اعتقاد بدون تعصب (پالتویی)

نشر:

340,000ریال

306,000 ریال

دفعات مشاهده کتاب
1933

دفعات پیشنهاد کتاب
2

کسانی که کتاب را بخوانند
1

کسانی که کتاب را پسندیدند
53

کسانی که کتاب را نپسندیدند
0

نظر خود را برای ما ثبت کنید

توضیحات کتاب اعتقاد بدون تعصب

انتشارات گمان منتشر کرد:
فلسفه فقط یک رشته دانشگاهی نیست که در دانشگاه خوانده شود. فلسفه به همه تعلق دارد و همه ی ما از کودکی سوالاتی طرح می کنیم که جنبه ی فلسفی آشکاری دارند. این سوال ها و پاسخ های آن ها (راه زندگی) هرکس را معین می کنند. این مجموعه به مسائلی فلسفی از همین دست می پردازد که همه ی ما به نوعی در زندگی با آن مواجهیم، از سوال های کلی نظیر (معنای زندگی) و (خوشبختی) گرفته تا مسائل جزئی تر نظیر درد، بخشودن، ترس، ملال، حسد، عشق، جاودانگی و... زبان این کتاب ها فنی نیست و همگان می توانند آنها را بخوانند.
می توان موضوعی میانه بین نسبی گرایی و بنیادگرایی اتخاذ کرد؛ نه فقط در حوزه ی دین و اخلاق بلکه در حوزه ی سیاست. ایدئولوژی های رادیکال اغلب بنیادگرایانی را می پرورد که می خواهند سلطه ی بدیهی جهان بینی شان را تثبیت کنند. از سوی دیگر نسبی گرایان سیاسی هم می خواهند سیاست را از هر حقیقت اخلاقی جدا کنند. ما نمی توانیم از آزادی ها و حقوق خودمان دم بزنیم اما آن را تا حد آرا یا سلیقه های محض تقلیل دهیم و مثلا بگوییم: (من شکنجه را محکوم می کنم، اما له حق تو برای مخالفت احترام می گذارم.) با همان لحنی که انگار داریم می گوییم: (من موتسارت را ترجیح می دهم اما تو آزادی بتهوون را ترجیح بدهی.) سیاست میانه روی هم از نسبی گرایی و هم از بنیاد گرایی دوری می کند.
فروشگاه اینترنتی 30 بوک

دفعات مشاهده کتاب
1933

دفعات پیشنهاد کتاب
2

کسانی که کتاب را بخوانند
1

کسانی که کتاب را پسندیدند
53

کسانی که کتاب را نپسندیدند
0

 • نظر شما در مورد این کتاب

  نظرات دیگر کاربران

  • تصویر کاربر

   • علی روهینا
   • پاسخ به نظر

   یکی از جالب ترین کتابی بود که خوندم و نوشتار ساده ای داره و افرادی که اهل فلسفه نیستن راحت متوجه منظور کتاب می‌شن. توصیه میکنم بخونید این کتاب رو.

 • بریده ای از این کتاب

  بریده های دیگر کاربران