چراغ سبزها

چراغ سبزها (گالینگور)

990,000ریال

891,000 ریال

دفعات مشاهده کتاب
2750

دفعات پیشنهاد کتاب
16

کسانی که کتاب را بخوانند
4

کسانی که کتاب را پسندیدند
53

کسانی که کتاب را نپسندیدند
0

نظر خود را برای ما ثبت کنید

توضیحات کتاب چراغ سبزها

انتشارات میلکان منتشر کرد:
چراغ‌‌سبزها» نوشته‌ی متیو مک‌کانهی، بازیگر مشهور و برنده‌ی جایزه‌ی اسکار، کتابی‌ست پر از داستان‌های جالب، جمله‌های حکیمانه و درس‌هایی از زندگی که از دلِ سختی‌ها به وجود آمده‌اند و همگی از راز زندگی همراه با رضایت و شادی قلبی می‌گویند.
چراغ‌سبزها یکی از بهترین کتاب‌های 2020 به انتخاب گاردین، آمازون، نیویورک‎تایمز و... بوده است.
«کتابی صادقانه و برآمده از دل که متیو مک‌کانهی در آن از ما دعوت می‌کند با او همراه شویم و درس‌هایی را که از زندگی گرفته سبک‌سنگین کنیم تا بفهمیم هدف از زندگی به‌هیچ‌وجه برنده‌شدن نیست، بلکه درک‌کردنِ آن است.»
ــ مارک منسن؛ نویسنده‎ی «هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها» و «اوضاع خیلی خراب است»
در این كتاب می‌خوانیم: پنجاه سال است که در این زندگی‌ام، چهل‌و‌دو سال است که سعی می‌کنم معمای آن‌را حل کنم، و سی‌و‌پنج سال است که از سرنخ‌هایی که برای حل آن پیدا می‌کنم یادداشت برمی‌دارم؛ یادداشت‌هایی درباره‌ی موفقیت‌ها و شکست‌ها، شادی‌ها و غم‌ها، چیزهایی که باعث شگفتی‌ام شده‌اند و چیزهایی که به خنده‌ام انداخته‌اند. سی‌و‌پنج سال فهمیدن، به‌خاطر‌سپردن، تشخیص‌دادن، جمع‌کردن، و نوشتنِ چیزهایی که برایم تکان‌دهنده یا جذاب بوده است. این‌که چطور عادل باشم... چطور استرس کم‌تری داشته باشم... چطور خوش بگذرانم... چطور کم‌تر به آدم‌ها آسیب بزنم... چطور آدم خوبی باشم... چطور چیزی‌ را که می‌خواهم به دست بیاورم... چطور در زندگی به معنا برسم... چطور خودِ واقعی‌ام باشم.
همیشه می‌نوشتم تا بتوانم فراموش کنم. فکر‌کردن به بازنگری در زندگی و افکارم آزاردهنده بود. گمان نمی‌کردم از حملِ این زندگی و افکار لذت ببرم. اخیراً جرأت پیدا کرده‌ام به نوشته‌هایم در این سی‌و‌پنج سال ــ درباره‌ی کسی‌که پنجاه سال بوده‌ام ــ نگاهی بیندازم. و می‌دانید چه شد؟ بیش‌تر از چیزی‌که فکر می‌کردم از بودن در کنار خودم لذت بردم. خندیدم... گریه کردم... فهمیدم بیش‌تر از حد انتظارم لحظه‌ها را به خاطر دارم... و کم‌تر فراموش کرده‌ام.
این یک نامه‌ی عاشقانه است: برای زندگی.
فروشگاه اینترنتی 30بوک

دفعات مشاهده کتاب
2750

دفعات پیشنهاد کتاب
16

کسانی که کتاب را بخوانند
4

کسانی که کتاب را پسندیدند
53

کسانی که کتاب را نپسندیدند
0

 • نظر شما در مورد این کتاب

  نظرات دیگر کاربران

  • تصویر کاربر

   • داود شوری مهربانی
   • پاسخ به نظر

   کتاب خوبی هست.....حس هم ذات پنداری رو ایجاد میکنه

  • تصویر کاربر

   • محمد حسین معصومی
   • پاسخ به نظر

   من خیلی منتظر بودم ترجمه بشه . قبلشم خیلی از پادکست ها و مصاحبه های مک کانهی راجع به کتاب رو گوش داده بودم . ترجمش خوبه ؟

 • بریده ای از این کتاب

  بریده های دیگر کاربران