کتاب از نجوای سنت تا غوغای پاپ اثر محمود خوشنام - فرهنگ جاوید | با تخفیف | 30بوک
به سایت 30 بوک خوش آمدید | ورود به سایت | ثبت نام
از نجوای سنت تا غوغای پاپ

از نجوای سنت تا غوغای پاپ

فرهنگ جاوید

قیمت اصلی: 695,000 ریال

مقدار تخفیف: 69,500 ریال

قیمت نهایی خرید شما: 625,500 ریال


اﻓﺰودن ﺑﻪ ﺳﺒﺪ ﺧﺮﯾﺪ

توضیحات:

انتشارات فرهنگ جاوید منتشر کرد:
موسیقی در جامعه ی ایران بیش از هر نهاد فرهنگی دیگر شکننده بود است. اختناق هزار و چهارصد ساله و نگاه سنتی جامعه، موسیقی ما را بیش از هر هنر دیگری آسیب پذیر کرده است. مضافا آنکه رفتار و سلوک موسیقی دانان و گرایش بسیاری از آنان به ابتذال و صحنه آرایی مجالس عیش و عشرت بزرگان، به مرور اعتبار و منزلت اجتماعی شان را از میان برده و پیرهن عثمانی شده در دست سنت گرایان برای تحقیر و سرکوب ایشان.
با این همه، در یکصد سال اخیر، موسیقی دانانی درایران سربرآورده اند که نهایت کوشش خود را در بازگرداندن اعتبار فرهنگی و اجتماعی موسیقی به خرج داده اند و قدم های موثری برای نوسازی آن برداشته اند. از این رو، موسیقی نوآورانه ی سنتی امروز ایران پس از دگردیسی های چشمگیری که در فرم و محتوا داشته، افق درخشانی پیش روی ما گشوده است.
کتاب از نجوای سنت تا غوغای پاپ تحلیلی است جامعه شناسانه از حیات اجتماعی موسیقی به خرج داده اند و قدم های موثری برای نوسازی آن برداشته اند. از این رو، موسیقی نوآورانه ی سنتی امروز ایران پس از دگردیسی های چشمگیری که در فرم و محتوا داشته، افق درخشانی پیش روی ما گشوده است.
کتاب از نجوای سنت تا غوغای پاپ تحلیلی است جامعه شناسانه از حیات اجتماعی و آثار موسیقی دانان ایران در یکصد سال اخیر. در واقع بازتاب ارزش های تازه ای است که به همت آنان در آفرینش و اجرا، و درشاخه های مختلف موسیقی از سنتی گرفته تا پاپ، پدیدار گشته است
محمود خوشنام (????) پژوهشگر و کارشناس موسیقی ایرانی، پیش از انقلاب سردبیر ماهنامه‌ی رودکی، از نشریات تأثیرگذار در زمینه‌ی موسیقی و هنر و ادبیات بود. او که پیش از آن نیز سردبیر مجله‌ی موسیقی بود، صدها مقاله‌ی تحقیقی در زمینه‌های مختلف موسیقی ایرانی به چاپ رسانده ‌است.
وی کتاب حاضر را در ? فصل تالیف کرده است و در آن به مباحثی چون موسیقی سنتی و نوآورانه‌ی ایرانی، موسیقی پاپ، موسیقی بومی ایران، ترانه‌های مطربی و رو حوضی، کاباره، موسیقی بندری، موسیقی در سینمای ایران، خوانندگان، ترانه‌سرایان و شاعران می‌پردازد. این کتاب همچنین شامل گفتگوهایی با علینقی وزیری، اسفندیار منفرد زاده و سوسن است و به افرادی چون محمدرضا شجریان، هوشنگ ابتهاج، حسین علیزاده، مرتضی حنانه، محسن نامجو، صادق هدایت، نیما یوشیج، احمد شاملو و مهدی اخوان ثالث می‌پردازد..
فروشگاه اینترنتی 30 بوک

موضوعات:

کتاب عمومی هنر موسیقی


شابک 9786008209409
دسته بندی کتاب عمومی
موضوع اصلی هنر
موضوع فرعی موسیقی
نویسنده محمود خوشنام
مترجم
ناشر فرهنگ جاوید
سال انتشار 1397

نوبت چاپ 1
زبان کتاب فارسی
قطع کتاب وزیری
جلد کتاب شومیز
تعداد صفحه 629 صفحه
وزن 710 گرم

پیشنهاد به دیگران

بیشتر بدانید

تعداد مشاهده این کتاب: 1056 بار


دفعاتی که پیشنهاد شده: 2 بار


دفعاتی که پیشنهاد نشده: 0 بار


تعداد کسانی که این کتاب را خوانده اند: 1 بار


تعداد کسانی که می خواهند این کتاب را بخوانند: 12 بار


نظرات کاربران
بریده کتاب

تماس با ما

تلفن تماس

66494109 (۰۲۱) ۹۸+

ایمیل

[email protected]

دسته بندی موضوعی