زندگی خود را دوباره بیافرینید

زندگی خود را دوباره بیافرینید (یانگ)(حمیدپور)

(326)
نویسنده:

1,800,000 ریال

دفعات مشاهده کتاب
28744

علاقه مندان به این کتاب
239

می‌خواهند کتاب را بخوانند
22

کسانی که پیشنهاد می کنند
89

کسانی که پیشنهاد نمی کنند
1

نظر خود را برای ما ثبت کنید

توضیحات کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید

انتشارات ارجمند منتشر کرد :
نویسندگان این کتاب که از صاحب‏نظران حوزه شناخت‌درمانی هستند، به شناسایی، نشانه شناسی، سبب شناسی و درمان 11 الگوی رفتاری مخرب و تکراری پرداخته‏اند که به خودانگاره منفی ربط دارند. مؤلفان ضمن شرح حال بیماران واقعی، نشان می‌دهند که چگونه هر یک از این الگوهای ناکارآمد در دوران کودکی شکل‏گرفته‏اند و مبنایی برای ارزیابی خویشتن در بزرگسالی می‌شوند. این کتاب ابزار قدرت‌مندی برای درمان مشکلات مراجعان براساس رویکردهای شناخت‏درمانی و طرح‏واره‏درمانی است. دکتر آرون بک بنیانگذار شناخت‏درمانی در مقدمه این کتاب می‏نویسد: «یانگ و کلوسکو بر اساس خلاقیت و تدبیراندیشی توانسته‌اند ابزارهای اثرگذاری برای تغییر روابط بین‏فردی و روابط شغلی تدوین کنند. به دنبال تغییر در روابط بین‏فردی و روابط شغلی، زندگی تغییر شگرفی خواهدکرد. این کتاب نشان می‌دهد که نویسندگان از بینش بالینی، حساسیت و شفقت خاصّی برای راه‌حل اندیشی مشکلات بین‏فردی و مشکلات شغلی برخوردارند.»
فروشگاه اینترنتی 30بوک

نقد و بررسی تخصصی نقد و بررسی تخصصی

کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید

تصویر جلد زندگی خود را دوباره بیافرینید

آیا گرفتار «تلۀ زندگی» هستید؟ آیا به سمت رابطه با افرادی کشیده شده‌اید که مغرور یا بی‌عاطفه هستند؟ آیا به دلیل ترس طردشدن از سوی دیگران، از نشان‌دادن شخصیت واقعی خود واهمه دارید؟ آیا در برابر اشخاص اطراف خود احساس کمبود می‌کنید؟ آیا همیشه آسودگی و فراغت خود را در جهت تلاش برای بهترین بودن، قربانی می‌کنید؟ دو روان‌شناس پیش‌گام آمریکا به شما نشان خواهند داد که چگونه می‌توانید با روش‌های کاربردی و هیجان‌انگیزی که زندگی شما را دگرگون می‌کنند، خود را از این «تله»های مخرب رها سازید.

کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید برای اولین بار در سال 1994 منتشر شد. جفری یانگ نویسندۀ کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید، مبدع رویکرد طرحواره درمانی است. او در کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید به شناسایی، نشانه‌شناسی، آسبب‌شناسی و درمان 11 الگو «تلۀ زندگی» پرداخته است. تلۀ زندگی، رفتاری مخرب و تکراری است که به خودانگارۀ منفی ربط دارد. نویسندگان ضمن شرح حال بیماران واقعی، نشان می‌دهند که چگونه هر یک از این الگوهای ناکارآمد در دوران کودکی شکل گرفته‌اند و مبنایی برای ارزیابی خویشتن در بزرگسالی می‌شوند. کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید، ابزار قدرتمندی برای درمان مشکلات مراجعان بر اساس رویکرد طرحواره درمانی است.


در بخشی از کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید می‌خوانیم:
«این مثال، نشان‌دهندۀ اهمیت برقراری ارتباط با احساسات خودمان و رفتن به فراتر از آن است. بسیاری از درمان‌های معروف مانند کارکردن روی کودک درون، به‌گونه‌ای ارزشمند به ما کمک می‌کنند تا ارتباط میان تجربه روزمره‌مان را با آنچه در کودکی حس کرده‌ایم، احساس کنیم. مشکل اینجاست که چنین رویکردهایی به‌اندازه کافی پیش نمی‌روند. شرکت‌کنندگان اغلب پس از اتمام جلسات و کارگاه‌ها احساس بسیار بهتری دارند، اما معمولاً خیلی سریع به سمت الگوهای قدیمی خود بازمی‌گردند. رویکرد تله‌های زندگی، فراهم آورنده تکالیف رفتاری سازماندهی شده و رویارویی‌های مداومی هستند که به ما در حفظ پیشرفتمان کمک می‌کنند.»

معرفی کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید اثر جفری یانگ

کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید اثر جفری یانگ با ترجمۀ حسن حمید پور کتابی روشنگر و یکی از کتاب‌های خودیاری است. تمرکز این کتاب بر یازده نکتۀ مهم از الگوهای شخصیتیِ تکرار شونده و نابودگر است که در این کتاب نویسندگان به این الگوها «تله‌های زندگی» می‌گویند. نویسندگانِ کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید عوامل پیچیده را حذف کرده‌اند و به جایش با عوامل ساده و قابل‌فهم، به راحتی معنای «تله‌های زندگی» را برای خواننده توضیح می‌دهند تا خوانده بتواند خیلی سریع تله‌های زندگی‌اش را شناسایی کند. بعلاوه نویسندگان تکنیک‌هایی قدرتمند در جهت ایجاد تغییر ارائه کرده‌اند. رویکرد نویسندگان در این کتاب، یک رویکرد تکاملی است. الگوهای رفتاری خود ویرانگر مادام‌العمر ناشی از انواع مشکلات عاطفی. این مشکلات عاطفی این‌گونه دسته‌بندی شده‌اند:

رهاشدگی
وابستگی
اعتماد
طرد اجتماعی
محرومیت عاطفی
شکست 
آسیب‌پذیری

نویسندگان این کتاب بعد از شرح کلی تله‌های مورد نظرشان به بررسی جزئی آن‌ها در هر فصل می‌پردازند. در این فصول، ابتدا با بررسی موردی بیماران و مراجعین مختلف، به شرح و تفصیل هر تله می‌پردازند و بعد از آن به کمک تست‌های کوتاه در حد ده سوال به خواننده کمک می‌کنند تا میزان قدرت تله مورد بحث در زندگی خود را بسنجد. بعد از آن در کنار بیان تجربیات مراجعین به بیان نشانه‌های خطر و علائم هشداردهنده در اطرافیان، چه خانواده، چه دوستان و چه شریک عاطفی می‌پردازد. علائمی که به ما هشدار می‌دهند شروع رابطه با آن شخص ممکن است موجب فعال‌سازی تلۀ ما بشود. بعد از آن به شرح و تفصیل راهکارهای مختلفی می‌پردازد که کمک می‌کنند اثرات یک تله کم شود و یا به‌کلی از زندگی خواننده حذف شود و شخص بتواند به فرد بهتری تبدیل شده و زندگی بهتری را تجربه کند. 

متخصصین کتاب از چند تکنیک مختلف از جمله تکنیک تجربی (ترمیم ارتباط فرد با کودک درون خود)، شناختی (تهیه لیستی از موقعیت‌های که تله هر شخص در آنها تحریک می‌شود و موقعیت‌هایی که در کودکی موجب ایجاد تله شده است) و رفتاری (شناسایی رفتاری که باید تغییر کند) استفاده می‌کنند و رویکردی جامع برای تغییر رفتار ارائه می‌کنند. مردم معمولاً علت نارضایتی خود از زندگی را نمی‌دانند. با نگاه دقیق و موشکافانه بر جامعه می‌توان مشاهده کرد که حتی افراد ثروتمند و موفق نیز نارضایتی‌های درونی زیادی نسبت به زندگی دارند. مشکلاتی که اغلب حتی با پول نیز حل نمی‌شوند. دکتر جفری یانگ و ژانت کلوسکو، هر دو از متخصصین و صاحب‌نظران حوزه شناخت درمانی هستند.

زندگی خود را دوباره بیافرینید کتابی روشنگر است که به شما کمک می‌کند تا بتوانید الگوهای خود ویرانگر زندگی که در اوایل کودکی پدیدار شده‌اند و در زندگی بزرگسالی شما جریان دارند و آن را به‌سوی نابودی می‌برند را درمان کنید. تله‌های زندگی الگوهای رفتاری هستند که بزرگسالان را در زندگی تضعیف می‌کنند. در ابتدای کتاب، تست جامعی وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا دریابید کدام یک از تله‌های زندگی در زندگی شما قدرت بیشتری دارند. این کتاب به شما کمک می‌کند تا الگوهای رفتاری مخرب زندگی خودتان را دریابید و معنا و ارزش منحصربه‌فردی برای خودتان پیدا کنید. 

این کتاب به‌جای استفاده از اصطلاحات روان‌شناسی پیچیده و گیج‌کننده، از جملات و اصطلاحات ساده و قابل‌فهم استفاده می‌کند. خواننده به‌سادگی می‌تواند این مفاهیم پیچیده را درک کرده و آنها را در زندگی روزمره خود به کار ببرد. این کتاب حاوی تکنیک‌های قدرتمندی و تکاملی است که می‌توان آن را در جهت بهبود روابط و مشکلات زندگی به کار بست. «زندگی خود را دوباره بیافرینید»، تکنیک‌های کاربردی را برای غلبه بر دردناک‌ترین مشکلات تمام زندگی ما ارائه می‌دهد. این کتاب نمایانگر نگرش ژرف و دلسوزانه و بینش درمانی نویسندگان آن است. بخش بزرگی از دیدگاه و اطلاعات این کتاب بر اساس نظریات روانکاوانه فروید و روان‌شناسان نسل بعد از او که پیرو مکتب او بودند بنا شده است. 

خواندن کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید تکنیک‌های کاربردی برای غلبه بر دردناک‌ترین مشکلات زندگی را به شما ارائه کرده است. کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید کتابی است در زمینۀ خودیاری، توسعه فردی و بهبود روابط عاطفی و کاری. این کتاب را به هرکسی که به دنبال بهبود در این سه زمینه است توصیه می‌کنیم.

درباره نویسنده کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید

نویسنده کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید

دکتر جفری یانگ عضو هیئت‌علمی گروه روانپزشکی دانشگاه کلمبیا است و همچنین مدیر مرکز شناخت درمانی نیویورک و مؤسسۀ طرحواره درمانی است. یانگ در مارس سال 1950 به دنیا آمد. او پس از اخذ مدرک لیسانس در دانشگاه ییل، مدرک تحصیلات عالی را در دانشگاه پنسیلوانیا دریافت کرد. او دورۀ کارآموزی‌اش را در مرکز سلامت روان در فیلادلفیا گذراند. موقع فراگیری روشی غیرمستقیم به نام روش راجری حس‌کرد ناموفق عمل می‌کند. او مراجعینی با مشکلات بسیار جدی داشت و سعی می‌کرد همان‌طور که یاد گرفته، شنوندۀ خوبی باشد و به مراجعین کمک کند تا خودشان به راه‌حل درست برسند اما مراجعین یا به راه‌حلی نمی‌رسیدند یا پروسه آن‌قدر طولانی می‌شد که حتی خود دکتر یانگ در انتها احساس درماندگی می‌کرد. 

او به این نتیجه رسید که روش راجری به هیچ‌وجه با او سازگار نیست و تصمیم گرفت روند درمانی‌اش را تغییر دهد. او شروع به مطالعۀ رفتاردرمانی کرد اما پس از چند سال علاقه‌اش را نسبت به رفتاردرمانی از دست داد. پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه در سال 1979 مدرک فوق دکترایش را گرفت و نزد دکتر بِک به یادگیری شناخت‌درمانی پرداخت و طرحواره درمانی را بنا نهاد. دکتر یانگ سعی کرد به مراجعینش چگونگی مختل شدن افکار و راه‌حل‌های منطقی را یاد بدهد و وقتی روشش مؤثر واقع شد، تجربیات و روش درمانش را در کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید و از طریق سخنرانی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی در اختیار سایر افراد قرار داد.

او به طور پیوسته تقدیر و تشکر ستایش‌های مکرری در سطح بین‌الملل برای مهارت‌های تدریس خود دریافت می‌کند. دکتر یانگ در مطالعات خود نتایج روان‌درمان در اثربخشی درمان را با داروهای ضدافسردگی مقایسه کرده است. او دو کتاب بسیار مهم دارد کتاب اول طرحواره درمانی یانگ نام دارد که در ایران در دو جلد ترجمه و چاپ شده است، کتاب دوم نیز کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید است. دکتر ژانت کلوسکو مدیر مرکز شناخت درمانی لانگ آیلند، در گریت نک، نیویورک، روان‌شناس ارشد در مؤسسۀ طرحواره درمانی و بهداشت زنان وودستاک در وودستاک، نیویورک است.

درباره مترجم کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید

دکتر حسن حمید پور دانش‌آموختۀ دکتری روان‌شناسی بالینی از دانشگاه علوم بهزیستی و توان‌بخشی، و عضو پیشین هیئت‌علمی جهاد دانشگاهی دانشگاه تربیت ‌معلم است که در ۱۷ سال گذشته به کار بالینی و پژوهش در زمینۀ شناخت درمانی، طرحوارۀ درمانی و مشاوره در مراکز مشاورۀ دانشگاهی مشغول بوده است. دکتر حمید پور علاوه بر تدریس دوره‌های آموزشی در مراکز مختلف، به کار تألیف و ترجمۀ متون علمی در حوزۀ مشاوره و شناخت درمانی هم اهتمام داشته و از آثار اخیر او می‌توان به تألیف «پیش‌گامان روان‌شناسی علمی در ایران» (با همکاری دکتر حبیب‌الله قاسم‌زاده، ارجمند و آگاه)، ترجمۀ «طرحواره درمانی» (جفری یانگ، با همکاری زهرا اندوز) و «طرحوارۀ درمانی برای استرس شغلی» (مارتین بامبر) اشاره کرد. دو کتاب «تکنیک‌های رفتاردرمانی دیالکتیک» (ماتیو مک‌کی) و «شناخت درمانی برای بیماران چالش آفرین» (جودیت بک، با همکاری حمید جمعه‌پور) نیز از جمله ترجمه‌های زیر چاپ او است.

مترجم کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید

امتیازات

کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید از سایت goodread امتیاز 4.12  و از سایت  Amazon امتیاز 4.6  از 5 گرفته است.

میزان فروش کتاب

این کتاب در سرتاسر جهان بیش از دو میلیون نسخه فروخته است.

نقل‌قول‌ها

آرون تمکین بک، روانپزشک آمریکایی و پروفسور بازنشسته گروه روانپزشکی دانشگاه پنسیلوانیا در تمجید از نویسندگان این کتاب نوشته است: «از این که جفری بانگ و جنت کلوسکو مسئلۀ دشوار مشکلات شخصیتی را با استفاده از روش‌ها و اصول شناخت درمانی به عهده گرفته‌اند، بسیار خوشحالم. این دو نویسنده در امر توسعه و در دسترس قرارداد مجموعه ابزاری قدرتمند پیش‌گام بوده‌اند؛ ابزاری که می‌توانند تغییراتی قابل‌توجه در ارتباط با دیگران و در کار ایجاد کنند.

اختلالات شخصیتی نابودگر شخصیت شما هستند؛ الگوهایی در تمام طول زندگی که حس نارضایتی عمیقی را برایتان به وجود می‌آورند. افرادی که دچار اختلالات شخصیتی هستند، علاوه بر علائمی خاص همچون افسردگی و اضطراب که گریبان‌گیر آنهاست، از مشکلات طولانی‌مدت در زندگی خود نیز رنج می‌برند. اغلب در روابط شخصی خود ناراضی و همواره در کار خود ناموفق هستند، کیفیت کلی زندگی آنها معمولاً پایین‌تر از حد انتظار آنهاست.
زندگی خود را دوباره بیافرینید، تکنیک‌های کاربری را برای غلبه بر دردناک‌ترین مشکلات زندگی ما ارائه می‌دهد. این کتاب نمایان‌گر نگرش ژرف و دلسوزانه و بینش درمانی نویسندگان آن است.»

تحلیل سی‌بوک از کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید

خوانایی کتاب و روان بودن 
کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید کتاب منحصربه‌فردی است. این کتاب جبران کمبودی مهم در میان کتاب‌های موجود در زمینۀ خودسازی است و بسیاری از استادان روانشناسی خواندن آن را به دانشجویان توصیه می‌کنند. کتاب‌های زیادی در زمینۀ رویکردهای درمانی ارائه شده‌اند ولی تعداد آن‌ها بسیار محدود است. برخی کتاب‌ها نیز تنها به معضل‌های خاص و موضوعات محدودی مثل وابستگی، افسردگی، برونگرایی و درونگرایی یا مشکل انتخاب اشتباه شریک زندگی پرداخته‌اند. برخی کتاب‌ها به صورت خلاصه به چندین مشکل می‌پردازند اما برای حل تمام مشکلات تنها یک ابزار در اختیار خوانندگان قرار می‌دهند که این اشتباه است. 

 کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید با رویکرد درمانی نوشته شده و در آن از اصطلاحات پیچیده روان‌شناسی پرهیز شده است. این کتاب روان‌شناسی عمومی که به هدف آموزش شناخت درمانی به مردم و خودیاری نوشته شده است نسبت به دیگر کتاب‌های روان‌شناسی هم حوزۀ خود، زبانی ساده و گویا دارد و با استفاده از مثال‌های واقعی از مراجعین دکتر یانگ، امکان درک و همذات‌پنداری با تله‌های زندگی بسیار افزایش‌یافته است. این کتاب به‌خاطر زبان ساده‌اش و ارتباط عمیقی که با ذهن خواننده برقرار می‌کند، کتابی آسان خوان و روان است. 

مدت زمانی که طول می‌کشد بخوانی 
یک خواننده خوش‌خوان با سرعت مطالعه 250 کلمه در دقیقه، چیزی حدود 6 ساعت و 24 دقیقه طول می‌کشد تا کتاب زندگی خود را دوباره بیافریند را مطالعه کند.

شرایط تهیه کتاب و مقایسه با نسخه صوتی و الکترونیکی 
نسخه‌های الکترونیک و صوتی این کتاب در دسترس است. اما کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید یک کتاب تمرینی است و چندین تست مختلف در هر فصل کتاب گنجانده شده تا شما بتوانید خود را به بهترین نحو بشناسید؛ لذا بهتر است این کتاب را به‌صورت کاغذی تهیه کنید تا بتوانید تمرین‌های آن را به‌راحتی انجام دهید.

مقایسه چاپ‌های مختلف و نشرها 
زندگی خود را دوباره بیافرینید در ایران بارها ترجمه شده است. از بهترین و معروف‌ترین ترجمه‌های آن می‌توان به انتشارات «ارجمند» با انتشارات «ارجمند» با ترجمۀ «علی صاحبی»‌، انتشارات «شمشاد» با ترجمه «ساره حسینی عطار»، انتشارات «میلکان» با ترجمه «رضا اکبری»، انتشارات «عالی تبار» با ترجمه «محبوبه سلمانی درچه»، انتشارات «پارمیس» با ترجمه « مینا شیواپور» و... اشاره کرد.

نمایش کامل نقد و بررسی تخصصی

نظرات کاربران (13)

نظر شما در مورد این کتاب

امتیاز شما به این کالا:

نظرات دیگر کاربران

 • تصویر کاربر

  • سمیرا قدیانی
  • پاسخ به نظر

  کتاب بیییینظیر و مورد نیاز همه ما، 2 تا ترجمه شو خوندم، ترجمه اقای حمیدپور بنظرم بهترین هست.

 • تصویر کاربر

  • مرضیه مرادپور
  • پاسخ به نظر

  به شدت توصیه میشه مطالعه و هضم مطالب این کتاب گرانسنگ

 • تصویر کاربر

  • زهرا کربلایی
  • پاسخ به نظر

  این کتاب بشدت کارامد و مفید برای خوددرمانی و کمک به خود هست این کتاب همچنین به بررسی تله های ذهنی می پردازد و ان هارا توضیح میدهد

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

بریده ای از کتاب (0)

بریده ای از این کتاب

بریده های دیگر کاربران

قرعه کشی بزرگ