• تابستون

شازده کوچولو (رقعی)(شومیز)

(99)
نشر:

400,000ریال

320,000 ریال

دفعات مشاهده کتاب
7185
علاقه مندان به این کتاب
77
می‌خواهند کتاب را بخوانند
32
کسانی که پیشنهاد می کنند
67
کسانی که پیشنهاد نمی کنند
2
 • نظر خود را برای ما ثبت کنید

توضیحات کتاب شازده کوچولو

انتشارات نگاه منتشر کرد:
سال 1935، هواپیمای سنت اگزوپری، که برای شکستن رکورد پرواز بین پاریس و سایگون تلاش می‌کرد، در صحرای بزرگ آفریقا دچار نقص فنی شد و به ناچار در همان‌جا فرودآمد.
همین سانحه دستمایه الهام شازده کوچولو شد که در آن شخصیت قهرمان داستان، خلبانی بی‌نام، پس از فرود در بیابان با پسر کوچکی آشنا می‌شود. پسرک به خلبان می‌گوید که از اخترکی دوردست می‌آید و آنقدر آنجا زندگی کرده که روزی تصمیم می‌گیرد برای اکتشاف اخترک‌های دیگر خانه را ترک کند. او هم‌چنین برای خلبان از گل سرخ محبوبش می‌گوید که دل در گرو عشق او دارد، از دیگر اخترک‌ها تعریف می‌کند و از روباهی که او را این جا، روی زمین، ملاقات کرده است. خلبان و شازده چاهی را می‌یابند که آنها را از تشنگی نجات می‌دهد اما در نهایت شازده کوچولو خلبان را در جریان تصمیم خود قرار می‌دهد و می‌گوید تصمیم گرفته به اخترک خانه‌اش بازگردد.
این اثر از معروف‌ترین داستان‌های کودکان و سومین داستان پرفروش قرن بیستم در جهان و همچنین یکی از پرفروش ترین کتاب های تمام دوران ها است. در این داستان اگزوپه‌ری به شیوه‌ای سورئالیستی به بیان فلسفه خود از دوست داشتن و عشق و هستی می‌پردازد. او طی این داستان از دیدگاه یک کودک که از سیارکی به نام ب612 آمده، پرسشگر سوالات بسیاری از آدم‌ها وکارهای آن‌ها است. این اثر به بیش از 150 زبان مختلف ترجمه شده‌ و مجموع فروش آن به زبان‌های مختلف از دویست میلیون نسخه گذشته‌است.
فروشگاه اینترنتی 30 بوک

نقد و بررسی تخصصی نقد و بررسی تخصصی

کتاب شازده کوچولو

تصویری از جلد کتاب شازده کوچولو با ترجمه احمد شاملو

کتاب شازده کوچولو اثر آنتوان دو سنت اگزوپری با ترجمۀ احمد شاملو، یکی از پرطرفدارترین کتاب‌های ایران است. شازده کوچولو، پسرک موطلایی است که از اخترک ب -۶۱۲ یعنی خانه‌اش، سفر کرده تا سرتاسر جهان را بگردد و در این سفر با آدم‌های بسیاری آشنا شده است. با ما همراه باشید برای تصمیم گیری در مورد خرید کتاب آنلاین شازده کوچولو

چه کسی می‌تواند خردمندانه‌ترین نصیحت کتاب شازده کوچولو را فراموش کند؟تو تا زنده‌ای نسبت به آنی که اهلی کرده‌ای مسئولی، تو مسئول گلتی ... 


⁠معرفی کتاب شازده کوچولو اثر آنتوان دو سنت اگزوپری

⁠خلاصۀ داستان

 راوی خود را این‌گونه معرفی می‌کند. کودکی که آموخته است بزرگسالان، فاقد درک و تخیل کافی‌اند. او اکنون خلبانی است که از قضای روزگار هواپیمایش در بیابانی دورافتاده سقوط کرده است. سپس او وسط بیابان با پسرک موطلایی روبه‌رو می‌شود که از او نقاشی یک بره می‌خواهد. راوی با اینکه نقاشی کشیدن را فراموش کرده اما به‌خاطر او دوباره دست به قلم می‌شود و نقاشی می‌کشد. راوی به‌مرور متوجه می‌شود که پسرک، از سیاره بسیار کوچکی می‌آید. به عقیدۀ راوی، نام سیارک شازده کوچولو ب -۶۱۲ است. طی چند روز هم‌نشینی، شازده کوچولو داستان زندگی خود را برای راوی تعریف می‌کند. شازده کوچولو در اخترک کوچکش که بزرگ‌تر از یک‌ خانه نیست، وقتش را صرف بیرون کشیدن نهال‌های بائوباب می‌کند تا مبادا بیش از حد رشد کنند و سیاره کوچکش را در بر بگیرند. یک روز، گل رزی با خلق‌وخوی انسانی، روی این سیاره رشد می‌کند. شازده کوچولو با تمام وجود او را دوست دارد. اما گل رز، دچار خودبزرگ‌بینی است و خواسته‌هایش برای شازده کوچولو بیش از حد سنگین می‌شوند. در نتیجه شاهزاده کوچولو به‌قصد گشتن تمام دنیا او را ترک می‌کند. 

 خواندن کتاب شازده کوچولو را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

 در اصل، کتاب شازده کوچولو برای کودکان زیر شش سال دسته‌بندی شده است. اما بسیار بعید است که کودکان شش ساله درک صحیحی از این کتاب داشته باشند. این کتاب برای هر سن و سالی مناسب است. پیشنهاد می‌کنیم این کتاب را سه مرتبه در زندگی بخوانید: یکبار در کودکی، بار دگر در جوانی و بعد در سالمندی. اما هر زمان که این کتاب را بخوانید خوب است. زیرا شازده کوچولو مستقیم با کودک درونتان تماس می‌گیرد و او را بیدار می‌کند.

 درباره نویسنده کتاب شازده کوچولو

تصویری از آنتوان دو سنت اگزو په ری نویسنده کتاب شازده گوچولو که مشغول نوشتن است

 آنتوان دوسنت اگزوپری، نویسنده، شاعر، نجیب‌زاده، روزنامه‌نگار و هوانورد پیش‌گام فرانسوی بود که آثارش، گواه منحصربه‌فرد بودن اوست. اگزوپری بیشتر از آن که نویسنده باشد، خلبان و هوانورد بود و هرگز به استعداد نویسندگی‌اش آن‌قدر که برای خلبانی و هوانوردی ارزش قائل بود، اهمیت نداد. او برندۀ چندین جایزۀ ادبی فرانسه و همچنین جایزۀ کتاب ملی ایالات متحده شد. او را بیشتر به‌خاطر کتاب شازده کوچولو و نوشته‌های غنایی‌اش مانند پرواز شبانه و زمین انسان‌ها به‌خاطر می‌آورند. 
پیشینۀ نویسنده چیزی است که من همیشه آن را بسیار مهم می‌دانم. چراکه تجربیات نویسنده است که به آثار او عمق می‌بخشد. شناخت این تجربیات به ما کمک می‌کند دریابیم که چرا نویسنده دربارۀ این موضوع خاص نوشته است، چرا او چنین نظری دارد و... . همچنین می‌تواند به درک عمیق آثار آن‌ها کمک کند

زندگی شخصی اگزوپری سرشار از مشکلات کوچک و بزرگ بود. او در هفده سالگی سوگوار برادر جوان‌ترش شد. اگزوپری شاهد مرگ برادرش فرانسوا بود. لحظۀ مرگ برادر او بعدها الهام‌بخش پایان دراماتیک شازده کوچولو شد. او بعداً نقل کرد: «فرانسوا ... برای یک لحظه بی‌حرکت ماند. فریاد نکشید. به آرامی افتاد. به مانند نهال جوانی که می‌افتد.»
او در دسامبر ۱۹۳۵ به همراه مکانیک ناوبرش، آندره پروو، در یک مسابقۀ شکستن رکورد شرکت کردند. اما هواپیمای آن‌ها در صحرای لیبی سقوط کرد. هر دوی آن‌ها به طرز معجزه آسایی از سقوط نجات پیدا کردند. آن‌ دو، فقط به اندازۀ یک روز مایعات همراه خودشان داشتند اما چهار روز با سراب، تشنگی و گرسنگی دست‌وپنجه نرم کردند تا اینکه بالاخره یکی از محلی‌های آن منطقه که درحال عبور از صحرا بود آن‌ها را پیدا کرد. تجربۀ نزدیک به مرگ اگزوپری بر کتاب زمین انسان‌ها تأثیر به‌سزایی گذاشته است. کتاب شازده کوچولو نیز که با سرگردان شدن یک خلبان در بیابان آغاز می‌شود، تا حدودی اشاره به این تجربه دارد. قبل از جنگ او به‌عنوان یک هوانورد در فرانسه مشهور بود. آثار ادبی او حتی پس از مرگ توجه زیادی را به خود جلب کرد. به حدی که موجب شد به مقام قهرمان ملی فرانسه برسد. 
سنت اگزوپری زمان کمی برای لذت بردن از موفقیت خود داشت. زمانی که کتاب او منتشر شد، او به نیروی هوایی آزاد فرانسه پیوسته بود و در ژانویه ۱۹۴۴ هنگام پرواز در یک ماموریت شناسایی ناپدید شد و طبق گزارشات، هواپیمای او سرنگون شد.

 درباره مترجم کتاب شازده کوچولو


کتاب شازده کوچولو دومین کتاب پر ترجمۀ جهان بعد از انجیل و محبوب‌ترین کتاب فرانسوی است. در نتیجه تأثیر بین‌المللی شازده کوچولو غیرقابل‌انکار است. اگزوپری بیشتر شهرت خود را مدیون ترجمۀ بین‌المللی کتاب شازده کوچولو است. یک ترجمۀ خوب می‌تواند ویژگی‌های ناملموسی مانند لحن و احساسات را هم منتقل کند.
هنر ترجمه، چیزی فراتر از جای‌گذاری کلمات از زبانی به زبان دیگر است. گهگاه در هر زبان، کلماتی هستند که نمی‌توان برابر دقیقی در دیگر زبان‌ها برای آن‌ها جست و چند کلمه تفاوت جزئی، می‌تواند معنای یک عبارت را کیلومترها جابه‌جا کند. هر ترجمه از عبارات منحصربه‌فردی بهره می‌برد که آن را به نوبۀ خود استثنایی می‌کند.

تصویری از احمد شاملو که کتاب شازده کوچولو را ترجمه کرده است

 مثلاً زمانی که روباه از شازده کوچولو می‌خواهد که او را رام کند، در نسخۀ فرانسوی از فعل apprivoiser استفاده می‌کند. این کلمۀ زیبای فرانسوی به فرایند ایجاد رابطه‌ای آرام و ملایم اشاره دارد و معنای این لغت چیزی فراتر از اهلی کردن است. لغات اهلی کردن یا دست‌آموز کردن در فارسی بار معنایی خاصی را به دوش می‌کشند. این کلمات معمولاً برای آنچه که انسان صاحب آن است به کار می‌روند حال‌آنکه ما صاحب دوستان خود نبوده و نیستیم و قطعاً منظور اگزوپری از اهلی کردن تصاحب کردن نبوده. اهلی کردن در قلب خود معنای صمیمیت و اعتماد را به دوش می‌کشد و نزدیکی بالایی با فعل خوش آوای فرانسوی دارد.روباه گفت: - چیزی‌ست که پاک فراموش شده. معنیش ایجاد علاقه کردن است.


 واکنش‌ها به کتاب شازده کوچولو

نسخه‌های فرانسوی و انگلیسی این رمان در آوریل ۱۹۴۳ منتشر شد اما کتاب شازده کوچولو تا ۱۹۴۶ در فرانسه به‌صورت عمومی پخش نشد. چراکه منتقدان مطمئن نبودند که باید چه برداشتی از این اثر داشته باشند. آن‌ها نمی‌دانستند مخاطب این اثر بزرگسالان‌اند یا کودکان. نویسندۀ بریتانیایی،ف پی. ال. تراورس، توضیح داده است که کتاب شازده کوچولو عناصر پایۀ تشکیل‌دهندۀ کتاب‌های کودکانه را داراست. زیرا: «در ذاتش صادق است، هیچ توجیه و تفسیری ارائه نمی‌کند و اخلاق‌مدار است». بااین‌وجود، این رمان در نهایت به یک اثر کلاسیک محبوب تبدیل شد و داستان خاطره برانگیز آن در قلب همۀ سنین ماندگار شد.

یکی از تصویر گری های کتاب شازده کوچولو که در آن شخصیت اصلی مشغول پرواز است

در ادامه جزئیات داستان شازده کوچولو لو می‌رود

 مضامین اساسی کتاب شازده کوچولو

خطرات کوته‌فکری

این کتاب در جای‌جای خودش، جهل و نادانی آمیخته با دیدگاه ناقص و کوته‌فکری را افشا می‌کند. مثلاً در فصل چهارم، زمانی که ستاره‌شناس تُرک برای اولین‌بار کشف سیارک ب -۶۱۲ را اعلام می‌کند، به دلیل پوشیدن البسۀ سنتی ترکیه نادیده گرفته می‌شود. سال‌ها بعد، او با پوشیدن لباس‌های اروپایی دوباره کشفش را اعلام می‌کند و این بار تحسین می‌شود. یا زمانی که گل سه گلبرگ که تمام عمر خود را در صحرا گذرانده است، به‌اشتباه بیان می‌کند که بر روی زمین تعداد بسیار کمی از انسان‌ها زندگی می‌کنند و آن‌ها مردمی بی‌ریشه و درحال حرکت هستند بسیار کوته‌فکر است. حتی قهرمانان کتاب شازده کوچولو نیز لحظات کوته‌فکرانۀ خود را دارند. در فصل هفدهم، راوی اعتراف می‌کند که توصیف قبلی او از زمین بیش از حد حول محور انسان‌هاست و در فصل نوزدهم، شازده کوچولو پژواک صدای خود را با صدای انسان اشتباه می‌گیرد و به‌اشتباه انسان‌ها را به بیش از حد تکراری بودن متهم می‌کند. داستان استدلال می‌کند که چنین قضاوت‌های سریعی عامل ایجاد کلیشه‌ها و پیش‌داوری‌های خطرناک می‌شود و همچنین از پرسشگری مدام و ذهن باز که برای یک زندگی خوب و خوشبخت مهم است جلوگیری می‌کند. 
کتاب شازده کوچولو در بیشتر موارد، کوته‌فکری را به‌عنوان یک ویژگی بزرگ‌سالانه توصیف می‌کند. در همان فصل اول، راوی تضاد شدیدی را بین نحوۀ نگاه بزرگسالان و کودکان به جهان ترسیم می‌کند. او بزرگسالان را افرادی بی تخیل، کسل‌کننده، سطحی وکسانی که فقط نوک دماغشان را می‌بینند اما مطمئن‌اند راه‌حل نوک دماغی‌شان بهترین راه است، توصیف می‌کند. از سوی دیگر، او کودکان را افرادی تخیلی، باز و آگاه و حساس به رمز و راز و زیبایی جهان به تصویر می‌کشد. شخص شازده کوچولو، نمایانگر ذهن باز کودکان است. او کودک بی‌قراری است که بی‌صبرانه سؤال می‌پرسد و مشتاق است با اسرار نامرئی و مخفی جهان دست‌وپنجه نرم کند. 
این رمان نشان می‌دهد که چنین کنجکاوی‌ای کلید درک و شادی است. بااین‌وجود، کتاب شازده کوچولو نشان می‌دهد که سن، عامل اصلی جدایی کودکان و بزرگسالان نیست. مثلاً خود راوی آن‌قدر پیر شده که نقاشی کردن را فراموش کرده، اما هنوز آن‌قدر کودک است که شازده کوچولوی جوان و خارجی را درک می‌کند و با هم دوست می‌شوند. 
یکی از مضامین اصلی داستان این است که درک درست جهان، بدون تجربۀ دنیای واقعی امکان‌پذیر نیست. گرچه که این پند هرگز به‌صراحت بیان نمی‌شود، اما سنت اگزوپری به‌صورت ضمنی به ما می‌آموزد که خودمان باید برای آموختن تجربیات او آستین بالا بزنیم و دست به عمل شویم.

روشنگری از طریق اکتشاف

 اگزوپری به‌خاطر هوانورد بودن، سفرهای بسیار رفته است. بیشتر تجربیات سفر و خلبانی او از زبان راوی بیان شده‌اند. جیمز هیگمز، منتقد کتاب، اشاره می‌کند: هر یک از شخصیت‌های رمان نیز تشنۀ ماجراجویی (کاوش در جهان بیرون) و ژرف‌اندیشی (کاوش در درون خود) هستند. روایِ بی دوست، از طریق مواجه با شاهزادۀ گمشده در صحرایی دورافتاده به درک تازه‌ای از جهان دست می‌یابد. 
اما سنت اگزوپری به‌واسطۀ داستان سفرهای شازده کوچولو اثبات می‌کند که رشد معنوی باید همراه کنکاش فعالانه باشد. راوی و شازده ممکن است در بیابان گیر افتاده باشند، اما هر دو کاوشگرانی هستند که قصد سفر به جهان اطراف خود را دارند. آن دو از طریق ترکیبی از خودکاوی احساسی و جهان کاوی به درک واضح‌تری از طبیعت خود و جایگاهشان در جهان می‌رسند. 
چند واقعیت درمورد شازده کوچولو هست که به ارزش آن می‌افزاید:«همه بزرگ‌ترها زمانی کودک بودند ... اما فقط تعداد کمی از آن‌ها آن را به یاد می‌آورند.»


-  آنتوان دو سنت اگزوپری، شازده کوچولوکتاب شازده کوچولو به ما یادآوری می‌کند که ما هم روزی کودک بوده‌ایم. برای برخی افراد حتی زمان زیادی از دوران خوش کودکی نگذشته است. تمام پیام‌های داستان به‌شدت عمیق و عاری از کلیشه‌های جنسیتی هستند. شازده کوچولو نه نژادپرست است نه جنسیت گرا. او وقت و انرژی‌اش را برای قضاوت کردن دیگران تلف نمی‌کند و قلبش سرشار از عشق، شادی و درخشش است.

روابط به ما مسئولیت‌پذیری می‌آموزد

شازده کوچولو می‌آموزد که مسئولیتی که روابط با دیگران می‌طلبد دارد، به درک بیشتر مسئولیت‌های افراد ما در قبال دیگران می‌شود. داستان شازده و گل سرخش تمثیلی عبرت‌آموز دربارۀ ماهیت عشق واقعی است. گل رز دلیل تَرک و شوق بازگشت شاهزاده کوچولو به سیاره‌اش است. او در همۀ گفتگوهای بین شازده و راوی نفوذ می‌کند. منبع عشق شاهزاده به گلش، مسئولیتی است که نسبت به او دارد. وقتی روباه درخواست می‌کند که رام شود، به شازده توضیح می‌دهد که سرمایه‌گذاری روی دیگران و هر چیزی که با اوست مرتبط است، او را خاص می‌کند. شازده کوچولو نشان می دهد که چه یک نفر به دیگری می بخشد مهمتر از آن چیزی است که در ازای آن باز پس می گیرد.

 نماد‌هایی تداعلی‌کننده جنگ و تبعید

 شازده کوچولو می‌آموزد که مسئولیتی که روابط با دیگران می‌طلبد دارد، به درک بیشتر مسئولیت‌های افراد ما در قبال دیگران می‌شود. داستان شازده و گل سرخش تمثیلی عبرت‌آموز دربارۀ ماهیت عشق واقعی است. گل رز دلیل تَرک و شوق بازگشت شاهزاده کوچولو به سیاره‌اش است. او در همۀ گفتگوهای بین شازده و راوی نفوذ می‌کند. منبع عشق شاهزاده به گلش، مسئولیتی است که نسبت به او دارد. وقتی روباه درخواست می‌کند که رام شود، به شازده توضیح می‌دهد که سرمایه‌گذاری روی دیگران و هر چیزی که با اوست مرتبط است، او را خاص می‌کند. شازده کوچولو نشان می دهد که چه یک نفر به دیگری می بخشد مهمتر از آن چیزی است که در ازای آن باز پس می گیرد.

گرچه درک آنچه هنگام نوشتن در ذهن نویسنده گذشته غیر‌ممکن است، اما چندین جنبه از‌ آن را می‌توان به‌عنوان تفسیری بر دورۀ دردناک جنگ جهانی دوم خواند. مهم‌ترین نکته در این باب درختان بائوباب هستند. شازده کوچولو مدام نگران کندن نهال‌های بائوبوب است و این نگرانی و هشدار او را می‌توان نمادی از لحظاتی دانست که به چیز‌های خطرناک کوچک در زندگی نگاه دقیق نداریم و بعد‌ها این بی‌توجهی موجب دردسر ما می‌شود.
اگزوپری در فصل چهارم، زمانی که ستاره‌شناس ترک به‌خاطر لباس‌های قومی‌اش کنار گذاشته می‌شود، به مشکلات و تعصبات ناشی از تبعیض‌نژادی می‌پردازد.
برخلاف بیشتر بزرگسالان، شازده کوچولو می‌داند که به دنبال چه چیزی است و دقیقاً چه مقدار از آن نیاز دارد. راوی ارزش زیادی برای دیدگاه کودکانۀ شازده کوچولو قائل است، حتی با وجود اینکه هرازگاهی یکباره او به طرز فکر بزرگسالانه رو می‌آورد. در نتیجه در پایان، کتاب شازده کوچولو اثبات می‌کند که دیدگاه روشن کودکان، محدود به سن نیست. زیرا راوی به‌خاطر همنشینی با شازده، توانسته است بخشی از اشتیاق دوران کودکی خود را به دست آورد

⁠امتیازات کتاب شازده کوچولو

کتاب شازده کوچولو در Goodreads توانسته امتیاز 4.31 و در Amazon توانسته امتیاز 4.8 از 5 به دست آورد.

⁠جوایز کسب شده:

 کتاب شازده کوچولو برندۀ جوایز ادبی معتبر فرانسه و همچنین برندۀ جایزۀ کتاب ملی آمریکا گردیده است.

میزان فروش کتاب:

کتاب شازده کوچولو حدود 140 میلیون نسخه در سرتاسر جهان فروخته است.

یکی دیگر از تصویرگری های کتاب شازده کوچولو

تحلیل سی بوک از کتاب شازده کوچولو

تحلیل سی بوک

خوانایی کتاب و روان بودن: نکتۀ قابل‌ تحسین کتاب شازده کوچولو، سادگی و سهل‌الوصول بودن آن است. کلمات وقتی به‌گونه‌ای گفته می‌شوند که همه آن را می‌فهمند، ناب، زیبا، واضح و ملموس‌اند. گاهی سادگی بهترین راه برقراری ارتباط است. شازده کوچولو عمیق‌ترین و خردمندانه‌ترین حرف‌ها را با ساده‌ترین جملات بیان می‌کند و دل مخاطب را حسابی به دست می‌آورد.
مدت زمانی که طول می‌کشد تا کتاب شازده کوچولو را بخوانی: یک خوانندۀ خوش‌خوان، با سرعت خوانش حدوداً ۲۵۰ کلمه در دقیقه، نزدیک به ۱ ساعت و ۲۳ دقیقه طول می‌کشد تا این کتاب را مطالعه کند.

 شرایط تهیۀ کتاب و مقایسه با نسخۀ صوتی و الکترونیکی:

کتاب شازده کوچولو از آن دست کتاب‌هایی است که هرکسی حتماً باید یکی در خانه یا کتابخانۀ خود داشته باشد تا هروقت که خواست به ملاقات شازدۀ جوانِ خردمند برود و زندگی را از چشم او ببیند. سی بوک مجموعۀ کاملی را از ترجمه‌های شازده کوچولو به خصوص بهترین ترجمه هایش ارائه می‌کند. 
 بیشتر از نود مترجم در ایران کتاب شازده کوچولو را ترجمه کرده‌اند. احمد شاملو در سال ۱۳۵۸ این کتاب را ترجمه کرد. بعد‌ها یعنی در سال‌های ۶۳-۶۴ این کتاب همراه نوار صوتی خوانش کتاب با اجرای خود شاملو منتشر شد. ترجمۀ شاملو به‌خاطر کلام ساده و ترجمۀ روانی که دارد، یکی از سهل‌الوصول‌ترین ترجمه‌های موجود از شازده کوچولو است.
اولین کتاب صوتی شازده کوچولو با اجرای احمد شاملو و مهوش افشاری در سال‌های ۶۳-۶۴ به‌صورت نوار کاست ارائه شد. این نسخه به‌خاطر اینکه تولید خود شاملو است بسیار ارزشمند است ولی با نسخ اولیۀ کتاب تنظیم شده و طبیعتاً ویرایش‌های جدید‌تر در این کتاب صوتی اعمال نشدند. بهترین نسخۀ کتاب صوتی از لحاظ کیفیت اجرا، نسخۀ ابوالحسن نجفی است.

مقایسۀ چاپ‌های مختلف و نشرها:

با آنکه کتاب شازده کوچولو در ایران بیش از نود بار ترجمه شده اما همۀ ترجمه‌های آن شیوایی لازم را ندارند. بعضی از نسخه‌های این کتاب به‌صورت جیبی و برخی دیگر به‌صورت گالینگور کاوردار چاپ شده‌اند و مناسب هدیه دادن هستند و ترجمه‌های عالی آن، با ترجمه‌های آقایان محمد قاضی، احمد شاملو و ابوالحسن نجفی در قالب رقعی چاپ شده‌اند و در سایت سی بوک در دسترس هستند. 
خریدن و خواندن این کتاب بر هرکسی واجب است. شازده کوچولو کودک معصوم و پاکی است که با کودک درون شما ارتباط مستقیمی برقرار می‌کند و شادی و سرزندگی را به شما برمی‌گرداند

نمایش کامل نقد و بررسی تخصصی

نظرات کاربران (34)

نظر شما در مورد این کتاب

نظرات دیگر کاربران

 • تصویر کاربر

  • مهدی نمدچیان
  • پاسخ به نظر

  کتابی به زبان بچه ها برای بزرگترها.سرشار از نماد ،اگزیستنسالیسم خالص

 • تصویر کاربر

  • محمد ملکی
  • پاسخ به نظر

  عجیب داستان مینمال و دل نشینه به شخصه و بدون اغراق ، هر وقت یه مدت زیادی احساس میکنم تحت فشار عصبی یا فشار حسی هستم ، یکبار دیگه شازده کوچولو رو میخونم تنها جمله ای که میتونم راجب این کتاب بگم به نظرم قلب آدم رو نرم میکنه.

 • تصویر کاربر

  • زینب انسان
  • پاسخ به نظر

  کتابی عجیب و شگفت انگیز. این کتاب پر از نکته و درس زندگی هستش. واقعا قشنگه

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

بریده ای از کتاب (0)

بریده ای از این کتاب

بریده های دیگر کاربران

قرعه کشی بزرگ