هنر همه فن حریف شدن در احساسات

(0)

1,040,000ریال

832,000 ریال

دفعات مشاهده کتاب
4172

علاقه مندان به این کتاب
70

می‌خواهند کتاب را بخوانند
6

کسانی که پیشنهاد می کنند
8

کسانی که پیشنهاد نمی کنند
0

نظر خود را برای ما ثبت کنید

توضیحات کتاب هنر همه فن حریف شدن در احساسات

انتشارات میلکان منتشر کرد:
مارک برکت استاد مرکز مطالعات کودکان دانشگاه ییل و مؤسس مرکز هوش عاطفی همین دانشگاه است. او در بیست‌وپنج سال فعالیت خود در مقام دانشمند احساسات، طرحی چشمگیر برای بهبود زندگی بچه‌ها و بزرگسالان توسعه داده است؛ نقشه‌ای برای درک احساسات و استفاده‌ی عاقلانه از آن‌ها به‌گونه‌ای که کمک‌کننده و راهگشا باشند، نه مانع رسیدن به موفقیت و سلامتی. نقطه‌ی عطف این رویکرد میراثی است که او از دوران کودکی به همراه دارد، دایی‌ای که برای اولین‎بار به او اجازه‌ی احساس‎کردن داد. دایی‎اش اولین کسی بود که واقعاً مارک را دید، به حرف‌های او گوش داد و متوجه زورگویی‌ها و سوءاستفاده‌هایی شد که او از آن‌ها رنج می‌برد. از این‎جا بود که مارک متوجه شد آن‎چه از سر می‌گذراند موقتی است. او تنها نبود و احساس ترس، منزوی‎بودن و خشم‎اش اشتباه محسوب نمی‌شد. و حالا می‌توانست بهتر از هر کس دیگری احساساتش را بروز دهد.
بچه‌ها و بزرگسالان زیادی با مشکلات مربوط به عواطف و احساسات دست‌وپنجه نرم می‌کنند؛ آن‌ها از احساسات خود خجالت می‌کشند و از مهارت‌های عاطفی برخوردار نیستند، اما قرار نیست اوضاع این‌طور بماند. مأموریت زندگی مارک برکت تغییر این وضعیت است و در این کتاب شیوه‌ی خود برای انجام این کار را با ما در میان می‌گذارد.
در هنر همه‌فن‌حریف‌شدن در احساسات به‎شکلی اصولی یاد می‌گیرید چطور احساسات و عواطف مختلف را شناسایی و درک کنید، برای‌شان نامی انتخاب کنید، به‌درستی و به‌موقع ابرازشان کنید، و این‌که درنهایت چطور آن‌ها را تنظیم و تعدیل کنید. اگر می‌خواهید به پیشرفت تحصیلی و کاری برسید، اگر می‌خواهید پدرمادر خوبی باشید، اگر می‌خواهید به دوست‌تان کمک کنید و اگر به‌طورکلی می‌خواهید احساسات و نحوه‌ی برخورد با آن‌ها را بهتر بشناسید، این کتاب برای شماست.
کتاب هنر همه‌فن‌حریف‌شدن در احساسات بیش از هر کتاب دیگری در مورد احساساتْ تحقیقات روان‌شناختی، تمرین آموزشی و داستان‌های قانع‌کننده، دارد. کتابی که خواندنش برای مدیران، مربیان، والدین، دانش‌آموزان و همه‎ی پژوهشگران لازم است."
ــ پیتر سالوی، رئیس دانشگاه ییل
فروشگاه اینترنتی 30بوک

نقد و بررسی تخصصی نقد و بررسی تخصصی

کتاب هنر همه فن حریف شدن در احساسات 

کتاب هنر همه فن حریف شدن در احساسات

سلامت روانی بسیاری از مردم این روزها در خطر است. ما با بحرانی روبه‌رو هستیم و قربانیان این بحران فرزاندنمان خواهند بود. کودکان و بزرگسالان رنج می‌برند؛ آن‌ها از احساساتشان خجالت می‌کشند و مهارت عاطفی ندارند. آیا دوست دارید اعتمادبه‌نفس بیشتری داشته باشید و با احساسات خود راحت‌تر باشید؟ تابه‌حال به این فکر کرده‌اید که به احساسات خود به چشم منابع اطلاعاتی ضروری برای موفقیت و رفاه نگاه کنید و آن‌ها را مانع نبینید؟ اصلاً می‌دانید چه احساسی دارید؟ آیا به خودتان تابه‌حال اجازۀ پرسیدن این سؤال را داده‌اید؟ آیا تابه‌حال این سؤال را واقعی و خالصانه از شریک زندگی، فرزند یا همکارتان پرسیده‌اید؟

مارک براکت، استاد مرکز مطالعات کودک دانشگاه ییل و مدیر مؤسس مرکز هوش هیجانی، نویسندۀ کتاب هنر همه فن حریف شدن در احساسات است و این کتاب با عنوان اصلی Permission to Feel در سال 2020 منتشر شد. او خیلی خوب می‌داند چرا سلامت روانی ما در خطر است و می‌داند که چه کاری از دست ما بر می‌آید. نویسنده در این کتاب خشونت، علم و اشتیاق را به طور مساوی با هم ترکیب کرده است.

معرفی کتاب هنر همه فن حریف شدن در احساسات اثر دکتر مارک براکت

کتاب هنر همه فن حریف شدن در احساسات اثر دکتر مارک براکت با ترجمۀ نهال سهیلی فر به ما نشان می‌دهد چطور احساسات‌مان را کنترل کنیم. براکت طی 25 سال فعالیتش طرحی برای درک احساسات و استفادۀ عاقلانه از آن‌ها مطرح کرده است. به گونه‌ای که به جای مانع شدن، این احساسات را در جهات رفاه، آسایش و موفقیت به کار ببریم. هستۀ اصلی این طرح به کودکی براکت برمی‌گردد،‌ زمانی که عمویش به او نشان داد که چگونه احساساتش را مدیریت کند. عمویش اولین بزرگسالی بود که واقعاً مارک را درک کرد، به حرف‌هایش گوش داد و متوجه شد که رنج می‌کشد و مورد آزار و قلدری قرار گرفته است. این آغاز آگاهی مارک بود و فهمید که تمام این احساسات موقتی خواهند بود. او متوجه شد که تنها نیست و احساساتش مثل ترس، انزوا و عصبانیت اشتباه نیستند و حالا می‌توانست در مقابل این احساسات کاری کند. 

در دهه‌های پس از آن، مارک تیم تحقیقاتی بزرگی به راه انداخت و ده‌ها میلیون دلار برای بررسی ریشه‌های رفاه عاطفی جمع‌آوری کرد. او سیستمی به نام RULER را معرفی کرد،‌ سیستمی برای کودکان سالم، والدین، معلمان و مدارس آن‌ها با رویکردی مؤثر برای تسلط بر احساسات. این سیستم بر روی بیش از 2000 دبیرستان در سراسر ایالات متحده و سایر کشورها اجرا شده و این مدارس را متحول کرده است. سیستم RULER باعث کاهش استرس و افسردگی می‌شود، جو مدرسه را بهبود می‌بخشد و پیشرفت تحصیلی کودکان را افزایش می‌دهد. او در کتاب هنر همه فن حریف شدن در احساسات این استراتژی‌ها و مهارت‌ها را با خوانندگان سراسر دنیا به اشتراک گذاشته است.

خلاصه کتاب

ما کم‌وبیش به طور مداوم احساسات گوناگون داریم، هر لحظه که بیداریم و حتی در زمان خواب احساسات مختلف را تجربه می‌کنیم. حس نکردن مثل نفس نکشیدن می‌ماند و تا این اندازه غیرممکن است. احساسات شما بخش بزرگ و مهمی از وجودتان است که شما را به انسان تبدیل کرده است. اما بسیاری از ما در زندگی طوری وانمود می‌کنیم که انگار خلاف این است. حس می‌کنیم احساسات حقیقی‌مان آشفته، ناجور، گیج‌کننده و حتی اعتیادآور هستند و ممکن است باعث شوند ما در برابر دیگران آسیب‌پذیر، بی‌پناه و عریان باشیم یا ما را وادار می‌کنند آرزو کنیم ای‌کاش هیچ‌وقت آن احساسات را نداشتیم. اصلاً جای تعجب ندارد که احساسات گاهی موجب هراس شما شوند چون به نظر خیلی خارج از کنترل می‌رسند و اکثراً تلاش می‌کنیم احساساتمان را از خودمان هم پنهان و حتی انکارشان کنیم. 

اما نکتۀ مهم و اصلی این است که نگرش، رفتار و احساسات ما به فرزندانمان نیز سرایت می‌کند؛ چون فرزندانمان از ما و معلم‌هایشان الگوبرداری می‌کنند و این‌گونه یاد می‌گیرند چطور با احساساتشان روبرو شوند. ما معمولاً از داشتن گفت‌وگوی صریح و دشوار با دیگران اجتناب می‌کنیم، با عزیزانمان با پرخاش صحبت می‌کنیم و حتی خودمان نمی‌دانیم که دردمان چیست؟ این اتفاق وقتی می‌افتد که نمی‌توانیم احساساتمان را به درستی شناسایی کنیم و نمی‌توانیم بفهمیم که چرا حس خاصی را تجربه می‌کنیم یا شیوۀ درستی برای ابزار احساساتمان نداریم. 

«نام گذاری درست احساسات امری مهم است؛ زیرا هنگامی که احساسی را نام‌گذاری کردیم کم‌کم متوجه می‌شویم که با آن چه کار باید بکنیم. اگر اشتباهی فرض کنیم که کودک‌مان مضطرب است در رسیدگی به احساس واقعی او با شکست مواجه می‌شویم. شاید احساس او شرم یا خجالت باشد که در ظاهر بسیار شبیه به اضطراب است. اگر نام‌‌گذاری دقیق نباشد، در جست‌وجوی راه‌هایی برای رویارویی با احساساتِ منفی‌مان گمراه می‌شویم.»

خواندن کتاب هنر همه فن حریف شدن در احساسات را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

اگر شما هم در کنار آمدن با احساسات‌تان مشکل دارید یا از احساس کردن برخی احساسات مثل حسادت، خشم و ناراحتی شرمگین هستید حتماً این کتاب را مطالعه نمایید.

درباره نویسنده کتاب هنر همه فن حریف شدن در احساسات

کتاب هنر همه فن حریف شدن در احساسات

دکتر مارک براکت استاد مرکز مطالعات کودکان و مدیر مؤسس مرکز هوش هیجانی ییل است. او در 25 سال فعالیتش، طرحی مؤثر برای بهبود زندگی کودکان و بزرگسالان ایجاد کرده است. مارک 125 مقالۀ علمی در مورد نقش احساسات و هوش هیجانی در یادگیری، تصمیم‌گیری، خلاقیت، روابط،‌ سلامت و عملکرد منتشر کرده است. مارک همچنین مشاور شرکت‌هایی همچون فیسبوک، مایکروسافت و گوگل در ادغام اصول هوش هیجانی در آموزش به کارکنان و طراحی محصول است. او توسعه دهندۀ ارشد شیوۀ پنج مرحله‌ای است؛ یک رویکرد سیستمی مبتنی بر شواهد برای یادگیری اجتماعی و عاطفی که در بیش از دو هزار مهد کودک تا دبیرستان در سراسر ایالات متحده و سایر کشورها اجرا شده است. مارک جوایز متعددی دریافت کرده و عضو هیئت مدیرۀ گروه همکاری برای یادگیری آکادمیک، اجتماعی و عاطفی است.

امتیازات

کتاب هنر همه فن حریف شدن در احساسات از سایت آمازون امتیاز 4.7 از 5 و از سایت گودریدز امتیاز 4 از 5 را به دست آورده است.

تحلیل سی بوک از کتاب هنر همه فن حریف شدن در احساسات

خوانایی کتاب و روان بودن 
بسیاری از کودکان و بزرگسالان از احساسات خود خجالت می‌کشند و از نظر عاطفی مهارت کنترل احساسات‌شان را ندارند و از این بابت رنچ می‌برند. اما مارک براکت این مسیر را معکوس کرده و در این کتاب به شما نشان می‌دهد که چگونه کنترل احساساتتان را به دست بگیرید. کتاب هنر همه فن حریف شدن در احساسات یک استراتژی عملی و متحول کنندۀ 5 مرحله‌ای است که با آن از سلامت عاطفی خود و فرزندانتان مطمئن می‌شوید. مارک براکت تحقیقات روانشناختی، تمرین‌های آموزشی، داستان‌های جذاب و قانع کننده و تجربیات زندگی خودش را در این کتاب ادغام کرده تا هوش هیجانی خواننده را زنده کند. 

شرایط تهیه کتاب 
می‌توانید کتاب هنر همه  فن حریف شدن در احساسات را با تخفیف ویژه از فروشگاه اینترنتی کتاب سیبوک تهیه نمایید.

نمایش کامل نقد و بررسی تخصصی

نظرات کاربران (0)

نظر شما در مورد این کتاب

امتیاز شما به این کالا:

نظرات دیگر کاربران

بریده ای از کتاب (0)

بریده ای از این کتاب

بریده های دیگر کاربران

قرعه کشی بزرگ