرا صادقی از جمله کتاب‌های خودیاری است که زندگی میلیون‌ها انسان‌ها را تحت تأثیر قرار داد. جیمز کلیر که در نوجوانی و در زمین بیسبال آسیب سختی می‌بیند مجبور می‌شود به خرده عادت ها تکیه کند تا آسیب دیدگی‌اش را کمتر کند تا بهبود یابد، در سالن ورزشی قوی‌تر شود و در میدان عملکرد بالاتری داشته باشد. او خرده عادت ها را وارد برنامۀ روتین زندگی‌اش می‌کند تا بتواند نویسنده شود، کسب‌وکار موفقی ایجاد کند و در واقع تبدیل به فردی بالغ و مسئول شود. خرده‌ عادت ها به جیمز کلیر کمک کردند تا پتانسیل واقعی‌اش را پیدا کند.

آن‌چه جیمز کلیر در کتاب خرده عادت ها با استفاده از حوزه‌های بیولوژي، عصب‌شناسی، فلسفه و روانشناسی ارائه کرده، ترکیبی از بهترین ایده‌‌هایی است که انسان‌های باهوش سال‌ها پیش به آن‌ها رسیده‌اند و دانشمندان اخیراً آن را کشف کرده‌اند. با این که برای ایجاد عادت‌های بهتر راه‌های زیادی هست اما جیمز کلیر در کتاب خرده عادت ها به توصیف و توضیح بهترین راه پرداخته است. جیمز کلیر در کتاب خرده عادت ها به شما نشان می‌دهد که چطور تغییرات واقعی از اثرات مرکب صدها تصمیم یا عادت کوچک ناشی می‌شود که در طول زمان روی هم جمع شده و نتایج قابل‌توجهی به بار می‌آورند. عادت‌های کوچک می‌توانند تأثیر شگفت‌انگیزی بر زندگی شما داشته باشند. جیمز کلیر سال‌ها دربارۀ عادت‌ها و تصمیم‌گیری‌ها تحقیق کرده است. در کتاب خرده عادت‌ها جیمز کلیر به شما یاد می‌دهد که چطور به جای تمرکز بر اهداف بزرگ زندگی، سیستم‌های تکراری‌ای ایجاد کنید و در واقع با تغییر «خرده عادت‌ها» کل زندگی‌تان را تغییر دهید.

موضوع اصلی کتاب خرده عادت ها چیست؟

عادت‌ها یک شمشیر دولبه هستند. همان‌گونه که عادت‌های بد به راحتی شما را به زمین می‌زنند، عادت‌های خوب باعث رشد شما خواهند شد؛ درک جزئیات و موضوع کتاب خرده عادت ها به همین دلیل ضروری است. باید بدانید کارکرد عادت‌ها چگونه است و چگونه می‌توانید بر اساس علایق‌تان آن‌ها را طراحی کنید تا بتوانید از لبۀ خطرناک شمشیر پرهیز کنید. دانشمندان علوم رفتاری مثل اسکینر دریافته‌اند که اگر پاداش یا تنبیه صحیح ارائه شود می‌توان افراد را وادار کرد به شیوه‌ای خاص عمل کنند. عادت‌‌های روزانه یا همان خرده عادت‌ ها در زندگی روزانه ناچیز به نظر می‌رسند و معمولاً شما آن‌ها را نادیده می‌گیرید. اگر الان کمی پول پس‌انداز کنید، میلیونر نمی‌شوید. اگر سه روز در هفته به باشگاه بروید هنوز اضافه‌وزن دارید. درست است که تغییرات کوچک انجام می‌دهید اما به نظر می‌رسد که نتایج هیچ‌وقت سریع به دست نمی‌آیند اما این فرآیند کُند تغییر باعث می‌شود عادت‌های بد خیلی راحت شکل بگیرند. مثلاً اگر یک شب غذای ناسالم بخورید وزن‌تان بالا نخواهد رفت یا اگر یک شب مسواک نزنید دندان‌هایتان خراب نمی‌شود اما زمانی که هر روزه و با تکرار تصمیم‌های اشتباه و خطاهای کوچک این اشتباهات یک درصدی را تکرار کنید، انتخاب‌های ناچیزتان به نتایج سهمگینی تبدیل خواهند شد. 

مثلا هواپیمایی را تجسم کنید که از لس‌آنجلس آمادهٔ بلند شدن است و مقصدش شهر نیویورک است. خلبان تمام اطلاعات صحیح را وارد رایانۀ هواپیما می‌کند و هواپیما در جهت درست شروع به حرکت کردن می‌کند. حالا تصور کنید کمی پس از برخاستن، خلبان به طور تصادفی مسیر پرواز را کمی تغییر می‌دهد - حدوداً چند فوت-که تقریباً چیزی نیست. دماغۀ هواپیما کمی به یک طرف متمایل می‌شود و هیچ‌کس -نه خلبان و نه مسافران- متوجۀ این تغییر نمی‌شوند.

اما در طول سفر از لس‌آنجلس به نیویورک و در طول مسیر این تغییر جزئی تأثیر قابل توجهی خواهد داشت. در پایان سفر، مسافران سردرگم -و خلبان متحیر- به جای نیویورک به شهر واشنگتن دی‌سی می‌رسند! ما هم درست مثل این خلبان گیج و متحیر متوجۀ تغییرات کوچک زندگی‌مان نمی‌شویم. تغییرات کوچک تأثیر فوری و ناچیزی بر زندگی ما می‌گذارند اما تأثیر بلند مدت آن‌ها مهم‌تر است. اگر برای شام یک پیتزای بزرگ بخورید، امکان ندارد یک شبه چاق شوید اما اگر این عادت را ادامه دهید و هر شب یک پیتزای بزرگ بخورید چطور؟

خواندن کتاب خرده عادت ها را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم ؟

عادت‌ها طی شرایط مختلف به وجود می‌آیند و شما برای احساس رضایت آن‌ها را تکرار می‌کنید اما برخی عادت‌ها ناسالم هستند. اگر می‌خواهید عادت‌های سالم و مفید را جایگزین عادت‌های ناسالم زندگی‌تان کنید، این کتاب برای شماست. جیمز کلیر در کتاب خرده عادت ها رویکردی به شما ارائه کرده که با صرف نظر از نقطۀ شروع و چیزی که می‌خواهید تغییرش دهید بسیار مؤثر خواهد بود. استراتژی‌های این کتاب چه بخواهید به اهداف‌تان برسید یا به پول، یا بهره‌وری، یا حتی اگر بخواهید روابط‌تان را تغییر بدهید، برایتان مفید واقع خواهد شد.

درباره نویسنده کتاب خرده عادت ها

تصویر نویسنده کتاب خرده عادت ها

اولین کتاب جیمز کلیر با نام «خرده عادت ها» باعث معروفیت او شد و بیش از 7 میلیون نسخه از کتابش در سرتاسر جهان به فروش رفت و به بیش از 50 زبان ترجمه شد. نوشته‌های جیمز کلیر در مجله‌هایی مثل تایم، نیویورک تایمز و وال استریت ژورنال چاپ شده است. جیمز کلیر سخنران شرکت‌ها و مراسم‌های بزرگ است و در ماه حدود یک یا دو سخنرانی در مورد عادت‌ها و بهبود مستمر ارائه می‌کند. جیمز آغازگر ژورنال عادت و ناشر خبرنامۀ ۳-۲-۱ است. جیمز کلیر نویسندۀ شگفت‌انگیزی است. افکار و احساساتی که در نوشته‌هایش به کار می‌برد بسیار دلنشین و گیراست.

جیمز کلیر در همیلتون اوهایو و در ایالات متحده به دنیا آمده است. او در سال 2008 از دانشگاه دنیسون فارغ‌التحصیل شد. به‌رغم این‌که نویسندۀ مشهوری است اطلاعات بسیار کمی در موردش وجود دارد. او در ماه می سال 2015 با کریستی بارن کلیر ازدواج کرد. جیمز همیشه سعی کرده تا زندگی شخصی‌اش را از رسانه‌های آنلاین دور نگه دارد. جیمز از سخنرانی‌ها و فروش کتاب‌هایش پول بسیار زیادی به دست می‌آورد. طبق برآوردهای سال 2015 کل دارایی خالص جیمز کلیر 72.7 میلیارد دلار بود. جیمز کلیر در اینستاگرام و توئیتر فعال است و فالوئرهای زیادی دارد. پست‌های اینستاگرامش مملو از نقل‌قول‌هایی‌ست که خودش نوشته است.

درباره مترجم کتاب خرده عادت ها

زهرا صادقی مترجم کتاب خرده عادت‌ ها متولد سال 1361 است. از جمله کارهای ترجمه‌ شده‌اش می‌توان به «نامه‌های عاشقانه به مردگان» اثر آوا دلایرا، «خرده عادت ها» اثر جیمز کلیر و «جهان هستی هوایت را دارد» اثر کابریل برنستین اشاره کرد.

واکنش ها به کتاب خرده عادت ها

کتاب خرده عادت ها اولین کتاب جیمز کلیر است که پس از انتشار وارد لیست پرفروش‌های نیویورک تایمز شد و بیش از 7 میلیون نسخه از آن به فروش رفت.

امتیازات

کتاب خرده عادت ها از سایت گودریدز امتیاز 4.4 از 5 و از سایت آمازون امتیاز 4.8 از 5 را به دست آورده است. 

تحلیل سی بوک از کتاب خرده عادت ها

خوانایی کتاب و روان بودن 
اصلاً مهم نیست که در حال حاضر چقدر موفق هستید یا اصلاً موفق نیستید، مهم این است که عادت‌هایتان را هرچه سریع‌تر در مسیر موفقیت قرار دهید. در واقع با خواندن کتاب خرده عادت ها متوجه می‌شوید سیر خط فکری فعلی شما بسیار مهم‌تر از نتایج فعلی است. اگر میلیونر هستید اما بسیار بیشتر از درآمد ماهانه‌تان خرج می‌کنید در واقع در مسیر بدی قرار دارید و باید به سرعت این مسیر را تغییر دهید. جیمز کلیر کتاب خرده عادت ها را به زبانی ساده نوشته تا خواننده متوجۀ عادت‌های کوچک زندگی شود و در جهت تغییر آن‌ها تلاش کند.

مدت زمانی که طول می‌کشد بخوانی  
اگر سرعت خواندن‌تان 250 کلمه در دقیقه باشد حدوداً 5 ساعت و 20 دقیقه طول می‌کشد تا کتاب خرده عادت ها را به طور کامل مطالعه نمایید. 

شرایط تهیه کتاب و مقایسه با نسخه صوتی و الکترونیکی 
چون کتاب جیمز کلیر پرفروش است و در ایران نیز طرفداران بسیاری دارد هم نسخه‌ی چاپی و هم الکترونیک آن در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.

مقایسه چاپ های مختلف و نشرها 
سایر انتشارات، کتاب جذاب و پرفروش جیمز کلیر را با نام «عادت‌های اتمی» به چاپ رسانده‌اند. می‌توانید کتاب خرده عادت ها را با تخفیف ویژه از فروشگاه خرید آنلاین کتاب سی‌بوک تهیه نمایید.

اگر از این کتاب خوشتان آمده است
پیشنهاد می‌شود اثر جدید جیمز کلیر کتاب ذهنیت برنده از نشر میلکان را مطالعه نمایید.

نمایش کامل نقد و بررسی تخصصی

نظرات کاربران (33)

نظر شما در مورد این کتاب

امتیاز شما به این کالا:

نظرات دیگر کاربران

 • تصویر کاربر

  • امین افشار
  • پاسخ به نظر

  کتابی فوق العاده تاثیر گذار ،،،، ترجمه خیلی خوبی هم داره

 • تصویر کاربر

  • محمد طالب علی
  • پاسخ به نظر

  اجرای مواردی که تو کتاب گفته شده کمی به خلاقیت خودتون بستگی داره که مطابق شرایط زندگیتون منطبقش کنید ولی راهکاراش واقعا خوبه

 • تصویر کاربر

  • زهرا گیور
  • پاسخ به نظر

  کتابی تاثیر گذار بود

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11

بریده ای از کتاب (8)

بریده ای از این کتاب

بریده های دیگر کاربران

 • تصویر کاربر

  • ساناز طاهری
  • 0

  عادت، روال یا رفتاری است که به‌طور منظم و در بسیاری موارد، خودکار انجام می‌شود.(ص11)

 • تصویر کاربر

  • ساناز طاهری
  • 0

  سه قانون اول تغییر رفتار، «واضحش کن»، «جذابش کن» و «ساده‌اش کن»، احتمال انجام شدن رفتاری در این نوبت را افزایش می‌دهند. قانون چهارم تغییر رفتار، «لذت‌بخشش کن»، احتمال تکرار شدن رفتاری در نوبت بعد را افزایش می‌دهد.(ص174)

 • تصویر کاربر

  • ساناز طاهری
  • 0

  موفقیت، محصول عادت‌های روزانه است، نه یک دگرگونی بزرگ و یکباره در کل زندگی. اگر میلیونر هستید؛ اما بیش از درآمد ماهانه‌ی خود خرج می‌کنید، در این صورت در مسیر بدی قرار دارید. از سوی‌دیگر، اگر ورشکسته هستید؛ اما ماهانه مبلغ کمی پس‌انداز می‌کنید، در مسیر آزادی مالی قرار دارید، حتی اگر از آن‌چه تصور می‌کنید کندتر باشید.(ص23)

 • 1
 • 2
 • 3
قرعه کشی بزرگ