عادت های اتمی

(71)
نویسنده:
نشر:

650,000ریال

455,000 ریال

دفعات مشاهده کتاب
12197
علاقه مندان به این کتاب
142
می‌خواهند کتاب را بخوانند
19
کسانی که پیشنهاد می کنند
33
کسانی که پیشنهاد نمی کنند
2
 • نظر خود را برای ما ثبت کنید

توضیحات کتاب عادت های اتمی

انتشارات نوین منتشر کرد:
این کتاب، به سبک جالب و روان، به ما یاد می دهد که چگونه با شناخت عادت های کوچک و مدیریت این عادت ها، هر روز یک درصد بهتر شویم. هر روز یک درصد بهتر شدن، معادل سالی 37 برابر بهتر شدن است! به قوا جیمز گلیر (نویسنده کتاب)، همین رفتارها و عادت های کوچک است که تعیین می کند 5 سال بعد کجا هستیم و چقدر موفق شده ایم یا شکست خورده ایم!
یاد می گیریم چگونه:
-سیستمی طراحی کنیم که هر روز 1درصد بهتر شویم.
-عادت های بد را بشکنیم و به عادت های خوب بچسبیم!
-از اشتباهاتی اجتناب کنیم که اغلب افراد، موقع تغییر عادات مرتکب می شوند.
-بر نبود انگیزه و اراده غلبه کنیم.
-هویت قوی تری بسازیم و به خودمان اعتقاد داشته باشیم.
-باری عادت های جدید وقت بگذاریم (حتی وقتی زندگی با ما سر ناسازگاری دارد).
-محیط مان را طوری طراحی کنیم که در آن، موفقیت آسان تر باشد.
-تغییرات کوچک و ساده ای ایجاد کنیم که نتایج بزرگی به همراه دارند.
-چطور وقتی در مسیر اشتباهی قرار می گیریم، مجددا به مسیر درست برگردیم.
-و مهم تر از همه، چگونه این ایده ها را در زندگی مان به اجرا در آوریم.
و بسیاری موارد بیشتر...
فروشگاه اینترنتی 30 بوک

  • نوع کالا
  • دسته بندی
  • موضوع اصلی
  • موضوع فرعی
  • نویسنده
  • مترجم
  • نشر
  • شابک
  • زبان کتاب
  • قطع کتاب
  • جلد کتاب
  • تعداد صفحه
  • وزن
  • نوبت چاپ
  • سال انتشار
  • فارسی
  • رقعی
  • شومیز
  • 288 صفحه
  • 350 گرم
  • 21
  • 1400

نقد و بررسی تخصصی نقد و بررسی تخصصی

عادت ‌های اتمی 

عکس جلد عادت ‌های اتمی


 وقتی پرخوری می‌کنید یا فندک می‌زنید یا به جست‌وجو در شبکه‌های اجتماعی می‌پردازید، خواستۀ واقعی شما چیپس، سیگار یا یک مشت لایک نیست. آنچه واقعا می‌خواهید ایجاد یک حس متفاوت است.

عادت ‌های اتمی نوشتۀ جیمز کلیر است. جیمز کلیر در کتاب عادت‌ های اتمی یک راه ساده و اثبات شده برای ایجاد عادت‌های خوب و شکست عادت‌های بد معرفی کرده است. طبق گفتۀ نویسنده اساس کار ایجاد تغییرات کوچک است که البته نتایج قابل‌توجهی دارند.

کتاب عادت‌ های اتمی در 3 جمله
۱. تغییرات واقعی در واقع اثر مرکبی از صدها تصمیم و یا عادت کوچک‌تر ناشی می‌شوند که در طول زمان روی هم انباشته‌ شده‌اند و نتایج قابل‌توجهی به بار می‌آورند.
۲. برای رسیدن به اهداف‌تان ابتدا باید فرآیندهایی بسازید که از فرآیندها و عادت‌های واحدی تشکیل شده باشد که شما را به اهداف‌تان برسانند.
3. عادت‌ها در واقع منافع مرکبی از بهبود خودتان هستند، در واقع کارهای خوب و کارهای بدی که ما هر روزه انجام می‌دهیم در طول زمان تغییر واقعی را ایجاد می‌کنند.

این کتاب به شما کمک می‌کند تا تفاوت بین فرآیندها و اهداف را بفهمید و آگاه شوید چرا فرآیندها مهم‌تر از اهداف هستند. با تبدیل کردن عادت‌های کوچک به بخشی از هویت‌تان می‌توانید به اهداف خودتان برسید. اصلاً مهم نیست که این اهداف چقدر کوچک یا بزرگ هستند. در ادامه با ما همراه باشید تا این کتاب کاربردی را به شما معرفی کنیم.

معرفی کتاب عادت‌ های اتمی اثر جیمز کلیر 

کتاب عادت‌ های اتمی اثر جیمز کلیر با ترجمۀ هادی بهمنی یکی از تأثیرگذارترین کتاب‌های قرن حاضر است. ظاهراً به راحتی می‌توان دربارۀ اهمیت یک لحظۀ تعیین‌کننده اغراق کرد یا ارزش بهبودهای کوچک و روزمره را دست کم گرفت. اکثراً ما خودمان را قانع می‌کنیم که موفقیت بزرگ به اقدام بزرگ نیاز دارد. چه هدف‌مان کاهش وزن، ساختن ساختمان، نوشتن کتاب، بردن یک مسابقه یا دستیابی به هر هدف دیگری باشد، آن‌قدر روی خودمان فشار می‌آوریم تا تغییرات مثبت بزرگی ایجاد کنیم و سر زبان‌ها بیفتیم. عادت ‌های اتمی به شما یاد می‌دهد که اصلا عادت‌ها چه هستند؟ طبق ادعای جیمز کلیر در عادت ‌های اتمی عادت‌ها ترکیبی از اعمالی هستند که انجام‌شان می‌دهید تا پیش برویم و وقتی هر روز یک درصد خطا داشته باشیم و تصمیمات ضعیف بگیریم و اشتباهات کوچک و بهانه‌های کوچک را هر روزه مدام پشت هم تکرار کنیم، تمام این‌ها روی هم جمع می‌شوند و نتایج سمی‌ای خواهند داشت.

در واقع بهبود ۱ درصدی هم مثل خطای ۱ درصدی اصلا به چشم نمی‌آید اما می‌تواند معنای بیشتری، مخصوصاً در طولانی مدت داشته باشد. از نظر ریاضی قضیه این‌طور است: اگر به مدت یک سال هر روز ۱ درصد بهتر شوید، در انتهای سال 37 برابر بهتر خواهید شد و برعکس اگر هر روز از سال ‍۱ درصد بدتر شوید در نهایت به صفر نزدیک خواهید شد. آنچه به عنوان یک پیروزی کوچک یا گام جزئی رو به عقب می‌پندارید در نهایت به صورت یک پیروزی یا شکستی بسیار بزرگ انباشته خواهد شد. بنابراین اصلاً مهم نیست که الان چقدر موفق یا ناموفق هستید، آنچه اهمیت دارد عادت شماست که آیا شما را در مسیر موفقیت قرار می‌دهند یا خیر؟ مثلاً  اگر یک میلیونر هستید اما بیش از درآمد ماهیانه‌تان خرج می‌کنید پس در مسیر بدی قرار گرفته‌اید. اگر عادت هزینه کردنتان تغییر نکند عاقبت بدی در انتظارتان است و برعکس اگر ورشکسته هستید اما هر روز مقدار کمی پس‌انداز می‌کنید بنابراین شما دارید مسیری را به سمت آزادی مالی طی می‌کنید حتی اگر آرام‌تر از سرعت مدنظرتان حرکت کنید.

چهار ایدۀ بزرگ از عادت ‌های اتمی
۱. اگر به دنبال گرفتن نتایج بهتر هستید پس هدف‌گذاری را فراموش کنید. به جایش روی عادت‌های خودتان تمرکز کنید.
۲. مؤثرترین راه برای تغییر عادت‌هایتان این است که بر روی چیزی که قرار است در انتها به‌دست آورید تمرکز نکنید بلکه از خودتان بپرسید می‌خواهید تبدیل به چه کسی شوید؟ روی همین تمرکز کنید.
۳. چهار قانون تغییر رفتار داریم که در واقع مجموعۀ ساده‌ای از قوانین هستند که می‌توانیم برای ایجاد عادت‌های بهتر از آن‌ها استفاده کنیم. 
4. محیط زیست دستی نامرئی‌ست که رفتار انسان را شکل می‌دهد.

جیمز کلیر در کتاب عادت ‌های اتمی از راز خویشتن‌داری حرف می‌زند. او معتقد است افرادی که خیلی راحت‌تر خودشان را کنترل می‌کنند معمولاً کسانی هستند که چندان برای خویشتن‌داری نیازی به تلاش ندارند. زمانی تمرین خویشتن‌داری راحت‌تر می‌شود که لازم نباشد مدام خودتان را کنترل کنید. پشتکار، سخاوت و اراده برای موفقیت ضروری‌اند اما راه بهبود این ویژگی‌ها این نیست که آرزو کنید کاش فردی منظم‌تر بودید بلکه باید محیط منظم‌تری برای خودتان بسازید. اساساً افراد خویشتن‌دار زمان کمتری را صرف انجام کارهای وسوسه‌انگیز می‌کنند.

خلاصۀ عادت ‌های اتمی

فصل ۱: قدرت شگفت‌انگیز عادت‌های کوچک
موفقیت در واقع محصول عادت‌های روزانۀ شماست نه تغییراتی که یک بار در زندگی‌تان اتفاق می‌افتد. شما باید نگران مسیری باشید که در آن پیش می‌روید نه نتایجی که الان به دست آورده‌اید. زمان فاصلۀ بین موفقیت و شکست را بزرگ‌تر می‌کند. هر چه که به خورد زمان بدهید چند برابر تحویل‌تان می‌دهد. عادت‌های خوب زمان را به متحدتان تبدیل خواهد کرد. عادت‌های بد زمان را دشمن شما می‌کند. اهداف در واقع همان نتایجی هستند که می‌خواهید به‌دست بیاورید. فرآیندهای خوب باید به این نتایج منجر شوند. اگر می‌خواهید پیش‌بینی کنید که سرانجام کارتان در زندگی به کجا خواهد رسید تنها کاری که باید انجام دهید این است که منحنی دستاوردها یا ضررهای کوچک را دنبال کنید. اگر متوجه شدید که خیلی سخت‌تان است عادت خوبی ایجاد کنید یا دست از عادت بدتان بردارید به این دلیل نیست که توانایی بهبود یافتن ندارید. اغلب به این دلیل است که هنوز نتوانسته‌اید از آنچه جیمز به آن «فلات پتانسیل نهفته» می‌گوید عبور کنید.

فصل ۲: چگونه عادت‌ها،‌ هویت‌تان را شکل می‌دهند (و بالعکس)
چالش برانگیز بودن تغییر دادن عادت‌ها دو دلیل دارد: (۱) سعی می‌کنید چیز اشتباهی را تغییر دهید. (۲) سعی دارید از راه اشتباهی عادت‌هایتان را تغییر دهید. سه لایه تغییر وجود دارد: تغییر در نتایج، تغییر در فرآیند و یا تغییر در هویت. نتایج مربوط به چیزی است که به دست می‌آورید. فرآیندها مربوط به کاری می‌شود که قرار است انجام دهید. هویت در مورد اعتقادتان است. با عادت‌های مبتنی بر نتیجه، تمرکز بر روی چیزی قرار می‌گیرد که می‌خواهید به آن برسید. با عادت‌های مبتنی بر هویت، بر روی فردی تمرکز می‌کنید که می‌خواهید به آن تبدیل شوید. از خودتان بپرسید: اگر چه‌جور آدمی باشم می‌توانم به اهدافم برسم؟

نمونۀ تمرینات کاربردی کتاب عادت ‌های اتمی، کارت امتیاز عادت‌ها
کارت امتیاز عادت‌ها یک تمرین ساده است که می‌توانید با آن خیلی بیشتر از رفتارتان آگاه شوید.
چطور کارت امتیاز عادت بسازیم
لیستی از عادت‌های روزانه‌تان تهیه کنید. اگر عادت خوبی دارید در کنارش «+» بگذارید، اگر عادت بدی دارید «-» بگذارید. اکثر عادت خنثی‌ای دارید «=» را بنویسید. مثلاً:
زمان بیدار شدن =
خاموش کردن زنگ =
چک کردن گوشی -
دوش گرفتن +

خواندن کتاب عادت ‌های اتمی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

واقعا هیچ محدودیتی برای این‌که چه کسی باید یا بهتر است عادت ‌های اتمی را بخواند وجود ندارد. همۀ ما ساختۀ «عادت‌هایمان» هستیم، بنابراین این کتاب اساساً در مورد رفتارها و کارهایی است که همۀ ما هر روزه به طور مداوم انجام می‌دهیم. شما واقعا از خواندن این کتاب لذت خواهید برد اگر:
• رسیدن به اهداف برایتان مهم است.
• می‌خواهید عمداً عادت‌های کوچک زندگی‌تان را تغییر دهید.
• می‌خواهید بفهمید که اصلاً عادت‌ها چطور تبدیل به عادت می‌شوند.
• می‌خواهید ساختن فرآیندها را یاد بگیرید تا پشتیبان اهداف‌تان باشند.

دربارۀ نویسندۀ کتاب عادت ‌های اتمی

عکس نویسنده عادت ‌های اتمی

جیمز کلیر، نویسنده و روزنامه‌نگار آمریکایی است که بیشتر به خاطر کتاب عادت ‌های اتمی‌ شناخته شده است. جیمز کلیر نویسندۀ روزنامۀ نیویورک تایمز است. او کتاب‌های زیادی نوشته است اما عادت ‌های اتمی پرفروش‌ترین کتاب او بود که بیش از 5 میلیون نسخه از آن در سراسر جهان فروخته شد. جیمز آغازگر ژورنال عادت و ناشر خبرنامۀ ۳-۲-۱ و سخنران شرکت‌ها و رویدادهای بزرگ است. جیمز کلیر نویسندۀ شگفت‌انگیزی است. افکار و احساساتی که در نوشته‌هایش به کار می‌برد دلنشین است.

جیمز کلیر در همیلتون اوهایو و در ایالات متحده به دنیا آمده است. او در سال 2008 از دانشگاه دنیسون فارغ‌التحصیل شد. به‌رغم این‌که نویسندۀ مشهوری است اطلاعات بسیار کمی در موردش وجود دارد. اطلاعات مربوط به خانواده‌اش در هیچ جایی ذکر نشده است. او کتاب‌ عادت‌ های اتمی و کتاب فقط بایست را نوشته است. سخنرانی‌های جیمز کلیر اکثراً در مورد عادت‌ها، بهبودهای مستمر و تصمیم‌گیری است. جیمز کلیر در ماه می سال 2015 با کریستی بارن کلیر ازدواج کرده است. جیمز همیشه سعی کرده تا زندگی شخصی‌اش را از رسانه‌های آنلاین دور نگه دارد. جیمز از سخنرانی‌ها و فروش کتاب‌هایش پول بسیار زیادی به دست می‌آورد. طبق برآوردهای سال 2015 کل دارایی خالص جیمز کلیر 72.7 میلیارد دلار بود. جیمز کلیر در اینستاگرام و توئیتر فعال است و فالوئرهای زیادی دارد. پست‌های اینستاگرامش مملو از نقل‌قول‌هایی‌ست که خودش نوشته است.

دربارۀ مترجم کتاب عادت ‌های اتمی

هادی بهمنی مترجم کتاب عادت های اتمی است که ترجمۀ کتاب‌هایی مثل آرمان‌شهری برای واقع‌گراها، مربی تریلیون دلاری و اول سود را در کارنامۀ ترجمه‌اش دارد.

مضامین اساسی کتاب عادت ‌های اتمی

قدرت شگفت‌انگیز عادت ‌های اتمی
ما خودمان را متقاعد می‌کنیم که موفقیت عظیم مستلزم اقدامی گسترده است. اما در واقع عکس این صادق است: پیشرفت‌های کوچک از انباشتن نتایج قابل‌توجه بر روی هم به دست می‌آیند.

ترکیب مثبت
بهره‌وری:‌ انجام یک کار اضافی در هر روز ممکن است شاهکار به‌نظر بیاید ، اما بر روی کل حرفه‌تان تأثیر خواهد گذاشت.
دانش:‌ یادگیری یک ایدۀ جدید شما را به یک نابغه تبدیل نمی‌کند اما تعهد به یادگیری مادام‌العمر می‌تواند تحولی عظیم ایجاد کند.
روابط: مردم رفتار شما را منعکس می‌کنند. هر چه بیشتر به دیگران کمک کنید، دیگران هم بیشتر به شما کمک خواهند کرد.

ترکیب منفی
استرس: خودبه‌خود می‌توان علل رایج استرس‌زا را کنترل کرد. اما زمانی که سال‌ها استرس داشته باشید، استرس در واقع برای سلامتی‌تان مشکلات جدی ایجاد خواهد کرد.
افکار منفی: هر چه بیشتر خودتان را بی‌ارزش، احمق یا زشت تصور کنید، بیشتر دیدتان به زندگی منفی می‌شود. ممکن است حتی بعد از مدتی همین دید را نسبت به اطرافیانتان هم پیدا کنید.

فرآیندها> اهداف
اهداف مربوط به نتایجی هستند که قرار است به دست آورید. سیستم‌ها در مورد فرآیندی هستند که منجر به شکل‌گیری این نتایج می‌شوند.
هدف از تعیین اهداف، برنده شدن در بازی‌ست.
هدف از ساختن فرآیندها ادامه دادن بازی‌ست.

سیستمی از عادت‌ های اتمی
اگر تغییر دادن عادت‌ها سخت‌تان است مشکل از شما نیست. مشکل از فرآیند شماست.

روی هم چیدن عادت
به جای این‌که عادت جدیدتان را محدود به مکان یا زمان خاصی کنید، آن را همراه با عادت فعلی‌تان انجام دهید. فرمولش هم چنین است: بعد از این‌که من (عادت فعلی)، من (عادت جدید) را انجام می‌دهم.
مثال: 
مدیتیشن: بعد از این‌که هر روز صبح فنجان قهوه‌ام را ریختم، یک دقیقه مدیتیشن می‌کنم.
ورزش: بعد از این‌که کفش‌های کارم را در آوردم، خیلی فوری لباس‌های ورزشم را می‌پوشم.

امتیازات

عادت‌ های اتمی در سایت گودریدز امتیاز 4.4 از 5 و از سایت آمازون امتیاز 4.7 از 5 را به‌دست آورده است.

میزان فروش کتاب

حدود 5 میلیون نسخه از کتاب‌ عادت‌ های اتمی در سراسر دنیا فروخته شده است و این کتاب را به بیش از 50 زبان زندۀ دنیا ترجمه کرده‌اند.

عکس جلد عادت‌های اتمی

تحلیل سی بوک از کتاب عادت ‌های اتمی

جیمز کلیر در عادت‌های اتمی خیلی ساده به شما نشان داده تا چطور عادت‌های خوب و بدتان را تغییر دهید، عادت‌های جدید بسازید و زندگی‌تان را تغییر دهید. نویسنده در متن عادت‌های اتمی فرمول‌ها و مثال‌های فراوانی را به کار برده که خواندن کتاب را برایتان دو چندان راحت‌تر می‌کند. عادت‌های اتمی یکی از بهترین کتاب‌های خودیاری است. کتاب خیلی واضح، معتبر و کاربردی‌ست. 

خواننده‌ای با سرعت معمولی (250 کلمه در دقیقه) حدوداً 5 ساعت و 20 دقیقه طول می‌کشد تا کتاب‌ عادت‌های اتمی را بخواند.

شرایط تهیه کتاب و مقایسه با نسخه صوتی و الکترونیکی 
نشر نوین حق انحصاری ترجمۀ فارسی را از ناشر و نویسندۀ کتاب عادت‌های اتمی خریده و کتاب را به صورت قانونی ترجمه و بازنشر کرده است. می‌توانید کتاب عادت‌های اتمی با ترجمۀ هادی بهمنی و چاپ نشر نوین را با تخفیف ویژه از فروشگاه اینتزنتی سی‌بوک بخرید.

نمایش کامل نقد و بررسی تخصصی

نظرات کاربران (14)

نظر شما در مورد این کتاب

نظرات دیگر کاربران

 • تصویر کاربر

  • بهاره تهرانی
  • پاسخ به نظر

  همیشه فکر میکردیم عادت کردن به کار ساده و روتین،مثل شکست غول مرحله آخر هست.اما با این کتاب می فهمید خیلیی ساده تر از این ها هست

 • تصویر کاربر

  • پاسخ به نظر

  چشم نواز و درخشان است ....

 • تصویر کاربر

  • سمانه عبدی
  • پاسخ به نظر

  این کتاب و اثر مرکب عالی هستن. من پیشنهاد میکنم اول اثر مرکب رو بخونید که با قدرت تکرار رفتارهای کوچیک آشنا بشید و بعد عادتهای اتمی رو بخونید که بتونید عادتهای جدیدی که میخواین رو تو زندگی‌تون بگنجونید.

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

بریده ای از کتاب (4)

بریده ای از این کتاب

بریده های دیگر کاربران

 • تصویر کاربر

  • مهرداد جاویدان
  • 0

  «زمانی که به نظر می‌رسد هیچ‌چیز کمکی نخواهد کرد، می‌روم و به سنگ‌تراشی نگاه می‌کنم که برای صدمین بار روی سنگ ضربه وارد می‌کند، بدون این‌که ترکی ایجاد شود؛ اما در صدویکمین ضربه سنگ به دو تکه خرد می‌شود و می‌دانم که آخرین ضربه نبود که آن‌را خرد کرد، بلکه تمام آن ضربه‌های پیشین مسبب آن بود.»

 • تصویر کاربر

  • فائزه قربانی
  • 0

  موفقیت محصول عادات روزانهٔ شما است

 • تصویر کاربر

  • فائزه قربانی
  • 0

  تنها با نگاه به دو، پنج یا شاید ده سال آینده است که ارزش عادت‌های خوب و عواقب عادت‌های بد برایمان آشکار می‌شود.

 • 1
 • 2
قرعه کشی بزرگ